Redakční test detektoru kovů C.Scope CS6MXi

Kategorie: Detektor kovů C.Scope CS6MXi

Detektor kovů C.Scope CS6MXi

C.Scope CS6MXi - čtyři roky vývoje a teď je tady

To, co většina hledačů již ví, je délka vývoje nového detektoru. Takřka 4,5 roku trvalo, než se na svět dostala nová řada "I". Na tomto základu bude nyní C.Scope určitě pár roků stavět a myslím, že je na čem. I když se tak všichni fanoušci značky nemohli nového detektoru dočkat, je z dnešního pohledu velice dobře, že továrna vývoj neuspěchala. Vždyť třeba poslední prototyp šestky, ještě testovaný na Brandlíně se starším typem procesoru, byl výrazně horší než konečná verze. Prostě čekání se vyplatilo a detektor opravdu stojí za to.

Konstrukce detektoru

C.Scope CS6MXi používá osvědčenou, velice tuhou konstrukci vodící tyče detektoru. Zámek vodící tyče je velice odolný a měl by vydržet opravdu hodně. Box elektroniky je vyráběn z vysoce odolného plastu a vydrží nárazy nebo déšť. Box elektroniky je oddělitelný a v balení najdete sponu, abyste ho mohli umístit na opasek, díky čemu má detektor váhu cca 900g. Standartně je ale box elektroniky umístěn pod rukojetí vodící tyče tak, abyste mohli snadno ovládat všechny prvky ovládacího boxu. Loketní opěrka má pěnovou výstelku.

Celkově je tak konstrukce výborná, ale shledali jsem na ní dvě chyby. Box elektroniky by mohl být snadno umístěn na loketní opěrku, bohužel tuto možnost továrna nenabízí. S anglickou umanutostí nám tvrdí, že to není potřeba, přičemž se jedná o dva závitové nýty. Jelikož máme k dispozici naší vlastní dílnu, zkusmo jsme udělali několik prototypů CS6MXi s umístěním boxu elektroniky na loketku. Pokud nechcete využívat pinpoint a detektor prostě na začátku pole nastavíte a pak už se věnujete jenom hledán, je detektor s boxem elektroniky na loketce lépe vyvážen. Osobně box elektroniky umísťuji na opasek nebo právě pod loketku. Jelikož alespoň prozatím tento úchyt továrna nenabízí, na požádání budeme u detektorů CS6MXi, CS4MXi a CS3MXi tento úchyt dodělávat. Jsou to jenom dva nýty a pro nás je to otázka cca 5 minut. Druhou výtkou je dvoudílná konstrukce. Jedná se o stejný problém s filosofií továrny. Pro ty milovníky odpoledního čaje je dvoudílná konstrukce nejlepší řešení. V zemi, která je ale doslova proslulá konzervativním přístupem ke všemu, se ale není čemu divit. Změnit něco, co z jejich pohledu dobře funguje 35 let je opravdu hodně velký problém.

Upravená loketní opěrka Upravená loketní opěrka

Obecně je ale konstrukce velmi tuhá, box elektroniky vydrží vše, úchyt pro tento box je i přes svoji jednoduchost výborný. Prostě v jednoduchosti je síla a rychle si na držení detektoru zvyknete.

Nové sondy od C.Scope pro řadu "I" jsou vodotěsné a nárazuvzdorné. Musím říct, že na mě udělal dojem i jejich krásný neotřelý design. Je skvělé, že jsou tady výrobci, kteří taky přichází s něčím novým. Detektor také smí od začátku roku používat označení Made in Britain, jehož získání není zrovna jednoduché. Sondy z mého pohledu využívají stejnou technologii výroby jako je tomu u Minelabu, nových sond Garrettu pro AT popřípadě sond S.E.F.

Ovládací box detektoru kovů C.Scope CS6MXi

Ovládání detektoru

Ovládání detektoru je jednoduché a velmi účelné. Na boxu nenajdete žádný ovládací prvek, který byste trvale nepoužívali. Prvky jsou na boxu elektorniky logicky umístěny a s detektorem se tak velmi dobře pracuje.

Nastavení Ground Balance: detektor má automatický a manuální režim odladění GB. V automatickém režimu si detektor sám neustále dolaďuje půdní podmínky, ve kterých se pohybujete. Díky tomu je v tomto režimu velmi klidný. To, jak automatické odladění pracuje, poznáte snadno, když zastavíte pohyb sondy. Po několika vteřinách můžete pozorovat jak se detektor marně snaží doladit. Ruční nastavení ground balance je velmi snadné, pouze je potřeba dodržet dvě základní nastavení. Iron audio na "5" a diskriminaci na minimum. Následně kývete sondou nahoru a dolu v rozpětí 2 až 10 cm. Pokud se ozývá bručivý zvuk, otáčíte ovladačem GB po směru hodinových ručiček, pokud pískavý otáčíte proti směru. Správně nastavený detektor nevydává ani bručení ani pískání. Pozn. nezapomeňte při začátku odlaďování přepnout ovladač GB z automatického do manualního režimu.

V ručním nastavení ground balance lze efektivně posunout dosah detektoru ještě podstatně hlouběji. Záleží na mineralizaci půdy, přičemž platí, že čím více je půda mineralizovaná, tím menší je zisk dosahu, který můžete ručním nastavením získat. Ve vysoce mineralizovaných půdách tak mohu doporučit vždy použít automat, detektor je stále krásně klidný. V mírně nebo středně mineralitovaných půdách pak ručním nastavením můžete dokázat opravdu divy, i když je to někdy už za cenu drobných prozvuků.

Iron Volume: CS6MXi používá unikátní systém potlačování železa a odpadů bez jakéhokoli dopadu na dosahovanou hloubku detektoru. Pokud bych to zjednodušil, detektor nepoužívá klasickou diskriminaci, kdy potlačujete jednotlivé vodivostní skupiny, ale vypíná nebo stlumuje "zvuk" železa" nebo "odpadů". Díky tomu nenastává problém se snížením dosahu při nastavení diskriminace. Funkci Iron volume lze použít od ztlumení hlasitosti zvuku železa po jeho umístění na pozadí až k úplnému vypnutí, kdy se Vám železo vůbec nehlásí.

Disk Volume: Funkce pracuje stejně jako Iron Volume, pouze potlačujete střední tón pro odpady. Nastavení spolupracuje s ovladačem diskriminace.

Disk: Zapomeňte na klasickou diskriminaci nebo notch okna. U CS6MXi v disku nastavujete, kde se Vám mají ozvat odpady a kde už chtěné cíle. Doporučené nastavení je "5" až "6". Tomu, jak mimořádně přesná dokáže být CS6MXi v určení odpadu, se budu  věnovat dál v textu.

Senzitivity: Slouží pro nastavení citlivosti detektoru a zároveň slouží pro zapnutí přístroje. Po zapnutí se ozve dvojice signálů, které Vám dají vědět, že přístroj je ok a připravený k použití. Nastavení doporučuji vždy na maximum. V případě rušení možná budete muset trochu snižovat, ale na většině lokalit to není potřeba.

Pinpoint: Detektor je vybaven povedeným bezpohybovým režimem. Cíle označuje přesně a také je dobře slyšet nárust signálu, jak se k cíli přibližujete při kopání. Jelikož nosím box elektroniky nejvíc na opasku anebo vzadu pod loketní opěrkou, funkci příliš nevyužívám. Myslím, že pro hodně hledačů je ale užitečná, zvláště když třeba nepoužívají dohledávačku.

Knofle a detektor kovů C.Scope CS6MXi

Praxe s nastavením

Detektor se ovládá snadno, ale je to tak trochu radost si u takového detektoru hrát s nastavením. Začnu asi s nastavením, které se zdá být nejzajímavější a můžete ho použít pro běžné průzkumy Vašich lokalit.

1.Nastavení CS6MXi poprvé

Ground Balance nechte nastavené na automatu. Pokud detektor "uvidí" zem bude zcela klidný a bez prozvuků. Iron volume nechte na maximu, stejně tak i Disk volume. Nastavení ovladače diskriminace nastavte na "6". Detektor má nyní stejně silnou odpověď na všechny typy cílů a naplno si užijete 3-tónovou odpověď detektoru. Toto nastavení můžete použít na většině lokalit a vždy budete úspěšní.

2. Je tu hodně železa, rád bych o něm věděl, ale nechci aby mi po hodině drnčela hlava

Ground balance nechte v automatu. Iron volume stáhněte na "2" nebo "3". Všechna železa se Vám nyní budou ozývat na pozadí, jasně ale tiše. Budete tak schopni sledovat třeba cestu nebo místa, kde probíhala lidská činnost a železo je tak všudypřítomné. Díky tomuto nastavení budete mít stále představu co je pod Vámi, ale nebudete nijak rušeni, naopak je to velmi příjemné. Pokud bych to mohl porovnat, tak jsou na trhu některé detektory, které mají tuto funkci nastavenou v prahovém tónu. Mohu říct, že řešení C.Scope je znatelně příjemnější a nevyžaduje neustálou pozornost. Disk volume nechte nastavený na plno a potenciometr diskriminace na 6. Nyní máte krásný dvoutón s třetím tónem železa schovaným na pozadí.

3. Chodím pláže nebo parky, je tady hodně moderních odpadů

Pro spustu hledačů je to správná relaxace a také šance najít třeba zlatý prstýnek nebo naušnici. Ground Balnce nechte  na automatu. Iron volume můžete úplně stáhnout na 0. Železa nyní vůbec neuslyšíte. Disk volume nastavte na 5 až 6, střední "odpadový" tón bude tišší. Nastavení diskriminátoru pak na 5. V tomto nastavení se Vám středním tónem ozvou pouze odpady. Za dva měsíce testů jsme vykopali v podstatě pouze pár cílů, které dokázali diskriminátor zmást. Na pláži si tak můžete dovolit ten luxus odpady nekopat! Moderní mince s železným jádrem detektor detekuje jako barevné cíle a většinu jich vykopete. Občas u 1Kč a 2Kč jsme pozorovali, že na konci tónu prozvukuje železo. Úplně sežraná 10 Kč šla ale jako barevný cíl. To, co platí pro Kč, platí i pro Eura. Většinu moderních mincí tak vykopete.

4. Potřebuji se dostat co nejhlouběji

Jak už bylo naznačeno v úvodu, pomocí manuální ground balance lze u detektoru posunout hloubkový dosah, a to v závislosti na lokalitě, i velice výrazně. Manualní odladění půdy mohu doporučit v mírně až středně mineralizovaných půdách. Tam má smysl a přinese Vám výsledky, které čekáte. Postup odladění je jednoduchý; nastavíte iron volume na 5, ground balance také na 5. Diskriminátor na 0 a citlivost klidně na maximum. Pak pohybem sondy nahoru a dolů v rozmezí 2 až 10 cm začnete odlaďovat. Detektor Vám bude při odlaďování směrem dolů bručet nebo pískat. Pokud bručí otáčejte po směru hodinových ručiček, pokud píská proti směru. Účelem je najít místo kde detektor nebručí ani nepíská. Ovladač má pouze cca 240°C a nastavení je tak velmi rychlé. Nastavení Iron volume a disk volume použijte tak, jak je Vám to nejpříjemnější.

5. Nastavení citlivosti a určité vychytávky

Nastavení citlivosti je jednoduché. Otočte ovladačem na maximum. Pokud není v blízkosti nějaký zdroj elektromagnetického rušení, bude CS6MXi pracovat zcela bez problému. Je škoda se zbytečně nízkým nastavením okrádat o hloubku. Pokud chcete testovat detektor na vzduchu, pak je nastavení automatické GB nevhodné. Detektor se bude neustále snažit dolaďovat zem, což bude znamenat rušení a zmatečné signály. Pokud tak chcete testovat detektor na vzduchu nastavte ovladač GB na 5, i když i tak vlastně získáte nesmyslné nastavení, detektor bude klidnější a Vy si budete moci ověřit odpověď detektoru na různé typy předmětů. To se týká zejména domácích testů někde na stole, kde sondu i tak ruší řada interferencí.

Mince Ag a CS6MXi

Práce v terénu

Tak už asi máte představu, jak detektor nastavit a můžeme se podívat na praxi v terénu. Začnu od samého počátku a to je rychlost pohybu sondy. S CS6MXi není potřeba nijak zuřivě mávat, abyste dostali maximální hloubku. Myslím si, že detektoru svědčí normální pohyb, jako když starý pán seče trávu. Optimální výška je 2 cm nad terénem. Nějaké broušení terénu žádnou hloubku navíc nepřinese, ale také ničemu nevadí.

Pokud budete používat detektor s boxem elektroniky na opasku (opravdu doporučuji otestovat!) použijte pásky pro uchycení vodiče. Kabel je dostatečně dlouhý, odolný a s velkým průměrem. Nechte si tak 30 až 40 cm smyčku volnou. To je zcela dostatečné a kabel Vás nebude nijak omezovat. Při větších mrazech vodič trochu tuhne, což je zcela normální a kabel vydrží podstatně nižší teploty než Vy. Detektor má nyní 900g a to je samozřejmě příjemné, zvláště pro lidi, co mají nějaký problém s páteří nebo se jinak rychle unaví. Pokud chcete ale používat bezpohybový dohledávací režim, je nejlepší uchycení na spodní části vodící tyče. Reakce detektoru je ale natolik rychlá, že jsem bezpohyb používal pouze v rámci testování.
Poslední možností je pod loketní opěrkou. Detektor je takto lépe vyvážen a to i s větší sondou. Jak již bylo uvedeno v úvodu. Při objednávce detektoru si můžete nechat úchyt dodělat a mi doufáme, že časem ostrované povolí.

Mince a CS6MXi

Dosahy

To, co každého hledače u nového detektoru zajímá, je hloubka dosahu, diskriminace a separace. Tentokrát se měřila hloubka v několika lokalitách. Detektor byl vždy nastaven na automatické odladění vlivu půdy, v ručním se samozřejmě dá dosáhnout výsledků ještě výraznějších, může to být ale i za cenu prozvuků a tato čísla si bude moci každý ověřit. Tady je také potřeba napsat, že nemá příliš smysl dělat testy na vzduchu s automatickým nastavením odladění GB. Detektor se pak snaží odladit vzduch, což způsobuje prozvuky. Testovali se v podstatě dva předměty. Malé stříbro cca 18mm, 1 Kčs. Vzhledem k rozdílným lokalitám přišly i zajímavé výsledky. Vše samozřejmě záleží také na momentální vlhkosti půdy, teplotě atd. Jako orientační výsledky od 4 hledačů je to dostatečně vypovídající.

Nastavení detektoru: GB automat, Citlivost 10, Disk 5, Iron volume 10, Disk volume 10. Sonda 28cm 2D C.Scope

Mince 1kčs se pohybovala od 26cm do 32 cm. Test byl ved vou typech lesní půdy a ve dvou typech zeminy.
Ag 18 mm od 23 do 25cm (stejné půdní podmínky)

Výjimka je pouze čedičový kopec, kdesi za Ústím nad Labem. Tam se dosah pohyboval do 10 cm u obou předmětů. Což se může zdát málo, ale vzhledem k několika testům VLF detektorů v této lokalitě, kdy řada přístrojů měla problém detekovat cíle ležící na povrchu je to výsledek slušný. Bohužel jsem tento test neviděl a tak ho nemůžu brát úplně na 100%. V minulém roce jsme ale stejným způsobem testovali detektory na Marianské. Tam byl průměrný dosah všech detektorů okolo 5 cm! Jednalo se o klubové setkání a na místě bylo cca 20 různých přístrojů v naprosté většině pouze vyšší cenová třída. PI detektor samozřejmě CS6MXi není a nebude, proto bych v něm nějaký speciál na čedičové lokality nehledal.

Naopak je na místě říci, že i v silně mineralizovaných půdách, které jsme testovali, se CS6MXi chovala doslova vzorně a dostal jsem několik zajímavých porovnání. Automat zde pracuje na jedničku a nijak neztrácí na dosahu. Ze začátku jsem měl pocit, že je trochu problém s manuálním nastavením.

Diskriminace

Detektor přináší nový pohled na diskriminaci a také práci s audio výstupem. Nenastavujete už diskriminaci klasickým způsobem od železa přez folie atd. Samotným ovladačem diskriminace pouze určíte, kde se Vám mají ozvat odpady. Jak železo, tak právě odpady mají svůj vlastní "volume" ovladač. Díky němu si můžete stáhnout hlasitost železných cílů na pozadí nebo je úplně vypnout, popřípadě můžete stejným způsobem pracovat se signálem odpadů. Při testech jsme používali nastavení ovladače Disk mezi 5 a 6. Mě osobně se stalo pouze jednou, že se mi dobrá věc hlásila středním tónem. Jednalo se o fajfkový dekl. Od dalších testujících borců jsme dostal ještě čtyři podobné cíle. Pouze v jednom případě se jednalo o drobnou stříbrnou minci a ta ještě byla přehnutá. Z jistou mírou opatrnosti se tak dá říct, že i nejdrobnější stříbra, pokud jsou celá se do odpadů nehlásí a to je opravdu skvělý výsledek.

Separace

Výjimečnost separačních vlastností celé nové řady "I" si řada hledačů mohla ověřit už na podzim v Brandlíně při Mistrovství republiky v hledání pomocí detektorů kovů. Nyní po dvou měsících testování se zdá, že překonat v tomto ohledu CS6MXi je doslova mimořádně těžký úkol. I když detektor jako základní sondu používá 28 cm 2D ovál, jsou separační výsledky mimořádné. Detektor dokáže odlišovat barevné cíle u železa i při poměrně velké váhové nerovnováze. V žádném případě pak tyto cíle "nedává" do odpadů tak, že by se hlásily středním tónem.

Testovali jsme železné hřeby s kovanými hlavami. Vždy jsme se snažili je vykopat přímo na lokalitě. Někdy se stávalo, že se na konec signálu hlava hřebu  "ozvala" do barvy. To, co je ale sympatické je, že lze jasně poznat, že se jedná o tentýž předmět a i když leží menší barva doslova těsně vedle, detektor je natolik rychlý, že si poradí.

Náchylnost na rušení

Prolezli jsme několik problematických lokalit a v podstatě všude se hledat dalo, i když někdy to hledání bylo doslova nepříjemné. Nemohu zde ale napsat nějaké jednoznačné výsledky. S detektorem jsme například hledali u třech věží přenášejících mobilní sítě. Ve dvou případech jsme hledali bez problému přímo u věže. Ve třetím připadě to bylo ještě cca 50 metrů od vysílače hodně o uši. To samé se týká dalkového elektrického vedení. Na několika místech v naprosté pohodě, kousek od Příbrami, v místě kde se k sobě přibližují dvě různé sítě, bylo ale hledání spíše utrpení a to minimálně 20 metrů od vedení. Určitě se Vám tak stane, že narazíte na místa, kde bude detektor takto rušen, a pak Vám nezbývá než lehce stáhnou citlivost nebo odejít kousek dál.

Kule s CS6MXi

Závěrečné hodnocení

Teď by se asi patřilo napsat na co vše je CS6MXi bezkonkurenčně nejlepší nebo jiný podobný nesmysl. Pokud jste ale dočetli až sem, myslím, že Vám došlo, že se nový detektor od C.Scope snažíme hodnotit co nejpřesněji. Samozřejmě se nejedná o nejlepší detektor na trhu, ostatně žádný takový není a v podstatě všechny povedené přístroje vynikají pouze v něčem, nebo jsou to výborné universální přístroje s dobrými vlastnostmi ve všech typech hledání. Dobrými, ale ne nejlepšími.

CS6MXi bych ale doporučil hledačům jako jsem já sám. Prostě lidem, co se baví hledáním nejdrobnějších stříbrných mincí a zlatých předmětů. Pohybuji se především v lokalitách, kde probíhala nějaká lidská činnost a ty jsou ve většině případů vysoce kontaminované železem (viz separace). V takových místech většina detektorů končí nebo má prostě problémy. Cscope CS6MXi má natolik vyspělou separaci a diskriminaci, že si i v nejhorších podmínkách dokáže poradit. Celkový dosah detektoru je vysoce nad průměrem a to jsme ještě neměli možnost otestovat větší 2D sondu 35x28cm nebo si pořádně pohrát s manualním odladěním půdy. Pro mě je ale důležitější efektivní dosah na drobné mince. Tam se CS6MXi poměřuje s tím nejlepším na trhu a přitom se jeho diskriminace takřka neplete.

Myslím si,  že v C.Scope vyrobili výjimečný detektor a za skvělou cenu. I když lze lecos vytknout, celkově je to krásné hledání s výbornou hloubkou, rychlou reakcí na cíl a přesnou audio diskriminací. Detektor je navíc velice snadno ovladatelný a v podstatě jsme nepřišli na to, jak ho donutit aby nehledal. Přístroj budu nyní určitě ještě řadu měsíců používat.

Dovětek

V součastnosti se o kvalitách nového C.Scope CS6MXi už přesvědčují i hledači v Evropě. K naší velké lítosti se bohužel od Nového roku pod náporem dalších objednávek distributorů v jednotlivých zemích prodlužuje dodací lhůta detektorů na 6 až 8 týdnů. Všechny detektory, které tak do ČR přivezeme, jsou doslova ihned rozebrány a na přístroje zde musíme dělat pořadníky. Tato situace by se měla do léta zlepšit navýšením výrobních kapacit v mateřské továrně, což se ale dříve než za několik měsíců nestihne. C.Scope vyrábí vše ve vlastním závodě v Kentu a prostory nejsou nafukovací, zvláště když, stejně jako je tomu u hobby detektorů, se od podzimu navýšila i výroba lokátorů inženýrských sítí.

Instruktážní video pro C.Scope CS6MXi

Záběry na videu měly být součástí instruktážního DVD. Bohužel díky mrazu nám přestávala chvílemi ostřit kamera a tak si na finální verzi instruktážního DVD ještě chvíli počkáte.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Teď jsem se mrknul a dobrý , ani jsem nějak nevnímal to avizované zlobení kamery , zítra to zkouknu ještě jednou ale už teď se mi mašinka docela líbí. :-D

Je super du sehnat 14000kč. :-)

Detektory máme čtyři týdny a kupovali jsme je na doporučení kamaráda. Ten ho již týden chodil. Nic zvláštního jsem nečekal, už vzhledem k ceně. Která je mimochodem velice slušná a doufám že až lidi zjistí že detektor stojí zato se jak je u nás zvykem okamžitě nezdraží :,-(

Musím přiznat, že nyní jsem ale hodně nadšený. Detektor je rychlí a citliví tak že jsem občas doslova šokovaný. Poznám cíle na povrchu nebo hloubku, železa nekopu. Už ani velký kusy to je normálně slyšet. Vyhodnocení odpadů je jako u E-tracu. Ještě jsem na střední tón nevykopal minci. Konstrukce je v pohodě, i když někteří loupežníci budou hledat stále chyby. S XPčka mi padá box elektroniky snad od chvíle co jsem to koupil a sonda na spodní tyči se vlní jako had a přesto se všude dočtu jaká je to konstrukční špička. :,-(

Prozatím tak mohu napsat že mi žádný detektor takhle drobné cíle nebral. I kdyžjsem tedy nikdy netestoval GoldMaxe. Pokud srovnám s tím co mám, je to na mince.

Pokud můžu tak taky přispěji vlastním nastavením:

používám ruční odladění - detektor jde hlouběji
železo nastavuji na 2
střední na max
Disk na 4

Použivejte sluchátka, vyplatí se. Slušný s kroucenou šňůrou od Garnetu jsou za 650.

Ahoj lovci tak konečně jsem se dočkal, myslím že je to pěknej strojek. Vše pěkně vysvětleno . Díky :-D :-D

To Myšák: čeče to je pravda, na polepu to není :-) Každopádně všechny nové detektory CS3MXi, CS4MXi a CS6MXi jsou právě z nové řady "I". Źádná jína 6tka, 4tka nebo 3jka není :-)

Koukám na stránky výrobce, na všech fotkách je detektor bez písmene i. Ale v názvu i v katalogu všude je. Tak by si v tom měli udělat pořádek :-)

U 6MX tam mají nyní napsáno: Due to unprecedented demand, the delivery time for this detector is 4 – 8 weeks. For more information contact our sales team

Kvůli nebývalé poptávce je dodací lhůta tohoto detektoru je 4 - 8 týdnů. Pro více informací kontaktujte náš prodejní tým

To je jak za komárů když přivezli pračky :-)

Psal jsem to již na konci článku. Detektory jsou dost beznadějně vyprodané. Nám přijde dodávka v prvním únorovém týdnu. Další ale až na konci března :,-(

Pěkná mašinka.Mám ESII,mám 3 diskriminace + All metal,takže v tom bych posun neviděl,na hloubku (mám velkou koncentriku) bych asi o moc nešel (jestli bych vůbec šel hlouběji).Myslím že hlavní zbraně téhle mašinky je úžasná rychlost hlášení cíle a vynikající separace.Samozřejmě taky velice slušnej dosah na malinkatý cíle.To mě dostalo.No na jaře zkusím nakousnout moji,jestli bych mohl pustit nějakou korunku. :-D

Tímto bych chtěl Elmarovi i ostatním poděkovat za zpracování testu tohoto detektoru. Dobrá práce! Jediné co mi na CS6 chybí, je zabudovaný kvalitní vysílač pro bezdrátová sluchátka, protože ten kabel je ... prostě kabel :-)

Začínám taky o něm uvažovat.Jedna z mála mašinek,co mě nadchla.

tak to semi opravdu líbí dosah super i to ostatní ja si snad koupím druhou hračku :-)

No a nějaký negativa???? :-D :-D

bezdrátová sluchátkA k tomu nevyrábějí?

bezdrátová sluchátkA k tomu nevyrábějí?

..se mi zdá, že jsou tendence ho srovnávat k určité značce detektoru. Tady je si třeba položit otázku, kolik výrobců montuje systém bezdrátových sluchátek, a když už, tak za jakou cenu...

Pro všechny "bezdráťáky": řešením je třeba bezdrátový přenašeč T-Bone pro elektrické kytary. Ten stojí cca 60 euro je napájený jednou baterií AAA (v Čr se zatím neprodává, nejblíže se dá objdnat třeba v Mnichově). K tomuje ale potřeba dokoupit i sluchátka, nejlevnější od Sony jsou za cca 800 kč. Na video se můžete podívat zde: http://www.youtube.com/watch?v=jlf1EL6b4AQ

Vše funguje naprosto bez spoždění, to ani vzhledem k tomu že se přenašeč používá pro elektrické kytary ani nejde. Výdrž je v desítkách hodin :-)

endler napsal:No a nějaký negativa????
..já si dlouho myslel, že to bude chybějící regulátor hlasitosti, ale první vyvenčení detektoru mě přesvědčilo, že právě hlasitost signálu je ta další informace, co se děje pod cívkou. Proto, jak výše uvádí mr.etnograf, sluchátka se vyplatí...
Tady jsem si dovolil malou ukázku, že se tak opravdu děje, stejné mince v různých hloubkách:
http://www.ulozto.cz/12758714/cs6mx-filmik-wmv

...o nic jsi nepřišel,škoda že nejde editace.
Tady by to mělo být veřejně dostupné:
http://www.ulozto.cz/12761900/cs6mx-filmik-wmv

Kvalita toho videa je pro mě dobrá jste rozmazlený z těch moderních televizí :-D

Jen mě tam schází ukázka separace jako to bylo u testu na E-Trac položit mu vedle kus rezatýho hřebíku nebo dokonce na hřebík minci atd........
Neukázat to u tak nabušený mašiny je docela škoda.

Jen dotaz: je tato originál cívka srovnatelná s cívkami S.E.F.?, nebo by se ještě dala zvednout citlivost a dosah Sefkou, pokud na to samozřejmě bude nějaká pasovat?Díky.

To Boban: tohle není rozhodně poslední video CS6MXi. Ale byla opravdu velká zima. Separace je nádherná, však se dočkáš. :-)

To desy: zatím jsem ještě netestoval ani novu sondu 36x28cm. Základní 28cm 2D je skvělá, ale neleze ji se sondou S.E.F porovnat, jelikož se taková Sefka nevyrábí.

Po prvních expedicích s CS6MXi musím říct, že se hoodně povedla a asi u ní i zůstanu :-)
Zkoušeli jste již s koncentrickou sondou 20cm? Údajně lépe separuje víčka od piva..?

To desperado: testy dopňkových sond ještě přijdou na řadu. Sondu jsem na detektoru měl, ale pouze jsem si testovali o kolik je nižší dosah :-)

To SnoopDog: a jaké sluchátka používáš ty k CS6MXi?

To PETT: Používám skládací, s regulací hlasitosti, pro XP detektory.Dostal jsem je, tak je využívám. Dají se strčit do kapsy, tak je nezapomínám... 8-)
Pak mám ještě starší domácí, hudební, uzavřená od thomsonu, s těmi je sranda. Mají regulaci hlasitosti spojenou s bass vibracema(to ošetřuje jedna AA tužka v ovladači na šňůře). To pak jak zatroubí železo, tak to třepe s ušima...
:-D :-D Typu ti neřeknu, je sedřený.
Chtěl jsem jít do sluchátek od c.scope(jsou to outdory s regulací za gut cenu), ale nakonec jsem objednal místo nich tašku na cs6mx, protože jsem ho nechtěl tahat ve futrálu na spacák jako R1... ;-)

To SnoopDog: Dík za odpověď,přemýšlím jaké pořídit k CS4MXi (je to můj první detektor).Tak jsi mě to ulehčil :-)

to pett: Nazákladě svých zkušeností bych ti doporučil sluchátka Koss-Porta. Na to že se jedná o otevřenou konstrukci podávájí opravdu dobrý zvuk. Nyní ještě nejsem schopen říct zda je to u CS6ky natolik důležité, ale u Tejonu je to opravdu poznat. Ovšem je nutné pořídit k nim regulaci hlasitosti, ta není součástí.

to Lukes: Vyndávání baterií je v pohodě. Samozřejmě některé detektory to mají snazší, ale u CS6ky a celé řady je to zase vodotěsné. Matice pro šrouby jsou kovové zalité v plastu, takže to dlooooouho vydrží. Tedy pokud se k tomu někdo nechová jak prase. ;-)

Sluchátka mám tyhle tenkrát mě je Elmara doporučil s ESII a mám je dodnes regulace hlasitosti a dobrá cena http://www.mironet.cz/koss-sluchatka-pro-domaci-poslech-ur29+dp68082/

C.Scope CS6MXi vs. Tesoro Tejon?

To Lukes: to šroubování není samoúčelné. Box je voděodolný a elektronika je oddělená od baterií. Vše je prostě udělané tak, aby to pokud možno dlouho vydrželo :-)

To Lukes: nad nožkama jsme tedy neuvažovali. Od příštího týdne budou ale kryty na boxy elektroniky.
Detektro v Českém Rudolci budeš moc otestovat tak začátkem března. Nyní jsme kompletně vyprodaní a v podstatě je na detektory pořadník. :-)

Elmara napsal: Od příštího týdne budou ale kryty na boxy elektroniky.
:-) a já si už chystal šitíčko, že předělám malý černý bag na toaletní potřeby od adidashu ;-)

To Lukes: prozatím CS6MXi nelze koupit s větší sondou v základu a testy s větší sondou budou tak do konce dubna. V podstatě se bude jednat o jeden další test CS6MXi a CS4MXi a CS3MXi s touto sondou.

Zdravím. Elmaro, jak jste na tom nyní s dostupností CS6MXi? Nebo je již zabookovaná i březnová dodávka? :-/díky

Tak s tou rychlostí odezvy ve videu mě dostala. Ten muj pekáč by u něčeho takovýho nejspíš bouchnul :-D :-D

*dostal

nejlepsi detik! :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru