Jak jsem se nechal napálit-podvodník na sbazaru


Již delší čas nemám na velké hledání čas, ale o to víc, jsem chtěl někomu předat svoje 14 leté zkušenosti s hledáním.
Dva roky si říkám, že bych udělal dětem ze školy kroužek hledačů.
Dostat je ven od počítačů, něco je naučit , pro něco je nadchnout a co si budu nalhávat vytáhnout ven i sám sebe.
Myšlenka pro mně odvážná, ale když jsem měl možnost sdělit ji řediteli školy, vždycky jsem vyměknul.
Vždyť je to starost. Tahat se s cizíma děckama, riskovat že se jim něco stane, hledat lokality, zajišťovat dopravu, poslouchat matky, že jsme kroužek natáhli o půl hodiny a že čekají v autě před školou.
No a přesto všechno, jsem za ředitelem zašel.
Z mého nápadu byl nadšený, jen vzácně za ním příjde někdo z rodičů nabídnout vedení kroužku.
Jeho zájem ještě vzrostl po delším povídání o hledání a stím spojených zážitcích.
Ovšem když si vzal slovo, rychle mně usadil do reality.
Detektory ač ty základní a nejméně drahé, škola koupit nemůže.
Přestavují kotelnu a radiátory a volné finance prostě nejsou.
Obec je malá , firmy kde bych šel lobovat nejsou.
Že by si děti donesli detektor sami není moc reálná, když o hledání ještě nic neví.
Prostě nějaké detektory musím do začátku sehnat sám.
Laciné čínské wellmanny jsem vzdal po prvním vyzkoušení.
Z rodinného rozpočtu si nemůžu vyskakovat, tak padla volba na ojeté garretty.
Jsou to plnohodnotné detektory a dají se sehnat za solidní peníz.
Projíždím inzeráty a ejhle jeden kandidát na bazoši. Solidní stav 2 roky starý.
Zavolal jsem a byl jsem první, s prodejcem jsem se rychle dohodl a očekávám dobírku.
Druhý den, další garrett na Sbazaru,taky solidní stav cena dobrá, hned píšu prodejci.
To mi to jde ,dva detektory za dva dny.

Prodejce na sbazaru požaduje platbu předem, příští týden nebude mít čas na posílání a chce zásilku rychle vyřídít...
Tak to mám taky rád.
Platba byla zaplacená a prodejce potvrdil její přijetí.
Půl dne potom, inzerát neustále visí na sbazaru.
Upozornil jsem prodejce ať ho stáhne, že už jsem mu detektor zaplatil , tak komu ho neustále nabízí.
Prodejce rychle odepsal, že je v jednom kole a že do hodiny ho sundá z nabídky a že se nemám strachovat...
To se nestalo ani za další dva dny.
Pak jsem si vzpomněl .Odkud že byl ten včerejší prodejce z bazoše?
Tuším že Zákupy a tenhle je okr. Česká Lípa Vždyť to může být ten samý člověk!
Začal jsem být nervozní a proklepl mail , tam jsem nic nezjistil, IP adresa přes proxinu z USA, sakra to začíná smrdět.
Až číslo účtu 2771084053/0800 na které jsem zaplatil mělo nějakou odezvu ve vyhledavačích.
Tohle číslo už je profláknuté a matky na emiminu diskutují jak se nechali napálit s platbou předem.
To už jsem měl jistotu že jsem přišel o peníze a detektor pro děti do kroužku nebude.
Nenašel jsem žádný důkaz o tom, že prodejce z Bazoše a prodejce z Sbzaru je totožný, ale detektor od prvního prodávajícího samozřejmě nepřišel. Já jsem o jejich totožnosti přesvědčený .Asi se musel hodně smát , když mu přišla stejná adresa.

Oznámil jsem na Sbazar podvodný inzerát, operátor neschledal žádnou stížnost na tohoto prodejce a tak mu ani nesundal inzerát.
Je tam dosud.
Pokud se ozve další poškozený , tak mu laskavě předají můj kontakt ať si prodávajícího pořešíme společně.
Co dodat u telefonů tabletů a podobných serepetiček bych podvod čekal, ale mezi hledačema mně to těžce zklamalo.

Pro úplnost, prodejce si říká:
kryšpín47@seznam.cz
nebo soptík1221@seznam.cz
číslo inzerátu je 7142356

v kategorii Nezařazené, založil gor8 14.8.2014 23:08

Zdravím.
Mě je z toho prvotního případu dost špatně. Strašně mě mrzí, že na to doplatí jen slušný a obětavý člověk. Je tam ten inzerát ještě? Nemohl jsem ho najít. Já bych si ten detektor taky rád koupil
;-)


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru