S Pilotem jako slušní hledači

Kategorie: Návody a časopis Lovci Historie , Pro začátečníky s detektory , Akce LP a Archeo LP 2010

V sobotu jsme s Pilotem našli jedno z posledních neosetých políček a na dvě hodinky si zahledali. Pole bylo nahrubo otočené a tak to hledání nebyla žádná velká bomba. Všechny nálezy do roku 1945 jsme ale nafotili a zaměřili. Jak se dá potom postupovat si můžete přečíst na dalších řádcích.

Nálezy přímo v terénu byly focené na mobilní telefon. V tomto případě  HTC One X, což ale myslím nehraje velkou roli. Jde o to, aby z fotografie bylo poznat o co jde a abyste měli zapnutou GPS. Pokud chcete dále nálezy publikovat zde na LP, je potřeba předměty očistit. Nemá smysl postupovat nějak agresivně, opačný přístup je vždy lepší. Ve většině případů stačí pouze omýt vodou. U mincí se dá jenom doporučit přečíst některý z návodů v archivu sekce čištění. Po očištění nalezené předměty nafoťte. Zcela dostatečné rozlišení je do 1000 bodů a tak je dobré použít nějaký program pro úpravu velikosti fotek. Sám používám český Zoner, ale je řada dalších.

Nyní, když máte všechny nalezené předměty nafocené, můžete využít funkcionalitu, kterou Vám nabízí Lovci historie.

Klepněte a otevřete svůj profil

Pokud srolujete dolů, objeví se Vám Vaše složky.

 
 

Poklepejte na ně a jste ve Vašem soukromém archeologickém archivu.

 
 

Tuto stránku si nyní podrobně popíšeme tak říkajíc řádku po řádce:
 

  1. Úplně nahoře je krátký popis jak složky fungují
  2. Pod nadpisem “Moje složky nálezů” je odkaz na vytvoření nové složky.
  3. Pod ní již vidíte moje vlastní složky, číslo v závorce ukazuje kolik je ve složce předmětů
  4. Pod výpisem složek je odkaz na možnost hromadného přesunu. Tu můžete využít, když si vytvoříte novou složku a pak do ní začnete přesouvat nezařazené artefakty. Výhodou je, že vidíte náhledy všech Vašich nálezů a tak se vám bude snadno při přesunu zařazovat.
  5. Následuje tabulka sdílených nálezů. V ní je vidět s kolika lidmi a jaké nálezy sdílím. Pokud budete chtít nějakou složku sdílet třeba s kolegou, nastavíte to v odkazu “upravit složku”. 
  6. Posledním odkazem je možnost se podívat na všechny nálezy, které s Vámi někdo sdílí.
Vložená data GPS nikdo, komu nedáte oprávnění k sdílení nevidí. Pokud píšu nikdo, tak tím myslím všechny včetně adminů. Ať už ale budete svoje nálezy publikovat kdekoli, vždy je potřeba mít k nim souřadnice GPS a alespoň jednoduchý popis lokality.
Pokud se tento systém práce naučíte, brzy se Vám odmění sám. Aniž by jste si to uvědomovali, chodíte často stále stejná místa a i v krajině se pohybujete stejným způsobem. Při prohlížení mapy některé z Vašich složek si pak můžete snadno uvědomit, kde jsou různé koncentrace předmětů.

Jak pak vypadá taková mapka složky se můžete podívat tady:

 
Přeji všem co nejpříjemnější vědeckou práci. Focení a zaměřování Zdar!

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Pekny a prinosny clanek. Priznam se, ze doted jsem tuhle funkci nemel potrebu resit, protoze ani nemam poradne cas nalezy prezentovat. Ale protoze posledni dobou pracuju vcelku systematicky i v terenu, bude se mapa s GPS pozicemi hodit. Diky.

náhoda jako prase v sobotu jsem byl přez druhé pole hledat.švára tam má barák v jelenici tak jezdim na jejich políčka.

Škoda, mohli jsme se potkat, ale v těch hroudách se šlapalo docole těžko. Zvláště když má lehce nad 100 kg :-D

V pohodě jsem tam v okolí celkem často ,mám tam pár oblíbenejch políček.(k mému štěsti patří dalšímu mému známemu).Tak někdy příště.

Taky jsme tam často :-D

V sobotu jsme se tam také kolem motali :-D

Já si ukládám GPS přes Zoner, ale určo pokud to půjde přiřadit sem to udělám. Moje nálezy nestojí za to, aby se sem někdo trmácel. ;-)

Nevim kde je chyba, jestli v telefonu nebo ve mně, ale při focení mám zaplou GPS, dokonce i GPS a internet a přesto se mi souřadnice v informacích o fotce nezobrazují. Nikde. Ani v telefonu, PC nebo Zoneru, tak proč tam ta možnost označení je, když to nejde. Mimochodem mám LG Optimus 5. No kdyby jste někdo věděl co s tím, budu rád...

Velryba: Z nejasného důvou mi to to samé občas udělá i moje HTC. Proto vždy začínám tím, že nechám telefon aby našel nejdříve mojí polohu. :-) Pak je vše ok ;-)

Hmm..., asi budu muset pořídit ten THC, tedy EJČ TEE SEE, protože ten můj LG i po zaměření( mimochodem jak poznáš že telefon zaměřil tvou polohu, podle map? Můj se sice zaměří, ale prodlevu má cca 250m.) nezaznamená vůbec nic, myslím souřadnice, prostě nic. Bohužel nemůžu porovnat s jiným telefounem. Tobě souřadnice sedí? Je to přesné? Nebo je lepší souřadnice dodat dodatečně v jednom z programů?

Je to super, ale ! Přesnost bude cca 10 m, na lepší technologii asi už nedosáhnu. Že by se mi to líbilo, to je pravda, jenže..... :,-( :,-( :,-( , kdyby náááhodou, raději bych muzejníky zavolal, musely by si to zaměřit sami. To vyjde určitě levněji. Tak, sbohem, GPS !

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru