Detektor kovů Nokta Fors CoRe

Zkušenosti a hodnocení nového detektoru od Nokty.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 10.7.2014 15:38

Nejaky novy poznatky? Chodím CoRe cca 3 mesice a neměnil bych. Jediný co je nepoužitelný, je detekce hloubky při pinpointru. Ukázaná hodnota hloubky je naprosto zcestná. Nicméně tím by z mého pohledu výčet negativ končil. Co se obávané váhy týče, tak je pravda, co se píše. Detektor je tak dobře vyvážený, že pocitově není 1,8 kg znát. Pro začátek je, po všech vyhledávaných kritérií, dostatečně vyhovující přednastavený režim COG, nicméně pokročilejší uživatel bude chtít pochopit a dostat maximum z ostatních režimů. Pro klasické hledaní je, podle mě, nevyužitelný režim GEN. Jeho využití si umím představit u dohledání drobotě v kombinaci s potřebou hloubky. Čili mám na mysli režimy DI2 a DI3. Podle lokality se dají oba programy upravit. Audio je na vysoké úrovni a da se relativně dobře a rychle naposlouchat. Všeobecně obávané fólie mají specifický pisklavý tón. Mnoho detektorů Ag mince signalizují stejně jako folii a rozdíl v odezvě je prakticky rozeznatelný jen pro velmi zkušeného uživatele, který má svůj detektor velmi dobře nachozený. U CoRe je audio a ID vyhodnocení rozdílné. Ale stejně kopu i folie ( zvědavost a jistota ), nicméně fólii prakticky na 90% poznám. Pro mě má tento detektor prakticky všechno co jsem požadoval a po funkční stránce v terénu jsem velmi spokojen. U předešlého detektoru jsem poznal dlouho uložený předmět s patinou, což u CoRe stále nepoznávám, ale myslím, že je to otázka času. Budu rád, když si v tomto vláknu předáme nějaké zkušenosti a napíšeme sem zajímavé poznatky.


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru