Hledání pokladů detektorem kovu v New Yorku

Kategorie: Poklady

 Tento příběh byl otištěn v letním vydání časopisu Treasure Found v roce 1989

Hlavními postavami tohoto hledačského story je samozřejmě sám vyprávěč a jeho kamarád Jeff Herke, který žil postupně v Atlantě, Gruzii a Readingu (Pensylvánie). Právě s tímto člověkem jsem nejspíše podnikl nejvíce hledačských akcí a tak jsem mu navrhl, že bychom mohli zavítat i do New Yorku (myšleno jako stát). Protože Jeff souhlasil, všechno jsem pečlivě naplánoval, abychom mohli co nejdříve vyrazit.

Ilustrační_foto

A opravdu, za necelý měsíc jsme již cestovali směr New York. Naší první zastávkou se stal Windsor, kde jsme našli dva kostel přímo ve středu města. Před nimi se nacházel park, jehož doménou byl starý altán. Neotáleli jsme, proto a hned jsme se chopili detektorů kovu a pustili se do hledání. Podařilo se nám najít pár mincí. Nejvzácnější byl zřejmě desetník (Indian Head penny) z roku 1894, který oblevil Jeff.

Ilustrační_foto

Naší další zastávkou byla stará škola, u které jsme našli Rooseveltův desetník (Roosevelt dime). Přestože tato oblast vypadala slibně, stala se pro nás spíše zklamáním. Kromě pár mincí z druhé poloviny dvacátého století se nám nic zvláštního objevit nepodařilo.

Ilustrační_foto

Proto jsme se sbalili a zamířili k Aftonu. Tam jsme nalezli několik mincí s indiánským motivem. Po získání povolení k hledání poblíž místního kostela jsme oblevili první pětiniklák z roku 1903 ve velmi dobrém stavu. Poté jsme odjeli směr Sidney. Tam jsme opět našli mince s indiánskými motivy.  Protože se začalo stmívat, ubytovali jsme se v místním motelu.

Na druhý den po snídani jsme odjeli do Unadilla. V blízkosti staré školy jsme našli několik mincí z druhé poloviny dvacátého století. Potom jsme navštívili muzeum, které sídlilo na půdě jednoho z tamějších domů. Jednalo se o sbírku indiánských předmětů. Hned po prohlídce jsme šli znovu hledat a Jeff našel několik mincí z koloniální éry. Bohužel na nich nebylo vidět datum.

Ilustrační_foto

Dva bloky dál od našeho aktuálního stanoviště se nacházel starý kostel a u něj destička s vyrytým letopočtem 1809. Ještě než začalo pršet, našli jsme jeden desetník, potom už nezbývalo, než se schovat do místního bufetu a dát si něco k jídlu. Protože déšť neustával, uvědomili jsme si, že je to konec našeho hledačského víkendu, během kterého se nám podařilo najít celkem 473 mincí.

http://www.hdwt.net/

 

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Jasný, co si zakopat ve Stromovce, nebo na Kampě? o:-)

Pěknej goldík,známý ho nosí provrtaný na krku :-) :-(

určitě bych si ho dal provrtanej na krk,bože,ruce urazit za vrtačku!!!!!!není nic horšího jak najít krásnou minci a s dírou,nedej bože tu díru tam dělat.

hledat a hledat toje oč tu běži :-P

ten one cent mam ale rok 1893, nalez v SR

pěkný článek, ale to provrtat? nevím jak to někteří lidé mohou učinit, vždyď to je horor a potom snad neusnu a budu se bát až do rána :-P

omlouvám se překlep Vždyť

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru