Truhla plná zlata za desítky milionů čeká na chytrého hledače

Kategorie: Poklady

Je vaším snem najít opravdový poklad? Co takhle truhlu plnou zlata a cenností v hodnotě desítek až stovek milionů korun? Ano, skutečně existuje, dokonce i s návodem k nalezení. Chce to jen trochu přemýšlet... Můžete to zkusit, poklad dosud nalezen nebyl a je k mání pro každého!

Truhlu s pokladem zakopal, aby mohl pomáhat

Hledání pokladu detektorem kovůForrest Fenn je 83 letý sběratel umění a milionář, kterému byla v roce 1988 diagnostikována rakovina s prognózou tří let života. Tehdy se rozhodl, že po dobu nemoci bude postupně plnit bronzovou truhlici zlatem, drahokamy a dalšími cennostmi a nechá se i s truhlou pohřbít v poušti. Oproti všem očekáváním ale svou nemoc doslova přežil. Když truhlici před několika lety doplnil, rozhodl se změnit původní plány a na tajném místě ji zakopal. Následně vyhlásil, že kdokoli truhlu najde, stane se jejím novým vlastníkem včetně veškerého drahocenného obsahu...

Celková cena pokladu se odhaduje v řádech milionů dolarů. Některá odvážná tvrzení se opírají až o desítky milionů, skutečná cena přitom není tak docela známa. Truhla totiž neobsahuje jen zlaté nugety, valouny a 265 zlatých mincí, ale také mnohé sběratelské artefakty různých dob a stáří, některé šperky až 2 000 let staré. Např. cena zlatého indiánského amuletu nemůže být počítána jen na obsah a hmotnost zlata, skutečná hodnota jej mnohonásobně převyšuje...

Možná se to bude zdát jako ztřeštěný nápad, ale motivem bývalého pilota stíhačky z vietnamské války byla touha předat mnoha lidem to nejcennější co máme – zdraví.

A nejlepší cestou, jak to udělat, bylo dostat mladé lidi od počítačů, televizí a herních konzol. Aby se zvedli z gaučů a šli něco smysluplného dělat. A to se mu skutečně povedlo, ke dnešku jsou hlášeny desetitisíce pokusů o nalezení truhly s pokladem.

Forrest totiž není obyčejný člověk s tradičním myšlením. Jeho život plný dobrodružství a vzrušení při objevování starověkých pokladů i obchodování s uměním mu vysloužil přezdívku „Žijící Indiana Jones“. Když tehdy onemocněl rakovinou a přišel o ledvinu, lékaři mu nedávali moc nadějí. On ale svůj boj vyhrál, žije dál a proto se rozhodl pokladem dopřát tisícům dalších lidí, aby mohli zakusit ten opojný pocit při hledání. Aby přitom poznávali krásy americké přírody a uvědomili si, že život nabízí mnohá jiná dobrodružství s možnostmi naplnění, než jaký poskytuje bezcílný a pustý konzumní život současnosti

Jaké jsou nápovědy, vedoucí k nalezení pokladu?

Jednou z největších nápověd, doslova stěžejní, je báseň, kterou Forrest složil a prezentoval na jeho webových stránkách. Její znění ponecháme v angličtině, nerad bych nepřesným překladem zasáhl do výsledku vašich pátrání. Báseň najdete na konci článku. Dalším vodítkem jsou již zmíněná monografie „Thrill Of The Chase“ a z roku 2013 další kniha „Too Far to Walk“. Novináři a média obecně sledují každé Forrestovo vyjádření a přinášejí další dílčí informace s každým jeho výstupem. K tomu se přidávají samotní hledači, kteří zakládají vlastní weby, blogy, facebookové a twitterové profily, na nichž své nové poznatky a omyly prezentují.

Avšak právě zde je velký háček – mnohé tyto informace od samotných hledačů mohou být už jimi samým (ať už záměrně či nechtěně) zkresleny. Proto, pokud se skutečně rozhodnete poklad hledat (třeba zatím z domova za pomoci pc, rozumu a internetu a posléze se do Nového Mexika vypravíte najisto), vycházejte jen ze zdrojů, uvedených výhradně Forrestem. Vlastně sám autor říká, že stěžejní je pouze báseň. Kdo její smysl rozluští, tomu bude poklad odměnou. Ale pozor. Hra se slovy je zde více než rafinovaná. Forrest sám luštil podobné hádanky celý život a tak je v tom mistrem nad mistry...

Devět hlavních nápověd k odhalení pokladu najdeme v níže uvedené básni. Další stopy a náznaky z prohlášení Forresta:

•    Březen 2013:  Forrest odkazuje na Rocky Mountain (Skalisté hory) severní části Santa Fe v nadmořské výšce 1500 m. Forrest Fenn říká: "Není potřeba kopat kolem budov, poklad není spojen s jakoukoli strukturou".
•    3. května 2013: „Poklad není na hřbitově" – šlo o reakci na zatčení hledače pokladů z předchozího měsíce.
•    Září 2013: Nová Fennova kniha: „Too Far to Walk“ obsahující mapu oblasti kolem pokladu.
•    Leden 2015: Fenn odtajnil v novém rozhovoru: "Vím, že truhla s pokladem je mokrá...".

Báseň Forresta Fenna s 9 indiciemi k nalezení pokladu

As I have gone alone in there
And with my treasures bold,
I can keep my secret where,
And hint of riches new and old.

Begin it where warm waters halt
And take it in the canyon down,
Not far, but too far to walk.
Put in below the home of Brown.

From there it’s no place for the meek,
The end is ever drawing nigh;
There’ll be no paddle up your creek,
Just heavy loads and water high.

If you’ve been wise and found the blaze,
Look quickly down, your quest to cease,
But tarry scant with marvel gaze,
Just take the chest and go in peace.

So why is it that I must go
And leave my trove for all to seek?
The answers I already know,
I’ve done it tired, and now I’m weak.

So hear me all and listen good,
Your effort will be worth the cold.
If you are brave and in the wood
I give you title to the gold.

Nu, což, zbývá jen popřát hodně štěstí... Protože dosud nebyla truhla objevena, ačkoli dle Forresta někteří lidé byly snad jen 200 stop od pokladu, jistě někde na někoho (z nás?) stále čeká...

Zdraví GM4PRO - Roman

Zdroje: wikipedia.org, oldsantafetradingco.com, huffingtonpost.com, dalneitzel.com, youtube.com, telegraph.co.uk
 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Tak kdy vyrazíme? :)

15týho jsem na srazu v Chabařovicích tak až ten další víkend ale s těžkou truhlou se teda tahat nebudu :-D :-D :-D

Dúfam to nezakopal na Slovensku :-D :-D :-D

Slovensko ? tak daleko nejdu.

Já vám to odvezu a pohlídám - nefnukejte porád
;-)

Pěkný, Romane - zajímavý příběh, řekl bych, a bezvadně napsaný, jako vždy!
Kdyby snad někdo v té básni spatřoval neobyčejně přesný popis rokle, kam chodí na procházky se psem, tak tady je odkaz na Romanem zmiňovanou mapu:
http://www.benchmarkmaps.com/wp-content/uploads/2013/09/Fenn_Treasure_Map.png
A pro zajímavost, tímto příběhem je inspirována kniha D. Prestona „Mayský kodex“.

Dost dobré. :-D :-D :-D

ono je to jedno a jemu je to fuk , může to najít i náhodou hledač aniž by o tom věděl , a tak to nejspíš i dopadne :-D

Caspr: Není mu to fuk, četls článek? :-) A myslím, že to má docela "na očích", resp. asi průběžně sleduje místo uložení a ví, že dosud nebyla truhla nalezena.
Eduard: Díky za odezvu :-) Jinak když jsem zkusil ten link, tak mi Opera hlásí, že jde o web se škodlivým software, tak jsem to radši neotvíral :-)

je to dobrý článek :-) jen škoda, že se něco takovýho neděje i u nás... :,-( mám rád takový hádanky :-) ale do Nového Mexika se mi moc nechce teda :-D podle mě, to bude asi hodně blízko vody

No jo, je to tak. Ta Operka je nějaká přecitlivělá, Chrome nehlásí nic.
Tady je jiný odkaz:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/0a/80/dd/0a80dda10fa56e3075379306ebeda6c7.jpg

Eduarde, tak kdy vyrazíme? :-)

:)
Hm, vodopád, kaňon, říčka... to je věru slušná řádka indicií. K tomu ještě mapa; sice bez křížku, ale zato neanonymní a - jak by jistě podotkli ti poznamenaní uměleckými sklony - krásně barevná. Tak proč mě sakra neskolila hledačská horečka... Kdepak, Romane, tahle akce ještě neuzrála, je třeba s ní počkat, až přibude pár hodnotnějších nápověd :)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru