Recenze knih

Podkategorie

Gablonz.a.N.

Gablonz.a.N.

Pavels_2005
6932 13
Kniha (obrázkový katalog) má 218 stran, formát A4, tvrdou vazbu, šité listy, barevné obrázky, jde o knihařsky řemeslně kvalitně zpracovanou záležitost na to že se plánuje vydání malého počtu kusů. Zaměřuje se na historii výroby odznaků v Jablonci nad Nisou v období 1870-1945. Obsahuje civilní odznaky, medaile a plakety. Zahrnuje také detailní přehled výroby válečných odznaků v Jablonci za 2. Sv. války.  Obsahuje i dobové reklamní a propagační materiály výrobců, fotky z výroby atd. Je zde obsažena i sekce odznaků Sudetoněmeckých organizací působících v tehdejším Československu.
Hradiště Štěpánovská hora a Hradišťany

Hradiště Štěpánovská hora a Hradišťany

Elmara
4424 0
Chtěli bychom Vás upozornit na dvě krásné knížky, které nedávno vyšli. Na výzkumech obou hradišť se podíleli hledači ze Seveřanu a Archeo LP 2010. A tak jsme zase nějakým střípkem přispěli k obecnému poznání.
Figurální svátostky postavy sv. Antonína z Padovy v průběhu 20. Století

Figurální svátostky postavy sv. Antonína z Padovy v průběhu 20. Století

cobra
18796 11
Narodil se v Lisabonu v Portugalsku roku 1195 a rodiče mu dali jméno Ferdinand. Matka Trevera a otec Martin Bullones byli šlechtického původu. Ferdinand v 15 letech vstoupil do kláštera řeholních kanovníků augustiniánů u sv. Vincence na okraji Lisabonu. Chodily za ním časté návštěvy příbuzných a narušovaly jeho soustředění na studium a duchovní cvičení. Snad právě proto se po dvou letech nechal přeložit do vzdálenějšího kláštera Santa Cruz v Coimbře, kde pokračoval horlivě ve studiu a zvláště ve ctnostech vzorného řeholníka....
Zajímavá kniha v omezeném vydání v prodeji

Zajímavá kniha v omezeném vydání v prodeji

Wladyslav
14161 2
Pro všechny  kdo se rádi toulají tímto krásným i poněkud svérazným krajem naši vlasti.Pro všechny co mají rádi historii a přírodu Jesenicka je tu druhý díl.
Kniha Zajatecké tábory na Jesenicku

Kniha Zajatecké tábory na Jesenicku

Wladyslav
5336 0
Chtěl bych Vám představit knihu která určitě bude stát za to. Je za ní mnoho práce, bádání, korespondence, cestování, času apod. Každý kdo se do takového projektu někdy pustil ví co to všechno obnáší.Znám pana Romana osobně byť je z druhé části republiky a sleduji jeho až neuvěřitelné badatelské úspěchy.
Zápisník dobrodruha – Experimentální archeologie

Zápisník dobrodruha – Experimentální archeologie

Elmara
11272 8
Jestli jste stejně jako já vyrostli na ABC a máte potomky, pro které tento v pravdě kultovní časopis stále kupujete, asi Vám neřeknu nic nového. Pokud tomu ale tak není a máte doma děti, které byste rádi zvedli od tabletu a PC, rozhodně Vám stojí za to tuhle malou recenzi přečíst.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru