Obsazení Žacléře

Kategorie: Války

Pár dobových fotek s obsazení mého rodiště, před 70.lety vojsky WH. Jedná se o město Žacléř východní Krkonoše.

Zdraví schatzlar

P.S. Fotografie již byly prezentovány a vlastním pouze kopie. Pokud můžete doplnit další informace ozvěte se v diskuzi pod článkem.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

díky:) moc zajímavé...až na ty ruce tam zvednuté, to jsem viděla v jedné knížce na fotografiích, myslím, že to byla knížka o Šumavě a ty paprče bych jim usekla...chodí mně z toho mráz po zádech, jak je tam vítali :(

Zajímavé ,rád bych také nalezl materiál o naší oblasti. Jinak k těm vztyčeným rukám ,za pár let budou stejně mávat z vlaku do Německa .

jo jo propadliště dejin a pořad utikajíci čas vpřed..70 let.. a dnes to opakujou znova zvedaní pravicí ,aniž by si uvedomili krutost a hnusotu toho jejich počínaní.

fotky pěkné, trochu je chtělo upravit a´t jsou ostřejší...

ale taky už sem je někde viděl ale už nevím kde...

ta knížka se jmenovala: Se VII. sborem do šumavských Sudet, pokud se nepletu... byla vydána před sedmdesáti lety a teď byla vydána nějak znova tušim.. tam byly podobné fotografie, taky hodně zajímavé...

Ta rohová kamenná zeď na předposlední a poslední fotce stojí do dnes :-)

Pěkné , nemáš tam Schatzlare nějakou fotku z té pochmurné doby z Lampertic nebo Bernartic ?

pro:GeorgeTuma .V případě zájmu mám odr r.1890-45,ale bez WH.KOLP29@seznam.cz.



Copak je to za verzi obrněného tahače na druhé fotce odshora (je za ním zapřažena 88tka). Tahač je pravděpodobně Sdkfz7, ale takový tvar nástavby jsem nikde neviděl...

Jj v Žaclu mám kamarády tam je krásně.

Dobrý den, tahač na snímku je skutečně SdKfz 7. Jeho "opancéřovaná" (Gepanzerte) verze se používala pro trakci upraveného (nový ochranný štít obsluhy) kanónu Flak 18 r. 8,8 cm. Tato vozidla a kanóny přicházely do výzbroje začátkem roku 1938. V roce 1940 je měly ve výzbroji 525., 560. a 605. Panzer Jäger Abteilung (mot.), celkem tedy cca 36 ks.



V roce 1938 byly zahájeny také práce na "samohybném" upraveném kanónu Flak 18 na podvozku SdKfz 8 - výsledkem byla výroba 12ti kusů, které se však do výzbroje dostaly až v roce 1939. V roce 1939 a 1940 je měla ve výzbroji pouze jedna rota (1. Komp. / 8. Panzer Abwehr Abteilung), celkem tedy 6 ks.



V letech 1938-39 mělo být upraveno cca 50 kanónů Flak 18 jako tažené (za SdKfz 7) a 12 kanónů Flak 18 jako samohybné (na SdKfz 8). Tyto kanóny byly označovány jako "Bunkerflak" nebo zkráceně "Bufla". Bojové použití obou typů vozidel je doloženo v Polsku 1939, Francii 1940, na Balkáně 1941 a v Rusku 1941.

Parádní fotky,znám Žacléř dobře,tak si to umím promítnout do dnešní doby a danému stavu.

Zdravím.
Fotky to jsou suprové. Přeji Vám při badatelské činnosti hodně úspěchů. Chtěl bych se zeptat, zda podle Vás ten Krupp Protze z fotky číslo 14 (druhá odspoda) patří k III. praporu, pěšího pluku 8, který prý Žacléř obsazoval. Znak, který je na blatníku se mi bohužel nepovedlo nikde nalézt. Pod znakem je podle mne 2./3., což by mohlo značit 2.rotu.
Díky za případnou odpověď.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru