Detektor kovů Tesoro Silver uMAX

Nový detektor kovů Silver µMax, vybavený technologii Max Boost a díky ní disponuje zvýšeným dosahem než předchozí typy. Je tak velmi dobrou alternativou k mnoha digitálním detektorům, které se pohybují ve třídě do 10.000 Kč.

Návod pro detektor kovů TesoroSilver µMax: Návod TesoroSilver µMax

Detektor se již nevyábí. Výrobce Tesoro ukočil v roce 2017 činnost.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.8.2010 10:39

Tesoro Silver objednany v březnu muj prvni, je přesny spolehlivy detektor, chodim asi 5-10 hodin tydne ,vybrany pro svoji jednoduchost ovladani a napajeni 1krat9v, tak nejak zhruba od srpna se začalo dařit trochu vic snad už sem si ho trochu naposluchal,je jednozvuk a ty posledni 3 mesice se praktycky bez minci a jinych paradnich nalezu nevracim,při pomyšleni že jednou budu přechazet na jinači detik a ta,chvile dojde bude vyber težky přistroju kvalitnich je tu vic než dost. :-)

Ano omlouvam se to vrzani sem uplne zapomel no a ta hlasitost to bych chtel řešit sluchatkama až bude zbytečny peniz, možna ježišek zamaka ale za ty nalezy mu Silverovi odúpuštam. :-D

cau ja mam silvera take od jara, take mam problemy s vrzanim, ale zatim to staci dotahnout jednou za cas, k tem sluchatkum jsi udelej malou prodluzku(staci 40cisel), at neukroutis jacka, detektor se da celkem rychle naposlouchat a diskriminace je vcelku slusna, kdyz jsi nejsem jistej prepinam mezi all a diskriminaci a prejedu cil znovu, kdyz je silnejsi nebo vetsi nekopu a i kulate barevne predmety jdou rozpoznat podle zacatku signalu s obou stran, celkove jsem velice spokojenej s masinkou kterou mam doma

Máš stržený zámek. Pokud je v pořádku, nemůže se protočit. Zámek se skládá ze zří dílů. Těla matky,kroužku a zobáčku který zajišťuje pevnou polohu. Nejlepší bude rovnou zámek vyměnit. ;-)

Zdravim vas kluci, dik za cenne rady vazelinu zkusim a na prodlužku si budu myslet jak budu objednavat sluchatka to je dobry napad,v nedelu me byla na poli takova kose jak fučel vetr že sem se zařekl dalši vychazka až nejdřiv o vykendu ale dnes na lovci ty nadherne mince no asi ve středu vyrazim na chvilku zatim ahojte at se daři. :-D

Tak teď je myslím ten nejlepší čas na hledání. Žádné mouchy, klouši už taky končí. Pole udělané a turistů pomálu..... podzim je fajn :-D

Ono to platí pro všechny detektory. prostě někdy zámek začně vrzat. Stačí ale pouze naprosto lehounce maznout třeba indulonou. Cim méně, tim lépe! :-)

Zdravím. Chystám se od vás koupit detektor kovů Tesoro Silver µMax a to ve special edition a chci se zeptat, jak si stojí u Silvera ta nová sonda 9x8 na hloubce a droboti :-) Díky

Vždy záleží na velikosti a čemu budeme říkat droboť. :-D

Dosah se sondou 9x8 na 1kčs je cca 22cm v půdě. Drobná stříbrná mince o velikosti 12mm cca 12 až 15cm. Detektor má dostatečnou citlivost aby vzal i brok. Tam je dosah v půdě cca 3 až 4 cm :-D

Ano tou drobotí myslím mince, knoflíky, svátostky a tak.. :-)..děkuji za odpověd. V prosinci budu objednávat :-)

To dobs: mince, knoflíky atd., jsou běždé cíle. Drobotí označujeme cíle o váze okolo 1g. :-D Přeji hodně štěstí s novou mašinkou :-)

Elmara: To štěstí budu potřebovat:-D už se na Silvera jakožto na svůj druhý detektor moc těším ;-)

Radost nad novým detektorem je vždy velká :-D

Dnes jsem si ho doma rozbalil :) Vše v pořádku ;)

To Dobs: neváhej, a vyraž alespoň na pár hodin do terénu :-D

To Elmara: To abych si s sebou vzal sněžnice :-D Ale jakmile to půjde vyrazím ;-)

Zítra jdeme otestovat, kolik toho v lese leží :-) Na sněžnice to ale není :-)

Děkuju Elmarovi i jeho bráchovi za ,, vytření zraku ,, A za pár rad a názornejch ukázek jak má klacek fungovat. Ta hrůza co jsem měl je odstavená za skříní ( nebudu radši jmenovat) a novej silver už má za sebou pár km v lese a na loukách ( pole zatím připomíná sra.ku :) a zatím spokojenost veliká.
ZAtim čuz a ať se daří ;-)

Dobrý den, dnes při hledání se mi v detíku asi něco porouchalo a při přepnutí z all metals na dicrimination mi to stále ukazuje železo....nastavenou mám ale barvu(foil). Jednou to šlo, že se to vrátilo a detík ukazoval normálně barvu, ted už to ale zůstalo, nevíte někdo jak to odstranit? Nebo co s tím dělat? Lukáš

Těžko říc, detektro by jsi k nám měl asi poslat na kontrolu. Typnul bych si tu páčku - zlomený kontakt.

kam přesně ho poslat? je to možný, ta páčka začala trochu blbnout....ale vyplatí se to opravovat? kolik by oprava stála? Lukáš

Dneska jsem šel na chvilku se Silverem ven. Detektor je to sympatický, vyhovuje mi. Jen bych se zeptal - kam až se dá jít s diskriminací, aby jí nebylo zbytečně moc? Začal jsem na iron, ale vykopal jsem zmuchlaný alobal - tak jsem ji posunul na foil a už to docela šlo:) Železo jsem nekopal, šlo to celkem blbě. Diskriminaci spletl akorát nějaký kus železa s dírou, naštěstí nebyl hluboko:)

Ze začátku asi budeš mít tendenci nastavovat příliš vysoko. Uplně dostatečné je ale na "iron". Folie tak asi kopat nepřestaneč, určitě ale nepřejdeš ani tu nejdrobnější stříbrnou minci :-D

Vy co máte zkušenosti se Silver UMax a s nastavováním diskr.máte odzkoušené na co všechno reaguje a nereaguje určité nastavení na detíku?Třeba Iron nebo Foil nebo 5c nebo Tab nebo 1c ZN,co je na co?Díkec

Těsně nad Tvým dotazem odpovídal Elmara na skoro to samé. Prostě pokud nechceš přijít o malé stříbrňáčky, tak dávej těsně nad Iron. Tím celkem spolehlivě vydiskriminuješ železo a ostatní kopej. Pokud stříbrňáky nechceš, tak dej nad Foil, vyrušíš tím folie. Ale 5c už nech, jinak přijdeš o ostatní mince!

Dneska se mi docela hodila funkce Max Boost - byl jsem v lese s citlivostí 10 a chytil jsem šustot. Dal jsem citlivost na max a signál jsem lokalizoval. S vizí stříbrňáku jsem kopal asi 30 cm hlubokou díru, nakonec jsem u dna v jedné stěně objevil železný kroužek nastojato :-D

Další super funkce je přepínač diskriminace - po lese běhám na all metal, signály kontroluju s diskriminací na Iron. Podobný přepínač na CS1MX citelně chybí. Jsem naprosto spokojený, Silver přesně splňuje to, co jsem od něj čekal 8-)

Ahoj. máte někdo nějakou zkušenost, postřehy s touto sondou?
Nedávno jsem si ji zakoupil,jako doplňkovou sondu k Silvru s 20cm koncentrikou, byl jsem s ní zatím jen na 2 hodinky v lese, a zkoušel nastavení, trochu mě překvapilo nastavení citlivosti - dala se nastavit na max boost uplně až na doraz aniž by se detik rozkmital. Naopak diskriminaci jsem mohl nechat uplně staženou na minimum a při přepínání modů to drobný želízka v pohodě vyloučilo. Zítra jdu na cely den do lesa, vezmu sebou hrst mincí a zkusím je "sázet" do
vykopanych děr a uvidím. Budu rád za každý názor, díky Mates

Ahoj všem, včera jsem si koupil svuj prní detektor (silvra) :-) a zítra vyrazím pořádně otestovat k nám do lesa tak se snad usměje štěstí a něco vykopu :-D

Tak mám takovej problémek :-( dneska jsem byl podruhý hledat, a prvě jsem vyzkoušel sluchátka (jsou to ty co jsou k dostání momentálně k silveru) po připojení všechno v pořádku ve sluchátkách, ale po odpojení se mi neozývá repráček na přístroji :-( zkoušel jsem připojit zpět sluchátka a vše bylo ok ve sluchátkách. Odpojil jsem je a zas nic, vypnul jsem ho, nic, vyjmul jsem bateru, nic, hlasitost na maximum. Máte někdo nějakou radu? Neudělal jsem neco špatně ? detik mi neupadnul, nezmoknul, nedostal zadnou ranu jsem na nej skoro jak na miminko .-)

Nechci z tebe dělat trubku, vyndal jsi i toho jacka , co slouží jako redukce, nenechal jsi ho v detíku?

Zdravím, kolego Refuno. Ta sluchátka mají dělený jack. 6 mm a 3 mm. Pokud odpojíš sluchátka tím 3 mm a necháš zasunutý 6 mm tak ti detík hrát nebude a nebude... :-D

Zdravím, kolego Refuno. Ta sluchátka mají dělený jack. 6 mm a 3 mm. Pokud odpojíš sluchátka tím 3 mm a necháš zasunutý 6 mm tak ti detík hrát nebude a nebude... :-D

Vidím že se stejným nápadem jsem přišel pozdě, snaha byla.

Tam bude asi zakopanej pes.Taky se mi to stalo a chodil hodku po lese bez signálu.To jsem pane nadával,jak je ten les čistej! :-D :-D :-D

Dobrý je, když se vám zdá,že už dlouho nic nepípá, mávnout lopatkou nebo motykou nad sondou. Pokud detík nepípne je nějakej problém ! ;-) 8-)

To dělám v každé lokalitě, kde nemám na deset mávnutí cíl. Ono to doslova pak hledače nutí se ujišťovat, že je vše ok :-D

To dělám v každé lokalitě, kde nemám na deset mávnutí cíl. Ono to doslova pak hledače nutí se ujišťovat, že je vše ok :-D

Jednou se mi přeply o větvičku sluchátka na mono a byly z nich hluchátka a v lese taky čisto , pak jsem je odpojil , když "nefungovaly" a nechal jsem v detíku toho redukční ho jacka a když už jsem myslel na to nejhorší tak jsem si všiml. :-/

Ahoj
Vyplatí se koupit na Silvera tato sonda S.E.F. 38x30 za těch 4590?

Sonda výrazně přidá jak na pokrytí, tak na dosahu. Sám používám menší 30x25cm. Na moje hledání koleček je 38x30 už docela velký "koláč". Záleží tak spíše na tom co za cíle chceš detekovat. Pokud hledáš mince, je lepší vzít sondu 12x10, v případě hledání války se o větší sondě dá hodně uvažovat :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru