Jaký používáte při hledání repelent?

Zkoušel jsem off to je spíš výsmĕch tomu hmyzu. Dokonce mi přišlo že to hroznĕ láká takové okřídlené mušky které se hroznĕ špatnĕ sundavají. Slyšel jsem ze jsou dobré repelenty od firmy Expedition ale jsou celkem drahé. Máte sním nĕkdo zkušenost?

v kategorii Komáři, klíšťata atd., založil kubik23 7.7.2013 09:59

repelent PREDATOR - funguje!

Souhlas

Dobrá otázka :-) Já se naposled nastříkal Diffusilem (extra na klíšťata) a sice jsem neměl klíště, ale zato jsem asi hooodně voněl všemu, co mělo křídla....hrůza

Ja som kúpil v Lidlli taky shitt za 2,5eur a na počudo komáre nič a aj mušky, bol dobrý a dnes som použil OFF a samá muška na mne samé nervy z to ho som mal tak jako to vidím ja ten OFF je asi p...a :-/

Me se osvedcil Bozkov. Sedne. Cucne. A je po nem. Je to treba ale brat skoro bez diskriminace a mit to trochu nachozeny. :-)

:-D :-D :-D ;-)

Já se řídím tímhle návodem :
http://www.borelioza.cz/cs/prevence/?

Super článek, díky... :-D

Žlutá Alpa...

Osvedcil se mi PREDATOR:-) A verte ze tady u nas na jihu tech svini kousavejch je letos opravdu hodne!!! Predator je odradi 100%;)

Osvedcil se mi PREDATOR:-) A verte ze tady u nas na jihu tech svini kousavejch je letos opravdu hodne!!! Predator je odradi 100%;)

PREDÁTORA tu mám litr,klíšťata a komáry snad ale nic víc,o víkendu otestuju cosi na koně a jinou havěť.

of ale je drahej a malej

Namazal ses ? o:-) :-D :-D ;-)

:-D :-D :-D :-D :-P

Základní obrana je myslet jako klíště :-D :-D :-D

Já jsem spokojený s Protectorem od Swiss. Lze koupit pouze v lékárně, což je pro mne zárukou kvality a také neobsahuje toxický deet. A hlavně dlouho vydrží, já mám vyzkoušeno po jednom nánosu cca 6 hodin.

Já používám Diffusil a dobrý, vyzkoušel jsem taky podomácku vyrobený repelent, jablečný ocet s levandulí. Taky fungoval, ale ne vždy, asi záleží na počasí :-D

Dobrý je rozpustit droždí ve vodě a potřít se tim.. Sice smrdíš na sto honů, ale komár k tobě nepáchne :-D

"INSEKTICID BIOTOLL SPREJ NA HMYZ 500ML" - obsahuje 2.5% Permethrinu a stojí do 80 Kč. Tímhle nastříkat oděv, nohavice do bot a nastříkat i boty. Permethrin je neodpuzuje, ale zabíjí. Kdo nezná tuhle látku, ať si najde, co to umí. Není nic lepšího na klíšťata a kloše. Na komáry kombinuju s DEETem (padesátiprocentní a víc). Zatím chrání stroprocentně.

Zdravím, dle článků na internetu je phermetrin karcinogení, ( nádory jater u myšek..)a je silně toxický pro kočky... oproti tomu deltamethryn dle laboratorních zkoušek kakarcinogen není(na stránkách Arnika.cz) a též klíště spolehlivě zabije... jen na internetu píší že po dlouhodobém kontaktu dělníků byla občas vyrážka na kůži (práce v chemičce cca 7 - 8 let...)vzhledem k tomu, že vyrážku může způsobit i deodorant spray, tak doufám že někdo repelent s deltamethrynem vyrábí... Jinak jakékoli odpuzovače s DEET JSOU VYHOZENÉ PENÍZE... Letos osobně vyzkoušeno cca 20 ,, vycházek, , les, v létě po cca 5 hodin každá- výsledek 28 klíšťat!!!!!! o:-) Očkování mám, ale na boreliozu se nevztahuje... Ale zatím jsem ready ;-) žádný červený flek na kůži nebyl... Jo kde je starý dobrý diffusil se zeleným nebo tmavě rudým víčkem... to jsem vyklepával z bot mrtvá klíšťata a občas kloše :-/ Pokud někdo narazí na relelent určený pro lidi s Deltamethrynem, tak budu rád...Ještě pro doplňení-na netu píší , že tato chemikálie byla vytvořena po vzoru látky, kterou obsahuje levandule.... někdo tu psal , že použil levandulu s octem... Obávám se že tam ta koncentrace v rostliňe bude , , slabá,, zatím čus

Oprava - zdroj podobné látky je z Chryzantém... (ne levandule) a zdroj o Deltamethrynu jsou stránky Arnika.org ( ne Arnika.cz) as už do compu koukám moc dlouho :-D

chtělo by to něco jako psí obojek :-) Čokl má obojek a klíště žádné. ;-) :-D

A jakou mas znacku prosim Te? Nasemu psovi taky vzdycky kupujem ten bilej obojek a klistat ma tedy min, nez kdyz ho nenosi, ale stejne vzdycky naky chytne. Kdyz to treba zjistim, tak je to kliste sice zakously, ale jakoby vyschly..a pak samo odpadne. Nekdy jsem i takovy mrtvolky nasel lezet doma na podlaze. Takze ja mam za to, ze to kliste se klidne zakousne, ale pak proste umre (1-2 dny po zakousnuti). Kupuju ty drazsi, myslim ze stoji kolem 400, ty levnejsi jsou k nicemu..

Já to koupil jen jednou . Je pravda , že sem týden nenašel ani jedno klíště , ale když sem sundal obojek, tak mě šlo roubnout . Přímo pod obojkem dvacetsedm klíšťat a už se ty svině i množily :-/

Foresto, Kupujeme každý rok na 3 psy a klíšťata nemaj. ;-)

Nefarbí to?

to musíš pít , pak to nebarví určitě o:-) :-D ;-)

Na tmavém oblečení ne. Ani na světlejších maskáčích jsem neměla žádné fleky. :-)

To si dávaš repelent na odev? Ja že na pokožku...

Dám na pokožku i na kalhoty, když chodím v trávě.

Lebo ja mám hrebíček naložaný v alkohole, je z toho taká čierna voda, na krk a tvár by som sa to obával dat...

Asi dvacet květů hřebíčku v normálním technickém lihu cca 150cl. Po čtrnácti dnech sleju do rozprašovače po nějaké kosmetice a než vyrazím na hledačku stříknu na boty a dole na kalhoty.

Dík ;-)

Mě by velmi zajímalo, jestli těm hajzlíkům vadí smrad metylu nebo ten hřebíček. Čistý etylalkohol by jim asi nevadil, mělo by to opačný účinek. Přitahovalo by to ty mrchy asi víc. :-D

Určitě ten hřebíček, je hodně aromatický a když jsem se nastříkala v lese docela pozdě, tak jsem jednoho dotáhla domů a přišla na něj až za dva dny. Byl už napit a když jsem ho šroubovala stříkla jsem na něj hřebíček a pustil se skoro okamžitě.

Určitě ten hřebíček, je hodně aromatický a když jsem se nastříkala v lese docela pozdě, tak jsem jednoho dotáhla domů a přišla na něj až za dva dny. Byl už napit a když jsem ho šroubovala stříkla jsem na něj hřebíček a pustil se skoro okamžitě.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru