Detektorem kovu našel válečnou medaili, daroval ji pozůstalým

Kategorie: Nálezy a záchrané výzkumy v zahraničí

Je to příběh se šťastným koncem. Na začátku byl hledač s detektorem kovu, který se jednoho dne vydal na obvyklou procházku v blízkosti Norwich (východní Anglie). Paul Nunn objevil medaili z první světové války. Společně se svou manželkou Kirsty skrze sociální sítě začali hledat pozůstalé vojáka, kterému patřila. Touha vrátit medaili a udělat radost pozůstalým v tomto případě převážila nad myšlenkou o další rozšíření hledačské sbírky. Podařilo se. Vzácný předmět se dostal do rukou vnuků vojáka Copemana.

Válečné nálezy v UK

Informaci o nalezené minci dal manželský pár i do novin. „Vůbec jsem si toho nevšiml. Nakonec mně manželé Nunnovi poslali dopis. Byl jsem hodně překvapený. Hned jsem je skrze svoji sestru zkontaktoval. Sešli jsme se druhý den potom, co mně přišel dopis,“ popsal události vnuk zemřelého vojáka David Förder (84 let). Když jeho dědeček v roce 1924 zemřel, nebyl ještě ani na světě. „Nemáme ani jeho fotku. Moje matka mně o něm vyprávěla. Jak ale vypadal, si nedokážu vybavit. Už je to hodně dávno,“ svěřil se Förder.

Válecné nálezy

K hledání pozůstalých použili Nunnovi Facebook i Twitter. Vyhledali dokonce odborníka na genealogii, který jim pomohl v pátrání. Pomocí rodokmenu našel pět vnuků vojáka Copemana. Kontaktovat se jich podařilo manželům během několika málo dní. Vnukům předali medaili, která je ve výborném stavu. „Budeme se o ni starat jako o rodinný šperk,“ podotkl Förder.

Nálezy detektorem

Paul Nunn měl s manželkou velkou radost. Od začátku věřili, že se jim pozůstalé podaří najít. Paul chodí hledat s detektorem kovu každý víkend. Oblast kolem Norwiche probádává už několik let. Nález medaile proto označuje jako malý zázrak. „Když jsme zmínku o nálezu a pátrání po pozůstalých vojáka uveřejnili na Twitteru, strhla se neuvěřitelná lavina událostí, které nás velmi rychle dovedly k cíly,“ přiblížil Nunn. K medaili náleží ještě dvě hvězdy, které se pokusí hledač z Anglie ještě najít. Věří, že budou někde poblíž prvního nálezu. Doposud není jasné, jak se vlastně medaile do Norwiche dostala. „Copeman ji nespíš po návratu z války zahodil, když truchlil nad ztrátou svých dvou synů,“ míní hledač.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Pěknej příběh!

Je vidět, že v Anglii to berou trochu jinak...

JJ,skoro jako tady. ;-) Pekny.

Pěkně napsané. Sice je tam pár šotků, ale to je drobnost.
Taky by mne zajímalo, jak mohli podle tuctové medaile vyhledat majitele?!
Zřejmě tam bylo vyražené i jméno. No. Nevím, nevím!?

Tohle vše vysvětluje...
http://www.northeastmedals.co.uk/britishguide/ww1_1914_15_star.htm
nejen jméno, i jiná data.
To salli: to byl vtip, že - už vidím někoho jak v této republice pátrá po původním majiteli čehokoli. Nenech se vysmát, tady seš v Čechystánu.

Ja som raz našiel zákopový zapalovač vyrobený z nemeckej svetlice. Na ňom je vyryté meno vojaka a číslo. Pomocou ďalších vecí čo bolo na okolí som sa na 100% dopátral k akej divízii to patrilo. Dokonca som objednal knihu z nemecka o divízii, ktorá bola vydaná autorom ktorý bojoval s divíziou aby som niečo konkrétnejšie vypátral o vojakovi. Žiaľ došiel som len po tú divíziu, ďalej sa neviem pohnúť. Veľmi rád by som túto krásnu vecičku podaroval rodine, ale žial neviem sa pohnúť ďalej na nete neexistuje žiadna databáza ohľadom nejakých mien. Keby mi niekto vedel pomôcť ohľadom bádania bol by som veľmi rád. Mám meno vojaka divíziu a feldpostnummer.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru