Pole nebo les?

Kamarádi,kde nejraději hledáte a s jakou lokalitou máte lepší zkušenosti,co se nálezů týče - pole nebo les?

v kategorii Lokality, založil DECIMUS 8.4.2010 13:39

Zdravím. Dřív jsem hledal radši v lese. Nebyl jsem tak moc vidět a mám z tama pěkné věci. Teď ale chodím na pole hledat mince.Těch jsem v lese moc nenašel. Je to jiný druh nálezů, třeba ostruhu v poli nenajdu, protože je za ty roky rozšmelcovaná pluhem, ale taky dobrý. Kde ale nic není, ani ten nejlepší detík nic nevezme :,-(

Před rokem jsem byl taky lesní muž, nyní chodím do lesa jen na procházky s pocitem, že když něco najdu je to bonus ale nepočítám s tím. Přesedlal jsem na pole ( jsem kolečkář ) kde je jich mnohem více - první návštěva pole mi přinesla hned Ag - a to mě přimělo chodit jen na lokality polní. Změnil jsem jen režim vycházek, je ze mě noční lovec - odcházím za tmy a rádius mám do tří hodin ( ve dne chodím jen sporadicky ). Noční lovy jsou bezchybné, nejsem vidět a nemám u sebe čumily kteří nechápou co na tom poli kosím.

Tak tomu rozumím.V noci hledat nechodím,ale přes den se taky rád zašiju někam,kde na mě není moc vidět.A můžu potvrdit,že u Tvé rodné hroudy jsou slušné kolečkové lokality... 8-)

Rudd JJ.Tak nějak to taky praktikuju. ;-) 8-) 8-)

Taky dělám pole nejradši v noci. Ale už s velkým respektem - jednou mě při měsíčku hnal divočák od kukuřice... To byl paněčku sprint. Mince ve mně jenom cinkaly.
A pak jsou tu myslivci, kteří ty divočáky loví a lehce si nás mohou na tu dálku ve tmě splést. Co jsem slyšel, jsou bohužel i tací, kteří střílí na tmavý cíl ve tmě i bez noční optiky. :-(

cau, ja hledam zatim jen na polich a nasel sem za kratky cas co mam detik dost minci a nejaky stary privesky, ale kvalita nic moc, az na par vyjimek a tak by me zajimalo jak je to s mincemi z lesa, kde nebude orano zato je tam kisela puda, ma nekdo skusenost z rozdilem kvality??? :-D

Hlavně záleží na tom z čeho mince jsou,třeba protektorátní koruna je takovej šit že je v prdeli i z lesa,mám jich pár a všechno posmrťáky,jinak z lesa by mohly být lepší ;-)

Dobrý den,
jsem zde nový a nerad bych někoho otravoval, ale rád bych se začal věnovat tomuto koníčku.(hledání)
Bohužel o nikom v mém okolí nevím, že by se tomuto koníčku věnoval.
Proto bych vás rád poprosil o nějaké rady pro začatečníka..Jsem ze Žatce u Loun..a rád bych se třeba sešel a popovídal zda by to bylo možné? Moc by mi to do začátku pomohlo..
přeji hezký den a předem děkuji za reakci..Neliba

Opravdu záleží na té půdě - jednou se mi poštěstila protektorátní koruna lesní a po těch všech na vyhození jsem tuhle musel dát k nejlepším nálezům. Je čistá, s patinou a leskem a bez květeny.

Ahoj, já hledám radši v lese než na polích. Člověk neni moc na očích... Ale pěknýmu políčku se taky nebráním ;-) Záleží spíš na dobrym tipu na lokalitu, tak pak vlezu kamkoliv ;-)

tak dik za odpoved hledam na zaoranych cestach na polich a uz bych chtel skusit les ale nejblizsi mam 20km od baraku a auto zere jak rakovina tak zatim litam po tech polich, ale uz mam jeden vytipovanej les, tak to pujdu o vykendu prohledat je tam na vrcholku pole, kde sem lovil hodinku kdyz sem projizdel a na prvni kopnuti sem tam nasel 2heller a pak nejakej starej asi knoflik, lidi vypraveli ze se tam vyorali zajimavy veci,asi to bude pravda protoze tam bylo ve stredoveku krizeni obchodnich cest tak se tesim a zabrosim i do lesa, cauec :-D

Já hledám nejraději na polích - je to snadno dostupný terén a většinou je předpoklad,že tam byl větší pohyb než v lesích,což se většinou projevuje i množstvím signálů.Většinu nálezů,co stojí trošku za řeč,mám z pole.Les mě taky láká,nicméně je to běh na dlouhou trať a taky mi kolikrát zůstává rozum stát z toho,co za šílenej bordel tam někdo dokáže "uschovat".. :-(

No ked mam porovnat les a pole tak v lese su mince zachovalejsie. A pohyb ten mohol byt dost velky aj v lese kedze pred 100 rokmi tam les nemusel byt...

Zachovlejší mince mám taky z lesa. Z vrcholových úseků nepoužívaných lesních cest.Staré úvozy ale bývají často zanesené a plné bordelu :-(Na polích je půda vpohybu, při každé orbě se obrátí,mince z velkých hloubek se dostanou blíž k povrchu(a naopak),takže se na jedno místo dá chodit opakovaně a pořád se dá něco najít. Zase ale často jsou kvůli tomu odřené,poškozené a ty novodobé průmyslové hnojiva ji na kvalitě taky moc nepřidají :-/

Ahoj. Zatim chodim jen louky a pole. Les jsem zkusil jen jednou a zatim me to nijak neoslovilo. Ale kdyby byl dobrej tip na nejaky porost, tak proc ne ;-)

Ahoj. Zatim chodim jen louky a pole. Les jsem zkusil jen jednou a zatim me to nijak neoslovilo. Ale kdyby byl dobrej tip na nejaky porost, tak proc ne ;-)

Pole na Ag, mince, různé drobné artefkty denní potřeby, povrchové sběry střepů a pazourků perfekt ale na poli nenajdete depot mincí, zeleniny..., železo (ostruhy, šipky z kuší, starší nože, zbraně). Jde jen o to umět vytipovat z map les blízko velmi staré vesnice, pokud jste tam jako první, je často doslova narvaný uvedenými předměty, tedy jaro/podzim pole, léto/zima les.

Azaz163: v některých věcech nemáš pravdu... ;-)

Vzal jsem to tak nahrubo, samozřejmě, že můžeš říct na všechno ale... Třeba u depotu, že radlice zajela hlouběji a vytáhla na povrch depot denárů...

Jo Decime,ale na poli má většina hledačů stejně zapnutou nějakou tu míru diskriminace, takže orezlý fragment čehosi co mohlo být kdysi hrotem šípu nebo ostruhou stejně přejde :-P

columbo: souhlas,bez diskriminace bych už svá záda na poli nenarovnal:-).Nicméně třeba Ty v lese chodíš bez diskriminace?

Decime,ono záleží jak kde. Nalesních cestách, kde hledám mince a je tam hodně železného šrotu si ji samozřejmě zapnu. Jinak bych se ukopal. Mimo ně ale chodím bez ní a když detektor ukáže železo, tak pinpointem podle hloubky odhadnu velikost a buď kopu nebo ne. Mám garretta 550ku a u něj to jde. Tento postup se mě docela osvědčil. Radši ale hledám na poli, dokud to jenom trochu jde.

Tak s tebou bych rád prohodil pár vět. Koupil jsem také garretta 550 a jakožto začátečník bych byl nesmírně vděčný za každou radu. Bude li se ti chtít ztratit se mnou nějaký čas, ozvi se prosím na svenda66@centrum.cz Předem dík. ;-)

Tak s tebou bych rád prohodil pár vět. Koupil jsem také garretta 550 a jakožto začátečník bych byl nesmírně vděčný za každou radu. Bude li se ti chtít ztratit se mnou nějaký čas, ozvi se prosím na svenda66@centrum.cz Předem dík. ;-)

Zdar lovci,musím se taky zapojit,chodím jak na pole,tak do lesa.Do lesa se dá chodit celoročně a co se týče mincí jsou mnohem zachovalejší (samozřejmě záleží na materiálu),pole je zase pohodlnější-pokud nebyla právě provodená hluboká orba :-)

mám rád obě lokality les volim podle počasi, když venku slabě prši tak du do lesa protože tam sem v suchu.

Já teda rdši chodím do lesa. Je pravda, že mincí je tam mnohem míň, ale bývají zase mnohem zachovalejší.
Co se týká diskriminace..........chodím v all, jen když je lokalita "železná" tak vypínám železo. A je jedno jestli to je pole, nebo les

Chodím všude mimo zatopených ploch :-D.. Co se týče hledání za tmy,v žádném případě to už neriskuji. Od té doby co mě málem odstřelil ostrostřelec na posedu :,-(a ještě mě stihl pořádně vynadat do.............................. :-/Že jsem zralí na choholouška o:-)
Nelepší nálezy :-O nacházím ,tam kde bych to nejmín nečekal ;-).

Přesně tak,u nás se střílejí myslivci i za dne,natož v noci .
:-O

Přesně tak,u nás se střílejí myslivci i za dne,natož v noci .
:-O

:-D :-D :-D :-D :-D

nedavno jsem se bavil ze znamym myslivcem a rikal ze kdyz cekal vecer na posedu v lese na kanoura a slisel praskani vetvi a uz mel zamereno a z kance se taky vyklubali lovci a taky je poslal do pr.... co tam maj co delat, tak sem se mu marne snazil vysvetlit ze ten les je vsech zivych bytosti a ne jen strelnice myslivcu, a jestli si to panove myslivci mysli tak maj na vsechny lesni cesty a kazdej desatej strom dat ceduli s napisem ZAKAZ VSTUPU VOJENSKA OBLAST :-/

U vás nie sú individuálne formy lovu zakázané? Pokiaľ som správne informovaný, u nás sám 1 ks poľovníka na posede je niečo, čo nesmie nastať. O.i. aj preto, že tí ochlastovia strieľajú v amoku na všetko, čo sa pohne a musia byť pod dozorom :-P hoci pochybujem, či je dostatočne účinné urobiť dozorcom rovnako postihnutého.
V nemenovanej lokalite som raz v daždi hľadal úkryt na posede, ktorý bol skôr taký... domček na stračej nôžke. Po prehliadke objektíku som zistil, že lavica je dutá a skrýva zásoby chlastu.
Kombinácia pušiek s výkonom odstreľovačiek a alkáča v hlave mi nepripadá zrovna zdravá...

nejsem si jisty jestli u nas zakon uklada ze myslivec nesmi byt sam na posedu, ale z vlastni skusenosti vim ze se tak deje u nas i predseda myslivcu chodi s flintou sam na posed, ale to pres den a jak je to v noci nevim a doufam ze to na vlastni kuzi nezjistim, a kdyz do lesa v noci tak asi jen s helmou a neprustrelnou vestou :-D

Žádný takový zákon není.Myslivec může být na posedu sám klidně celou noc i den. ;-)

... a aj u vás poľovníci slopú ako dúhy?

vsude slopú ako duhy :-P , ale u nas na tajnacku aspon ze predseda nechlasta jde jim prikladem a na honech nepije nikdo tam uz si to ohlidaji o:-)

nemám rád myslivce - vše,co jim sežere zajíce rozstřílej a chlastají tak fest.Jeden blázen,co byl u nás na léčbě střílel do stáda ovcí v domění,že jsou to divočáci.. :-(

V některých televizních dokumentech, co jsem viděl, vystupovali i sympatičtí myslivci. Já s nimi ale mám jen otřesné zážitky. Jednou jsem vzal děti své sestry do našeho vinohradu, jenže jsem netušil, že je zrovna hon. Když jsem je viděl proti nám, mával jsem na ně a křičel, abych na nás upozornil a snažil jsem se s děckama, co nejrychleji dostat k nim a dostali jsme se tak až za vinohrad. Tak jsme šli s nimi chvíli v rojnici, to šlo. Když jsme byly už nad naším vinohradem, tak jsme jejich rojnici opustili a byli jsme tak za jejich zády. Myslel jsem si, že to je ok, jenže oni, jak jim proběhne zajíc nebo bažant, tak pálí hlava nehlava i dozadu. Broky svištěly kolem nás v suché vysoké trávě. Řval jsem na ně ať nestřílí do zadu, že tam mám děti, ale někteří pálili v loveckém zápalu dál. A ti jejich psi v loveckým zápalu taky nejsou zrovna krotcí. Děcka se broků nebáli, zato se báli těch psů, což chápu protože byli větší než oni. Já vám řeknu, že mám strach kdykoli jdu kolem posedu i ve dne, hlavně nad ránem. To se dívám jestli tam z té škvíry v té budce nekouká hlaveň.

Taky znám pár magorů, co rádi střílí do živého. Schválně se vyhýbám slovu myslivci. Ti slušníaspoň v zimě přikrmují zvěř.Zákon ale ohledně střílení mluví jasně: a) střelec musí mít 100% jistotu na co střílí, b) musí mít 100% jistotu, že střelbou nikoho neohrozí. Takže pokud v noci střílí do tmy, porušuje tím zákon a policajti by mu měli sebrat zbroják i flintu. Potom si může chodit do lesa na zajíce akorát s prakem nebo se špuntovkou. :-P :-P

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru