Detektor kovu v rukou Lovce Pokladů

Fórum pro hledače
s detektory kovů.

Historie, archeologie, recenze a testy detektorů kovu

4.9. 476 Zánik Západořímské říše 4. 9. 0476

4.9. 476 Zánik Západořímské říše

Viky
58 0
Západořímská říše skončila roku 476, když byl poslední římský císař Romulus Augustus rozdrcen vizigótskou invazí do Itálie. Existovala 503 let a 6 měsíců. Řím se stal zapomenutým městem v zapomenuté zemi
Unikátní detektorový nález ženského středověkého pečetidla

Unikátní detektorový nález ženského středověkého pečetidla

GM4PRO
1834 5
Stříbrné pečetidlo z konce 13. století bylo nalezeno na jaře 2019 za pomoci detektoru kovů na pozemku místní obchodní školy. Díky kvalitnímu materiálu je v takřka původním, vynikajícím stavu. Středověká pečetidla nesoucí ženské jméno patří mezi velmi vzácné nálezy, obzvláště, pokud jde o rodinu s takovým postavením.
Dohledávka depotu Brakteátů, aneb vždy je důležité zvolit správnou taktiku

Dohledávka depotu Brakteátů, aneb vždy je důležité zvolit správnou taktiku

jaccob
3204 73
Asi většina z vás už zaznamenala nález poměrně vzácného brakteátového depotu z dob Přemysla Otakara II. Musím všem potvrdit, že minimálně pro nás, co jsme ve spolupráci s archeology depot pomáhali dohledávat a hlavně pro nálezce, to byl opravdu nepopsatelný pocit, když se kope jedna stříbrná mince za druhou a ještě k tomu se jedná o brakteáty. Pro lepší představu se můžete podívat na video
2.9.1347 Korunovace Karla IV. českým králem 2. 9. 1347

2.9.1347 Korunovace Karla IV. českým králem

Viky
188 0
Karel IV. zdůrazňoval své postavení českého krále a kladl velký důraz na vnější aspekty své moci. Proto se také snažil upozornit na své postavení i při slavnostních příležitostech. Tou nejvýznamnější byla korunovace českým králem.
Zlatý poklad sakského prince

Zlatý poklad sakského prince

GM4PRO
1337 2
Skupina vědců kazašské národní univerzity Al Farabi vedená archeologem a profesorem Abdeshem Tileubajevem objevila unikátní postrojové kování z téměř dokonale čistého zlata s prvky, jaké dosud nikdo nespatřil. Patří k mohyle skytského vládce, ležící na pohřebišti Eleke Sazy ve východním Kazachstánu.
Bílá hora 1620

Bílá hora 1620

strážce
772 9
Rekonstrukce bitvy, která se před 400 lety stala zlomem pro české země.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru