Detektor kovů LP ZERO a LP ZERO II

Zkušenosti hledačů s detektorem kovů LP ZERO I a LP ZERO II

Návod pro detektor kovů Golden Mask LP ZERO I: Návod LP ZERO I
Návod pro detektor kovů Golden Mask LP ZERO II: Návod LP ZERO II

Testy detektoru kovů LP Zero: Testy LP ZERO
Odkaz na stránku s detektory LP ZERO: Detektory Golden Mask na LP

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 3.6.2014 23:17

Já zlomil 2x.Jednou o hrudu a podruhé v podiskovaném kukuřičném strništi o stvol.

To zlomení je spíš o smůle... já jsem s tím detektorem od začátku celkem spokojen. Bere věci i v dost šílené hloubce, že se mi kolikrát ani nechce kopat. Nechodím často, jen sem tam. Asi 3x mi to udělalo to, že to přestalo fungovat ve smyslu pípání. Dal jsem hlasitost na max a jen to jemně hlásilo. Vždy pomohlo vytažení aku a "resetování". Jinak aku drží perfektně. Trošku mě na tom sere to, že mu už několikrát zalezl ten čudl, kterým se aretuje teleskopická délka Zera. Musel jsem vždy nějak improvizovat a ztratil tak 10 až 15 minut. To jsou ale detaily. Jinak spokojenost. Nastavování detíku neřeším, chodím v doporučeném nastavení. Snažil jsem se nějak točit s těmi poťáky, ale nic se neměnilo a doporučení na test se zakopanými mincemi jsem nedělal, jelikož mi to je vlastně fuk.

Jo a i přes to, že ho mám celkem naposlouchaný stále kopu na špinavé barevné signály železo ve větší hloubce. To je ale už asi úděl hledače "pokladů" .-)))

Kolikrát stačí odkopat trochu hlíny a je to už jasně poznatelný.

No, jako je to zřetelnější, ale přesto se to jako čisté železo nikdy netvářilo. Několikrát se mi stalo, že na první šus to bylo 100% barva, odhrabal jsem 5cm a už to krapet kačeřilo. Pak jsem šel hloub a bylo to už takové 50%... no zbytek už jen dohledávačka. Drtivá většina byly staré masivní rezavé skoby, tlusté šrouby atd.
Trošku mě to sere, protože to neidentifikuje přesněji. Nicméně ano, po prvotním rozkopání je mi už jasné podle zvuku, že se nekoná měděný hrnec plný zlata. ;-)
Na druhou stranu nemám zkušenosti s kvalitnějšími stroji a nevím, zda podobné chování je i u nich.

tož tohle se mi nestává. pokud něco hlásí barvu , tak to barva je . nejistej signál už tak lze rozeznat celkem snadno . jen polní radlice jsou do jisté hloubky čistá barva ;-)

Tak radlici jsem ještě nekopal, ale kopal jsem takové hrubé skoby z nějakého povozu, velké pláty železa (nevím z čeho) atd. Jinak jak píše kyl76, s tím občas taky bojuju no ale ignorovat to nejde.
Dnes už taky poznám po chvilce, že to bude železo... tyhle barevné plané poplachy mi to dělá ale železo v 25cm a hlubší.
Spíš by mě zajímalo, jestli to dělají i detíky třeba za 20k.

podle zkušeností i od ostatních kluků a děvčat s detíkem , je to vždy jen o naposlouchání a nachození 8-) ;-) každej detík umí hlásit něco jiného, než co tam je a je jedno jakou má cenu . vše je jen o zkušenostech a intuici ;-)

Tak já to poznám, spíš jen mě jen trošku sere to, že to železo nehlásí hned. Nicméně jak jsem již několikrát řekl, už jsem si zvykl a když už jsem na kolenou tak kopu i když vím, že to je železo. Neumím podle zvuku poznat fólie, alobaly a takový ten barevný novodobý bordel no.
A taky ty černé kameny co zní jako slabý barevný signál občas trápí. Jinak pohodička.
Se zbytkem co píšeš nemám problém a je to pravda no.

to bude furt stejný;-) kdo nekope bordel a nejistý tóny, ten nekope poklady ;-)

Jo, ale mezitím se musíš vykoupat v žumpě, nebo být od přírody haluzboj ;-)

v žumpě sem byl už dvakrát a pocítil sem to o:-) :-D :-D
teda třikrát, ale ta první se nepočítá ta se teprv kopala ,když sem do ní vletěl o:-) :-D :-D

Tak to musíš domů nosit pytle plné pokladů :-))

jo -tak to je to co zatím eště na pytle není o:-) 8-) ;-)

Pokud má něco kolem sebe rezovu krustu a to železo v zemi zpravidla mívá, hlásí mě barvu. Stačí nad tím místem zapumpovat a hned je jasno, brumlá to jako železo. V lese zpravidla kopu všechno...

Tohle mě štve taky a dělá to víc detíků.Jdeš,máváš a pípne to čistě,podruhé třeba taky a potřetí to jde do železa.Na normálním poli je mi to celkem fuk ale co chodím na římské mince a udělá mi to párkrát za sebou,už jsem naštvanej.Hlavně když třeba půl hodiny nemám signál.

Jak říkám, v té spodní části se asi občas vyskytují pravděpodobně výrobní vady. Nejspíše to bude různé kus od kusu. Někdo má dobrý kus třeba jako Joeblack a někdo má ten s vadou a pak jen nechápavě hledí jak mu cívka odpadne a jen tak si visí na kabelu! :-O Já jsem teda hleděl jak péro z gauča! Škrtnul jsem o pařízek průměr tak 5cm a bylo to. Nálezy žádné (2x ptačí kroužek a 3x nábojnice) , detík kaput a už jsem mašíroval z lesa. To zas byl den! :,-( Doma jsem hned objednal novou tyčku a ta je už na cestě! :-)

Vodící tyče jsou nové, původní tyčka je opravdu maximálně odlehčená. Ale sama nikdy nepraskne. Přesto v podstatě každý kdo zavolal že praskla "sama" dostal novou. U teleskopických vodících tyčí za cca. rok a kousek co jsou v prodeji neprasklo nikomu nic :-)

Mě se na teleskopu uvolnil celý zámek na prostřední tyči,cívku jsem měl Tiger.Během mávání to najednou upadlo,myslel jsem že se to u zámku ulomilo ale bylo to vyviklané.V zámku je něco jako jemný,mělký závit,je to asi přímo natočené na karbonové trubce.Odmastil jsem to,mázl chemoprenem a zas utáhl a drží.

http://kyl.rajce.idnes.cz/Tyc/
Byl jsem na poli půl hodiny,při mávání jsem chytil i nějaký ten stvol kukuřice,pak se ozvalo celkem hlasité prasknutí,detík zařval a cívku jsem tahal po zemi.

Přesně jako u mě. V tom lomu jsou bublinky! Jasná výrobní vada! A i ten materiál samotný asi není úplně nejvhodnější. Podle mě by to mělo být vyrobeno z nějakého pevného, odolného abs plastu a ne z bláta. Tato část je asi nejvíce namáhaná a když se to pak sečte - nevhodný materiál+výrobní vada+vysoké namáhání=zlomená tyčka i bez nějakého velkého nárazu. :-(

Ty tenké koncovky jsou prostě takto udělané. Dle továrny je to tak ok a žádná výrobní vada to není. Stejně, když se to stane ji ale každému vyměníme. Na nové teleskopické tyči jsem to ale nikdy neviděl. je udělaná jinak :-)

Ty nové teleskopické tyče se mi moc líbí! Už po nich pošilhávám. :-)

Nová spodní tyč i s příslušenstvím právě dorazila :-). Díky moc celému týmu Lovce pokladů za úžasnou rychlost vyřízení objednávky!!! Jupííí zítra můžu zase vyrazit! Ještě jednou děkuji, přeji pěkné vánoce a nějakou fajnovou nadílku pod cívkou!!! ;-)

O detektory je zapotřebí se řádně postarat dbát zvýšenou opatrnost při hledání 8-)

držím se hesla, že detektor má sloužit mě a ne já jemu ;-) To teď na něm není škrábaneček a jediné co mi po těch letech odešlo, je kryt cívky na poslední hledačce. Když sem na podzim hodil docela slušnou držku do úvozu a detík zůstal podemnou ,tak jsem jen lehce ohnul tu plechovou opěrku lokte . Dnes už to ani nepoznám kde , jak jsem ji vrátil spět 8-) detektorem sem urval ,urazil a přerazil hezkých pár haluzí a pařízků .nárazy o šutry a kmeny nepočítám ,bo občas su hodně nestřízlivej o:-),ale na detíku není škrábanec. řekl bych že je to jak obrněné tank . Jo a došli teda ty nabíjecí baterky eště v létě 8-) ;-) Takže buď sem chytl nezmara a nebo pár jedinců mělo jen smůlu na kus 8-) ;-)

Také jsem hodně krát upad detik letěl luftem,chodím jenom les,kořeny šutry větve,nějakej karambol normalka,něco odejde,po hledačce důkladná údržba,detektor slouží v pohodě 5 let. 8-)

Já ho teď po hodně ,ale hodně dlouhé době vytáhl z ochranných obalů, abych ho celej prošel, očistil ,dal do kopy a střelil .Dávat do kopy není co ,pouze očistím a dám novej kryt cívky 8-)

Joeblack,vy jste zradil císaře pána.Byl jsem upozorněn, že vy strašně chlastáte, a kdo se podívá na váš červený nos, ten hned vidí, koho má před sebou a proč děla takový voloviny :,-( :,-( :,-(

Já a chlastat ? o:-) o:-) 8-) tož občas trošku liguere na žízeň, na náladu , na kamarády, aby nebyla zima, .... prostě slova písně vše vysvětlí 8-) o:-) :-D :-D
https://www.youtube.com/watch?v=P7CoNkN0hnI

Nemyslím že bublinky v té koncovce je výrobní vada. Plast má velkou tepelnou roztažnost. A také naopak. Jestli je to výlisek, tak při chladnutí se smršťuje. A jestliže to nepraskne jako vysychající kmen na obvodu, tak ten materiál se smrští zevnitř.

Může to být nevhodně navržená forma(vzduch nemá kudy ven).Dělám ve zpracování litinových odlitků a s tímto se setkávám každý den.Je to dost podobné.V kovu to tak nevadí ale plast a sklo jsou na bublinky v materiálu citlivé.On ten vzduch nebo plyn bude změnou okolní teploty pracovat(roztažnost).Ani plast,ani sklo to nevydrží dlouho a začnou se šířit mikropraskliny,pak stačí kolikrát málo a uletí to.

taky to je možný

Tam žádné bublinky nemají co dělat!!! Ať je to způsobeno čímkoli, tak tam na 100% žádné bublinky být nemají!

Ahoj,prosím vás,potřeboval bych poradit.Mám detektor Zero.Při jeho zapnutí neustále štěbetá,at už s cívkou nebo bez ní.Vše mám poutahováno,baterie dobyté.Nikde žádné rušení,mobil apod.Nemohu se toho zbavit at dělám co dělám.Děkuji když tak za radu. :-(

kabel od cívky máš dobře omotanej ? jestli je to stejný s cívkou a nebo bez ní, tak máš asi špatně nasazenej kabel od cívky a nebo někde přerušenej 8-)

na kolikatce máš citlivost ? ,,sensitivity "

Kabel od cívky,mám dobře omotanej.Cívku i kabel jsem kontroloval nikde ani stopa po nějakém poškození.Převlečnou matici mám dotaženou.Prostě když zapnu box s elektronikou bez cívky tak to pořád ječí to by dělat nemělo pokud se nepletu.Takto to mám odzkoušeno v terénu kde mě nic detektor neruší,to mě je podivný.A pokud dám cívku zpátky tak je to úplně stejné.Ta mě to je záhadou. :-(

když tam cívka není, tak je v pořádku, že se ozívá , ale pokud je to to samé i když ji připojíš, tak je někde přerušenej kontakt od cívky k jednotce . Pošli to na centrálu s rozumným popisem závady ;-)

Ještě zkus vytáhnout baterku a vložit zpět... někdy mě Zero zlobí a taky štěbetá potichu, vynutí anizapnutí nepomáhá. Vytáhnu aku, vložím zpět a jede OK. Nevím, jestli to je špatným kontaktem, nebo jestli je tam nějaký kondík, který je furt nabitý i když jde vypínač do polohy off. Neřeším, prostě pomáhá mi toto. Pokud né, tak asi reklamačka.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru