Nálezy nejenom s detektorem ve Velké Británii a Irsku

Podkategorie

N8lezy detektory a archeologické výzkumy ve Velké Británii a Irsku
3. 9. 2010 Unikátní římská svítilna 3. 9. 2010

3. 9. 2010 Unikátní římská svítilna

Viky
650 0
Zajímavý nález se před jedenácti lety povedl mladému hledači v anglickém Suffolku, kde se již v minulosti našlo hodně vzácných artefaktů. Jednadvacetiletý Danny Mills v září 2010 objevil unikání římskou svítilnu.
Římský poklad se 44 šperky a 33 stříbrnými lžícemi

Římský poklad se 44 šperky a 33 stříbrnými lžícemi

Viky
1920 1
Nádherný objev se před 42 lety podařil hledačům s detektory kovu v britském Norfolku. Objevili římský poklad, jehož součástí byla zlatá rytina s tančícím Satyrem i tři desítky stříbrných lžic. Nyní se krásné nálezy vrací zpět na „místo“, kde byly nalezeny.
Zlatý křížek s granátem

Zlatý křížek s granátem

Viky
1140 0
Před třemi lety hledač s detektorem kovu Paul Haigh objevil na poli v Elham zlatý křížek s granátem. Nově ho získala Kentská archeologická společnost (KAS)
Detektorista našel extrémně vzácné zlaté mince z období černé smrti

Detektorista našel extrémně vzácné zlaté mince z období černé smrti

GM4PRO
4818 1
Dvě unikátní středověké zlaté mince z poloviny 14. století byly objeveny za pomoci detektoru kovů poblíž města Reepham v Norfolk County už v říjnu 2019, nicméně archeologové ze služby PAS nález prezentovali až po jeho vyhodnocení tento týden. Jedná se o vzácné ražby Eduarda III. z krutých časů, kdy Evropu decimovala morová epidemie. V anglických sbírkách existují pouze 3 podobné exempláře.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru