Recenze knih

Podkategorie

Gablonz.a.N.

Gablonz.a.N.

Pavels_2005
4076 14
Kniha (obrázkový katalog) má 218 stran, formát A4, tvrdou vazbu, šité listy, barevné obrázky, jde o knihařsky řemeslně kvalitně zpracovanou záležitost na to že se plánuje vydání malého počtu kusů. Zaměřuje se na historii výroby odznaků v Jablonci nad Nisou v období 1870-1945. Obsahuje civilní odznaky, medaile a plakety. Zahrnuje také detailní přehled výroby válečných odznaků v Jablonci za 2. Sv. války.  Obsahuje i dobové reklamní a propagační materiály výrobců, fotky z výroby atd. Je zde obsažena i sekce odznaků Sudetoněmeckých organizací působících v tehdejším Československu.
Hradiště Štěpánovská hora a Hradišťany

Hradiště Štěpánovská hora a Hradišťany

Elmara
3535 0
Chtěli bychom Vás upozornit na dvě krásné knížky, které nedávno vyšli. Na výzkumech obou hradišť se podíleli hledači ze Seveřanu a Archeo LP 2010. A tak jsme zase nějakým střípkem přispěli k obecnému poznání.
Figurální svátostky postavy sv. Antonína z Padovy v průběhu 20. Století

Figurální svátostky postavy sv. Antonína z Padovy v průběhu 20. Století

cobra
3419 11
Narodil se v Lisabonu v Portugalsku roku 1195 a rodiče mu dali jméno Ferdinand. Matka Trevera a otec Martin Bullones byli šlechtického původu. Ferdinand v 15 letech vstoupil do kláštera řeholních kanovníků augustiniánů u sv. Vincence na okraji Lisabonu. Chodily za ním časté návštěvy příbuzných a narušovaly jeho soustředění na studium a duchovní cvičení. Snad právě proto se po dvou letech nechal přeložit do vzdálenějšího kláštera Santa Cruz v Coimbře, kde pokračoval horlivě ve studiu a zvláště ve ctnostech vzorného řeholníka....
Zajímavá kniha v omezeném vydání v prodeji

Zajímavá kniha v omezeném vydání v prodeji

Wladyslav
8833 2
Pro všechny  kdo se rádi toulají tímto krásným i poněkud svérazným krajem naši vlasti.Pro všechny co mají rádi historii a přírodu Jesenicka je tu druhý díl.
Kniha Zajatecké tábory na Jesenicku

Kniha Zajatecké tábory na Jesenicku

Wladyslav
4577 0
Chtěl bych Vám představit knihu která určitě bude stát za to. Je za ní mnoho práce, bádání, korespondence, cestování, času apod. Každý kdo se do takového projektu někdy pustil ví co to všechno obnáší.Znám pana Romana osobně byť je z druhé části republiky a sleduji jeho až neuvěřitelné badatelské úspěchy.
Zápisník dobrodruha – Experimentální archeologie

Zápisník dobrodruha – Experimentální archeologie

Elmara
5872 8
Jestli jste stejně jako já vyrostli na ABC a máte potomky, pro které tento v pravdě kultovní časopis stále kupujete, asi Vám neřeknu nic nového. Pokud tomu ale tak není a máte doma děti, které byste rádi zvedli od tabletu a PC, rozhodně Vám stojí za to tuhle malou recenzi přečíst.
Vojáci Švejkova pluku

Vojáci Švejkova pluku

tacud
6598 1
Regionální vojenská historie, navíc se zaměřením na období první světové války, nepatří vzhledem k nedostatku relevantních archivních pramenů k často vyhledávaným objektům badatelů. Přesto v této oblasti vznikají zajímavé a hodnotné práce, které se stávají výsadou spíše amatérských regionálních historiků. Jejich badatelská činnost tak má pro celkové poznání našich moderních dějin nezanedbatelný přínos.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru