Novela Zákona o památkové péči

Podle chystané novely zákona to vypadá že se na nás chystá podobný zákaz hledání jako je to na Slovensku. Jakákoliv movitá věs starší 70 let je archeologický nález. Archeologické nálezy se mohou vyhledávat jen v rámci archeologického výzkumu a to pouze osoby pověřené. jinak se jedná o nelegální čili trestnou činnost.
Pokud o tom někdo víte víc, budu rád za každé info.

Zdroj Ministerstvo kultury
http://www.mkcr.cz/cz/kulturni-dedictvi/pamatkovy-fond/legislativa/vecny-zamer-noveho-pamatkoveho-zakona-126465/

v kategorii Nezařazené, založil bradleyS 20.9.2014 16:45

Ale přesně o tom mluvím.
Nyní nedokážu již nadále být slušný a vyjadřovat se tak, abych nikoho zdejšího nepohoršoval.
Jsem instalatér a prostý člověk a podobné problémy řeším tím, že na to vezmu hasák.
Pokud toto schválí, tak se to slušně nevyřeší!
Nezlob se "Elmara", ale nejde jen o vás "LP". Kolik koníčků a zálib nám ještě zakážou?
Myslíš, že jste snad první, nebo poslední?
Debatujte a spolupracujte s odborníky a když věci tím prospějete, tak vám budu za všechny moc vděčný, ale až budete potřebovat někoho s hasákem, tak rád pomůžu!

To Lukas: můžeš být vděčný sám sobě, stačí začít spolupracovat sám. Jak dopadne zákon nevím a neví to ani ti co ho psali. Navíc se připravuje už teď novela, kterou jsem ani nečetl.

Co ale opravdu škodí jsou hlavně hlášky "pujdu vám poci s hasákem".

Nevím tedy od kud jsi, ale třeba by bylo fajn napsat sem město kde žiješ a já ti sem napíšu všechny archeology na které se můžeš obrátit. Sám si je můžeš vyhledat nahoře v sekci archeo.


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru