jaké nálezy odevzdat

Chci se zeptat zda li nejde jednoduše říct jaký nález patří do muzea ?

v kategorii Spolupráce s archeology, založil piryovec 17.10.2014 11:16

Takže my chceš říct že si skoro všechno co si našel odevzdal jo?

Já jsem to napsal jako jednoduchu odpověď na jednoduchou otázku. Archeologové totiž berou všechno do roku 1945 jako archeologický nález... Ať je to třeba starý hrnec - prostě splňuje podmínku... Ne všechno musíš odevzdat... Nemá smysl tam běhat s jednotlivými nálezy sežraných mincí, nebo jiného kovového "šrotu". Pokud se ale jedná o nějaký depot, ať už stříbrňáků, měďáků, železných předmětů, bronzu a pod, mělo by to být zaevidováno. U bronzových (sekyrky, spony..) a železných (ostruhy, šipky...) věcí by to mělo být i jednotlivě. V muzeu ti to nikdo nevezme (aspoň co vím. Pokud to teda není něco "echt"), stačí to zaevidovat a aby věděli, kde to kdo má doma. Někdy se dá i domluvit, že to projde v muzeu restaurátorskou dílnou aby se věc zachovala a opět ji máš doma... Je to o přístupu jak příslušného archeologického ústavu, tak i samotného hledače. No a kyž už jsem zmínil, nejakou hodnotnější věc, měla by být navíc řádně oceněna...

A na otázku jestli jsem všechno odevzdal co jsem našel, tak ano. Všechny historicky cenné věci jsou v muzeu a to i včetně různých úlomků keramiky sesbírané na poli...


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru