Recenze knih

Zápisník dobrodruha – Experimentální archeologie

Zápisník dobrodruha – Experimentální archeologie

Elmara
1852 9
Jestli jste stejně jako já vyrostli na ABC a máte potomky, pro které tento v pravdě kultovní časopis stále kupujete, asi Vám neřeknu nic nového. Pokud tomu ale tak není a máte doma děti, které byste rádi zvedli od tabletu a PC, rozhodně Vám stojí za to tuhle malou recenzi přečíst.
Vojáci Švejkova pluku

Vojáci Švejkova pluku

tacud
2778 1
Regionální vojenská historie, navíc se zaměřením na období první světové války, nepatří vzhledem k nedostatku relevantních archivních pramenů k často vyhledávaným objektům badatelů. Přesto v této oblasti vznikají zajímavé a hodnotné práce, které se stávají výsadou spíše amatérských regionálních historiků. Jejich badatelská činnost tak má pro celkové poznání našich moderních dějin nezanedbatelný přínos.
Já chci být archeologem

Já chci být archeologem

stavyp
4319 17
Literatura věnující se historii a vzdělání by neměla chybět v knihovně klasické a v dnešní době i v elektronické u všech, kteří mají k naší historii kladný vztah.
Všem příznivcům bunkrologie

Všem příznivcům bunkrologie

tacud
2034 1
Dovolte mi Vám prezentovat oficiální upoutávku na náš malý jubilejní 5. svazek edice Bílá místá historie, jehož tisk plánujeme v průběhu listopadu 2015. Tentokrát jsme opustili téma válečných železnic a přešli na něco "tvrdšího" - tedy téma z oblasti "bunkrologie".
Nedestruktivní archeologie – recenze knihy

Nedestruktivní archeologie – recenze knihy

neznámý
7621 24
Knihu od našeho předního archeologa, Martina Kuny, kterou napsal s autorským kolektivem a dalšími přispěvateli, nelze než doporučit všem hledačům, kteří berou tento koníček jako sport, jenž může být i prospěšný – archeologům.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru