ARCHEOLOGICKÉ ZPRÁVY 1. 3. – 11. 3. NEJEN PRO HLEDAČE S DETEKTORY KOVŮ

Kategorie: Archeologie a nálezy detektory , Archeologické zprávy

Ženu pohřbili v posteli společně se zlatým křížem

Neobvyklí hrob nalezli začátkem března britští archeologové poblíž Cambridge. Pochází ze sedmého století a byla v něm pohřbená dospívající přibližně patnáctiletá dívka. Společně s ní také třícentimetrový zlatý kříž posázený drahými kameny, váček se skleněnými perlami a  železný nůž. Těchto postelových hrobů nalezli archeologové zatím velmi málo, přibližně dvanáct. Díky tomu archeologové a historii o tomto anglosaském způsobu pohřbívání mnoho nevědí. Případů, kdy mrtvola držela kříž na hrudi přitom evidují pouze dva. Je to zřejmě znak křesťanství, ke kterému anglosasové začali právě v sedmém století inkriminovat a opouštěli pohanské zvyky.

Nálezy detektorem kovů

Město se pohádalo s lovcem pokladů, změní vyhlášku

Úředníci města svatý Augustin v Kalifornii změní vyhlášku, která ovlivní hledání s detektory kovu. Nově bude každý hledač muset požádat o souhlas k použití jakéhokoliv detektoru místní úřady. Město tak chce zabránit rozkrádání archeologických artefaktů lovci pokladů. Úředníci tímto reagují na nedávný konflikt s jedním z hledačů, který objevil v místní řece vzácný kříž. Odmítl ho ale odevzdat městu, které zřejmě svým chováním urazil. Pro hledání s detektory platí na Floridě zákon z roku 1979, podle kterého mají pro bádání zelenou. Musí však  myslet na to, že některé místa mohou různými místními nařízeními chráněná. 

Nálezy detektorem kovů

Zahledali si na poli s detektory kovu a přispěli na charitu

Společný víkend si užila skupina amerických hledačů s detektory kovu v Miltonu. Terry Russell z New Hampshire například nalezl stříbrnou minci takzvaný Soldino. „Hledám už od roku 1974 a toto je první mince tohoto druhu, kterou jsem našel,“ svěřil se hledač. Společně s přáteli uspořádali také obrovskou hostinu. Velký hledačský víkend ukončila aukce letenek, při které se podařilo podavatelům získat pět tisíc dolarů. Peníze poputují na stavbu nového zdravotnického zařízení v Thamesdownu, které nabídne svým pacientům hydroléčbu.

Nálezy detektorem kovů

Na Kamčatce objevili součástky 400 milionů let staré

Čtyři sta milionů let starou zkamenělinu nalezli archeologové na ruské Kamčatce. Pravděpodobně se jedná o součástky stroje mimozemského původu. Ruští archeologové na to přišli po konzultaci se svými americkými kolegy. Podle vědců se mechanismus dochoval pravděpodobně díky tomu, že se nacházel v bažině. K pravdivosti této teorie přispívá fakt, že součástky zkameněly během velmi krátké doby.

Kamčatka

Končíme s bádáním a památky zahrabeme, prohlásili řečtí archeologové

Ekonomická krize v Řecku těžce dopadla také na místní archeology. Donutila je skončit s bádáním. Přejí si dokonce, aby byly cenné památky zahrabány. Například pozůstatky raně křesťanské baziliky, kterou objevili před dvěma lety během stavby metra. O povolení už požádali ministerstvo kultury. Vláda kromě peněz na bádání seškrtala také finanční prostředky na ochranu archeologických nalezišť a památek. Hrozí tak, že se stanou snadnou kořistí pro zloděje.

Archeologové a detektory
 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

400000000 let stare soucastky me dostaly :-)

Ty součástky budou asi kachna,pravděpodobně články lilijnice,živočicha,žijícího v teplám korálovém moři prvohor. :-)

Oprava:Lilijice ;-)

Jsem velkým příznivcem teorie mimozemského života a jeho kontinuitu s tím naším, nicméně interpretace výš uvedené fotografie je zřejmě fake. Velká i malá kolečka by musela mít stejnou rozteč ozubí, aby to mohlo fungovat. Kua, ale rád bych tomu věřil :-O

Takovéhle součástky lze vyrobit v Teplé v Karlových Varech za rok. A Rusů je ve Varech dost. Na Kamčatce asi zase hodně podobných říček. :-)

Viky si za zpravou stojí. Prostě to ty kluci na Kamčatce konečně dali :-D

Ano, stojím! Média přece nikdy nelžou 8-) :-D

No jasně, že jsou to články lilijic. V Koněprusích u Berouna si v místním lomu těchto "součástek" každý může nasbírat pytel.
Kachínka je to pěkná, ještě zelí a prosím přidat! ;-)

nejsme vývařovna o:-) :-D

Jo, v Rusku je možné všechno. :-D

takže ty součástky jsou kovové?

Krinoidi jak vyšití... :-P Ale křížek je libovej... 8-)

Ludvík Souček popisuje v knížce Po stopách bludiček strojek který byl objeven v r.1901 v řecké obchodní lodi která se potopila r.80 př.n.l nedaleko ostrůvku Antikýthéra.Je to neobyčejně složitý mechanismus ,který byl skoumán víc než padesát let mnoha odborníky,zatím se jim nepodařilo dojít k čemu strojek sloužil.Jde o to že v té době tak složitý strojek nikdo nedovedl vyobit.Strojek popisuje takhle:skládá se z malých bronzových desek a spousty ozubených koleček jejichž zuby mají vrcholový úhel přesně 60 stupňů.Celek byl připevněn k bronzové desce,z jedné strany vyčníval dřík,který při pohybu otáčel ručičkami na kruzích se stupnicemi,a to různě rychle. 8-)

To Duran: nemáš někde odkaz na ten strojek který popisuješ. Přiznám se že tedy Součka nečtu, ale tohle mě opravdu zaujalo.

zkus to tady: http://www.ulozto.cz/x6nyZjM/soucek-ludvik-tuseni-stinu-a-souvislosti-po-stopach-bludicek-pdf

Ten strojek z vraku od Atikythery jsem viděl před pár lety na vlastni bulvy v aténském archeologickém muzeu. Bylo to úžasné! Podle dosavadních výzkumů i podle popisu u artefaktu se jedná o mechanický navigační přístroj pro námořníky.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru