C.Scope CS6MXi zlatá zborka a rozborka s Peťou

Kategorie: Detektor kovů C.Scope CS6MXi

Vše začalo řekl bych klasickým rozhovorem po telefonu. “Hledám lepší detektor než používám, do ceny cca 15 000 kč”. “Hlavně chci aby dobře bral zlato”. Tenhle dotaz je mezi prodejci detektorů doslova pověstný, tady se ale nejednalo o žádného začátečníka, ale o kluka který dobře věděl co chce a má už řadu let nachozeno. To poztrácené zlato s pláží mu prostě příjemně zpestřuje domácí rozpočet a problematice detekce drobných zlatých šperků se tak věnuje řekněme programově. To co ho tak zajímalo především byla co nejrychlejší reakce, citlivost a schopnost detektoru odfiltrovat alespoň část odpadů. Celkový dosah bral spíše jako jednoduchý o pro něho v podstatě nepotřebný údaj. Když viděl že detektor bere bezpečně korunu ve cca ve 30 cm dále ho již nezajímal a vůbec jsem ho neřešili. Zlato na plážích se evidentně hledá v hloubkách menších.

Detektor kovů C.Scope CS6MXi v testu na zlato

Zlaté řetízky, přívěšky, náušničky a prstýnky

Šlo se testovat a bylo znát že o CS6MXi má hodně načteno. Osobně jsem řetízky a další moderní zlaté drobnůstky nikdy moc neřešil. Tudíž jsem byl v podstatě zvědavý na to co CS6MXi předvede. Zda vůbec takové maličkosti uvidí a pokud ano zda nebude vadit automatický režim GB atd atd. Jako testovací místo jsme vybrali jednu nedalekou říční pláž. Tak aby byl test tak říkajíc v terénů kde se pohybuje. Ono testovat drobné zlaté mince a řetízky nebo nic nevážící duté zlaté šperky je něco úplně jiného. Testování jsme začali různými prstýnky a kousky železa a také hliníkových víček nebo papírků s cigaret. Na porovnání jsem měli několik detektorů, které aly byly značně slabší.

Detektor kovů C.Scope CS6MXi v plážovém testu

Testovat jsme začali s drobným zlatým řetízkem. Byla to taková zamotaná povučinka viz foto. Při rozmotávání uzlu se mi ji dokonce podařilo přetrhnout. Drobnější řetízek jsem v ruce asi neměl a popravdě jsem byl přesvědčený, že nad tímhle cílem bez jakéhokoli povrchu si detektor ani nežblebtne. Nastavili jsme CS6MXi tak aby byla úplně klidná a přitom vše naplno hlásila. (Citlivost 7, GB automat, Iron volume max, disk volume max, disk 0). Železa se nyní hlásila bručivým tónem a barvy vysokým. Řetízek jsme položili na plážu a decentně pocukrovali pískem. CS6MXi rozhodně překvapila. Řetízek hlásila v pohodě. Zkoušeli jsme následně přizvedávat a řekl bych že maximum bylo tak v 5 cm. Koukám na Peťu jestli je to jako ok, dle širokého úsměvu evidentně bylo. Jelikož mi tvrdil že tento druh cíle mu v podstatě nebralo nic a řetízek nalez očima.

Detektor kovů C.Scope CS6MXi v plážovém testu

Další testované předměty byly již větší s vahou okolo 1g a ty byly pro C.Scope doslova malina. Hloubku jsme neměřili ale maximální dosahy bych odhadoval okolo 15 cm. Začali jsme si hrát s odfiltrováním různých odpadků na pláži. Víčka, papírky s cigaret atd. Řadu těchto předmětů C.Scope CS6MXi při nastavení disku na 4 hlásí krásně středním tónem. Šlo ale o to zda stejně hezky a stejným středním tónem nepůjdou taky testované zlaté kousky. Prstýnky a náušničky nebyl žádný problém. Pak přišel na řadu řetízek a ouha, audio přeskakovalo se středního tónu na vysoký a zase zpátky. Signál takového tenoučkého řetízku je ale velice zvláštní. Pokud je řetízek roztažený pípá na něho detektor velice rychle a přitom ale nepravidelně. Malá očka řetízku si na vyhodnocení prostě vybírají daň. Testovali jsem zda se dá rozpoznat třeba od zmuchlané folie nebo cigaretového papírku a to tedy určitě dá. Signále je to naprosto jiný a zcela jedinečný. Musí se ale alespoň jednou slyšet, protože jinak se dá opravdu snadno minout.

Otestovali jsme ještě pár novodobých mincí a také nějaké to euro. Jak jsem byl upozorněný, při hledání na plážích třeba na Slovensku to v eurech hezky přibývá. Jak asi většina hledačů ví, novodobé mince jsou železné potažené pouze tenoučkou vrstvičkou ušlechtilého kovu. To přináší značný problém v detekci, zvláště u mincí které jsou v půdě delší dobu jelikož ty doslova kvetou. Po nás si tedy naši potomci kolečka určitě nezahledají. Dnešní koruna je v půdě s přístupem vzduch za 3 až 5 let naprosto ztracená a minci nepřipomíná už ani tvarem. Novodobé kolečka je tak potřeba vyndat hned po sezóne, jinak jsou již bezcená.

Jak již bylo napsáno výše, mince jsou železné a to přináší v jejich detekci trochu problém. Větší mince jako je 1 euro, dedetei nebo dvacetikoruna jdou do barvy hezky. Menší 1 kč, 2kč nebo 5 kč už ale dokáže hodně přeskakovat mezi železem a barvou. Naštěstí pro hledače těchto cílů neskáče do středního tónu a díky tomu se i tyto cíle dají velice dobře nacházet. Aby vás ale nijak nemátli doporučuji následující nastavení ke kterémujsme dospěli. Myslím že je to obecně to nejlepší co se dá použít na České a Slovenské pláže. Nastavte Iron volume na 0, disk voluma na maximum, disk na 4, citlivost na 7, GB do automatu. Díky odfiltrování železa začne detektro tyto cíle hlásit jako vysokou barvu. Navíc tim nijak nepřicházíte o hloubku, CD6MXi pracuje stále v All Matal a disk volume a iron volume zavírá pouze zvuk cíle. Jediný filtr je tak nastavení automatické GB která lehce potlačuje drobné železné cíle.

Co dodat závěrem, CS6MXi je nový a podařený universální detektor. I když bych nikdy před tím nenapsal, že to je vhodný na plážové hledání tak tomu tak je. Výborná rychlost zpracování, jedná z vůbec nejvyších dnes na trhu a výborná citlivost z něho bude dělat výborného společníka pro všechny co rádi loví v písku :)

Zimní video C.Scope CS6MXi

Původní video první verze CS6MXi. Za pozornost určitě stojí rychlost a diskriminace detektoru.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

díky za dost dobrý článek! ;-)

Zajímavej článek. A které že to detektory vyšly v tomto testu "hůře"? Jestli je možné to zveřejnit?

To Honza5: porovnávací testy jsou trochu na hraně, jelikož asi nikdo nemáme nachozené stejně dobře všechny detektory. V podstatě většina přístrojů podobnou citlivost ale nezvládá, což ale vlastně nic neznamená. Abych je tady ale jmenoval to bych porušil takový náš firemní kodex. Zvláště pokud se to týká i detektorů které neprodáváme by to bylo dosti neomluvitelné fopa 8-)

myslel jsem si to a chápu to. Díky za reakci

Bezva ukázka :-) možná trochu přehodnotím svůj názor na to, že k detektoru patři i displej... ale stejně si myslím, že oko je dokonalejší nástroj než ucho. Možná je to jen zvyk. S prvním detektorem jsem hledal někdy jen s "displejem" pokud se té kmitající ručičce na ciferníku displej dalo říkat :-D ale asi by se na tohle dalo zvyknout.

Zajímavé jako vždy :-) :-)

Zdravím kolegovia hľadači.Ak môžem rád sa podelím o moju skúsenosť s CS6MXi.Kúpil som si tento detektor ako druhý.Bol veľmi vychválený a tak mi nedalo si ho kúpiť a vyskúšať.Mojim článkom nechcem naozaj nikoho ovplyvňovať,píšem len a len o mojej skúsenosti.CS6MXi som zobral na lokalitu, kde som nachádzal malé strieborné mince a vcelku som sa tešil ako fajn ich bude tiež a hlavne ľahšie nové CS nachádzať.Bohužiaľ nestalo sa tak.Detektor globálne nedal ani štvrtinu signálov,ako dal deň pred tým a deň potom Minelab E-Trac.Určite sú to hlavne cenovo neporovnateľné detektory,ale viem,že CS by som po mojej skúsenosti za nejaký špecial na drobné predmety nepasoval.Aj keď podľa článku vyššie,určite schová do vrecka Minelab nachádzaním gold retiazok,lebo tie E-Tracu nejak nevoňajú.Verím ale,že ak niekto prechádza z lacnejšieho detektora na CS6MXi,tak bude spokojný.Pre mňa to bol krok späť.Tak,nech vám to pípa kolegovia.

Zda je CS6MXi o něco slabší než E-Trac nebo CTX 3030? Jistě o něco ano, ono by asi bylo hodně špatně kdyby tomu tak nebylo. 8-) Přesto je za těch 15 000 kč CS6MXi opravdu hodně ostrá mašinka a to že ji tolik hledačů porovnává s tím nejlepším na trhu to jenom dokazuje :-D

Momentálne vlastním CTX 3030.V čase keď som kúpil CS6MXi vlastnil som uz nejaký ten čas E-Trac.No a keď to nevyšlo s lacnejším CS6MXi,tak som presedlal na drahší CFX 3030.Som vcelku spokojný,ale stále mám pocit,že na tú droboť je aj niečo lepšie.Je to proste tak,že ideálny detektor jednoducho nie je.Myslím si,že by si vedel o tom najlepšie hovoriť,lebo zopár detektorov Ti už rukami prešlo.Tak sa pohrávam s myšlienkou zaobstarať si ako druhý detektor buď to Tesoro Cortés,alebo Deus,na drobné mince,ale hlavne byť na tom našom krásnom Slovensku trošku nenápadnejší. :-D

Tak s Cortésom si už vôbec nesiahneš na droboť. 8-)

Ďakujem za názor a budem povďačný ak poradíš,keď máš skúsenosť.

to Sahin11: Nevím čemu říkáš droboť, ale pokud byly zmiňovány malé stříbrňáky (mám namysli mince průměru 1-1,5cm), rozhodně s nimi Cortés problém nemá. Samozřejmě v pětadvaceti je nedá. Přestože Cortés nevykazuje oslnivé výsledky v testech, řekl bych že při normálním hledání, o které nám asi všem jde, je dost efektivní. Je prezentován jako speciál na mince, i když řazení do kategorií je trochu relativní, mince mu rozhodně jdou. Určitě tomu přispívá koncentrická sonda. S použitím velkých DD cívek z něj bude spíše univerzál. Pokud někdo bude lítat po zahnojeném poli s více jak třiceticentimetrovým kolem musí se smířit, že určitě něco přejde. To se týká všech detektorů... Když se ohlédnu, tak jediné co bych Cortésovi vytkl je nezvládání vysoce mineralizovaného prostředí.
to Mano16: CS6ku jsem pořídil jako druhý detektor místo Cortése. Na pozici jedničky se sice nedostala, ale úplně bych jí do žita neházel.

Myslím, že CS6MXi už dokázala že patří mezi to nej co se dnes dá koupit. Detektor je neuvěřitelně rychlý, přesný a audio odpověď je skvělá. Dosah je ve většině lokalit cca 30 cm na 1 kčs se základní sondou. Hravě je tak lepší než 90% detektorů na trhu. Navíc je zde velice důležité zmínit takzvaný efektivní dosah, kdy se kopou cíle v železem zamořených lokalitách. Tam pak platí, že toho borci s CS6MXi většinou mají více než všichni ostatní. Což je velice často až zarážející :-D

To Elmara, je lep CS6MXi nebo,Nokta Velox One dekuji

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru