Podzim začíná s detektory kovu C.Scope a testem nové 36cm 2D sondy

Kategorie: Detektor kovů C.Scope CS6MXi , Detektor kovů C.Scope CS4MXi , Detektor kovů C.Scope CS3MXi a CS2MXi

Na novou větší sondu se těšíli již od jara všichni hledači používající CS6MXi a CS4MXi. Bohužel se výroba stále opožďovala a termín tak natahoval. Nakonec ale byly sondy tady a konečně jsme je mohli naplno začít testovat.

Hned na začátku mě překvapilo balení sond. Všechny přišly v podlouhlých krabicích, což mě dost zarazilo jelikož díky obrázku jsme nabil chybně dojmu, že by v každé "bedně" mohlo být cívek více. Po rozbalení první krabice však bylo vše jasné. Sondy jsou dodávány včetně vodící tyče a krytky. C.Scope si tak hned na začátku udělal malé plus.

Sondu jsme testovali na všech třech detektorech a budu zde uvádět všechny tři testované cíle. Test se dělal na našem polygonu v Jílovém u Prahy. Detektory byly nastaveny v automatickém režimu, v manuálním se dalo dosáhnout výsledku o cca 20% lepšího. Jelikož ale každý hledač může odladit detektor jiným způsobem uvedeme pouze výsledky v automatice, které jsou opakovatelné.

Stav půdy při testování - vyschlá, nastavení citlivosti 90%, diskriminace u CS3MXi, CS4MXi na 3, režim automatického odladění vlivu půdy.

Automatický režim GB 1kčs 2h RU 3kr Leopold
C.Scope CS3MXi sonda 20 cm konc. 22 cm 18 cm 20 cm
C.Scope CS3MXi sonda 28 cm 2D 25 cm 21 cm 24 cm
C.Scope CS4MXi sonda 28 cm 2D 27 cm 23 cm 25 cm
C.Scope CS4MXi sonda 36 cm 2D 30 cm 25 cm 27 cm
C.Scope CS6MXi sonda 28 cm 2D 27 cm 24 cm 25 cm
C.Scope CS6MXi sonda 36 cm 2D 31 cm 27 cm 29 cm

Všechna měření proběhla v půdě. Výsledky odpovídají místní jílovité půdě a každý si je může ověřit. Větší nárust hloubky je znát u větších předmětů . Zde to může být i 30% na předmět o velikosti ID známky. Testy jsme v tomto případě dělali pouze na vzduchu a tak raději neuvedu čísla. Nová a větší 2Dčka přináší také bonus v pokrytí.

Pokud bych to shrnul, tak v automatickém režimu nová sonda přidá na malé cíle přibližně 10-15%. V manuálním režimu GB to je více jak 20%. Na větší cíle od velikosti ID známky je to ale okolo 25% pokud používáte manuální režim a minimálně 20% v automatickém režimu.

To, co bývá mnohdy kamenem úrazu u větších 2D sond, je jejich nižší citlivost na drobné cíle. Takový problém ale nenastal ani u jednoho z detektorů, což se ostatně otestovalo i na letošním Mistru hledači.

Co dodat na závěr; sonda je rozhodně přínosem. Test s jejím dlouhodobým používáním bude na stránkách cca za měsíc až dva. Tentokrát ho nebudu dělat já, ale PilotK. Vzhledem k tomu, že je to v současnosti hledač, který má s CS6MXi nachozeno asi nejvíce v celé republice je to myslím nejlepší varianta.

Elmara

Akční sety C.Scope pro podzim 2012

Detektor kovů C.Scope CS6MXi v hloubkovém setu

Detektor kovů C.Scope CS4MXi v setu

Detektor kovů C.Scope CS3MXi

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

To pedro2: ty jsi byl s CS6MXi a to větší sondou na Brandlíně?

Testy nejsou nikdy úplně stejné. Záleží na mnoha věcech, stavu půdy (v Jílovém je hodně sucho a to negativně ovlivňuje dosah), samozřejmě také její složení. Je příjemné testovat na nějakém hezkém políčku a něco úplně jiného pokud se jedná o 50 let neorané louce. Dosah výrazně ovlivňuje obsah oxidu železa, půdy s výrazným obsahem jsou velice špatně prostupné atd atd.

Prostě všechny výsledky je potřeba brát vždy v nějakém kontextu půdy, nastavení a zkušenosti uživatele. :-D

Nová sonda,to zase bude doma řečí,ale ůkol je jasný :-)

To Ital: testy jsou na CS3MXi dělané s novu 28 cm 2D. Přišlo nám to logické, jelikož v základu je osazená 8" koncentrikou. Větší lze normálně použít.

Sondy má GM1+ HF a GM4 společné.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru