První týden s detektorem kovů

Kategorie: Poklady

Koupil si detektor kovu, po týdnu se do obchodu vrátil a v ruce svíral čtyřicet zlatých mincí. Prodavači byli v šoku, chlapík totiž vůbec nevěděl, jak se s detektorem hledá. Kontaktovali místní odborníky, kteří jim pomohli získat potřebná povolení k hledání. Vrátili se zpátky na pozemek v Hertfordshire a ze země vytáhli dalších 119 zlatých mincí. Podle odborníků má poklad hodnotu sto tisíc liber. Zřejmě se jedná o největší nález zlatých římských mincí ve Velké Británii. Prodavač detektorů David Sewell nezkušenému hledači pomáhal. „Je to ohromující. Prodali jsme tomu pánovi detektor. Vůbec nevěděl, jak ho má nastavit a on zlaté mince,“ divil se prodavač.

Detektory Garrett v akci

Sewell se svými přáteli vzali silnější detektory kovu a vyrazili na pole. Objevili 119 mincí ze dvaadvaceti karátového zlata. „Jsou neuvěřitelně zachovalé,“ nastínil Sewell, který také aktivním hledačem. Našel už desítky stříbrných mincí. Muž koupil v jeho obchodě Garrett Ace 150. S hledáním teprve začíná a později si chce pořídit lepší detektor. Garrett Ace 150 potom nechám svým dětem, které chce také do hledání zasvětit. Britští úředníci nechtějí prozradit přesné místo nálezu, také nálezce si přál zůstat v anonymitě.

Britské národní Muzeum

Nalezené mince jsou solidy spadající do posledních dnů římské nadvlády v Británii. Poslední zásilky dopluly k zdejším břehům v roce 408AD. Mince už zkoumají odborníci z Britského muzea. Zjistili, že některé byly poničeny během orání pole. Místo nálezu se nachází asi patnáct kilometrů od místního lesa. Během druhé světové války tam pěstovali plodiny. Mince mohly být v důsledku orby posunuty. „Zajímavé totiž je, že jsme na poli nenašli jiné artefakty,“ prohlásil Sewell.
Podle vědců z muzea má jedna mince hodnotu čtyři sta až tisíc liber. Teprve rozhodnou, zda může být nález označen jako poklad. „Zlaté solidy jsou velmi vzácné mince a moc často s nimi Římané neobchodovali. Používali je pro velké transakce jako je nákup pozemků. Zlaté mince v ekonomice garantovali hodnotu všech stříbrných a zejména bronzových mincí v oběhu.,“ uvedl historik David Thorold. Dodal, že je vlastnila většinou bohatá římská elita, obchodníci nebo vojáci.
 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

mazec jako

Nápodobně......Brouzdám po lesích jak bludnej holanďan a toto se mi stát nemůže :-D

tak hurá na pole ;-) a to by v tom byl čert, abych to taky nenašel :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

krtek2-jasný přidám se a vykopeme jich aspon o 200 ks víc přidá se někdo je to tutovka :-D :-D :-D

Ja chci taky :-P.Ale to spis dostanu infarkt. o:-)

zítra si jdu taky vykopat ;-)je jich tu pro nás u nás ještě dost

Na každýho z nás někde nějakej ten poklad čeká :-) ale asi ne takovej ;-) :-D

jo a zejtra si beru volno :-D

taky vám tyhle články vhánějí novou krev do žil? :)

tak to je teda poklad :-D :-D :-D

no já byl také začátečník a nevěděl jak mašinku nastavit a stejně jsem našel prd,hold zřejmě dobrá lokalita 8-)

To mě poser z jeřábu....

Jo , hold začátečníci mají štěstí :-D. Něčeho podobného jsem byl svědkem u nás před 8 lety s MDčkem za 3500 kč . Akorát , že nešlo o zl. mince.

No je to nádhera, asi je to také o tom,že v té Anglii nálezce dostává tu padesátiprocentní odměnu z hodnoty,čímž je obrovsky motivován, aby to ohlásil a odevzdal,kdežto u nás ? Ale vše je především o přístupu každého hledače.





















;-)

Bohatý pole :-O :-O :-D :-P :-P

v tom cert bude ze je nenajdete :-P

To se může stát, jen ne u nás tady najdem tak plechovku nebo knoflík.Tady je vidět že vůbec nezáleží na super detektoru ale na štěstí nebo na místě kde neco je a u nás toho moc není .Lovu zdar a to štěstí přeji všem :-D

Tak to je super.. :-D

Úžasnej nález. :,-(

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru