Astronomie

Podkategorie

14.3.2010 Slovensko žilo pádem meteoritu 14. 3. 2010

14.3.2010 Slovensko žilo pádem meteoritu

Elmara
2778 10
Doslova šílenství vypuklo před jedenácti lety na Slovensku poté, co u obce Bretka spadly úlomky meteoritu. Hrnuli se tam tenkrát hledači s detektory kovu s cílem odvést si alespoň malý kousek domů. 
Přistání Mars roveru Perseverance je už takřka tady!

Přistání Mars roveru Perseverance je už takřka tady!

Elmara
2161 0
Perseverance by měl přistát 18. února 2021. NASA by měla od 15. února pořádat virtuální zpravodajské briefingy, kde bude živě informovat o jednotlivých fázích příprav před přistáním. Přistání na Marsu by mělo proběhnout v 15:55h (EST časové pásmo). Od 14:15h (EST) poběží jak na televizním programu NASA, tak na Youtube komentovaný přenos.
Nová řada teleskopu Celestron StarSense Explorer

Nová řada teleskopu Celestron StarSense Explorer

Elmara
3832 0
Možná Vás také láká, každý jasný večer se zadívat do ztemnělé oblohy, ale prostě nevíte jak na to. Kde, co a jak vlastně hledat. Nová řada teleskopů Celestron StarSense Explorer to umožní každému. Kvalitní teleskopy pro začínající amatérské teleskopy spojené s ovládáním ve vašem chytrém telefonu Vás provedou noční oblohou. Možná dokonce dosáhnete toho, aby neustále civění do mobilu u Vašich/Našich ratolestí dávalo chvíli smysl.
Nová sekce Dalekohledy a mikroskopy na Lovci pokladu

Nová sekce Dalekohledy a mikroskopy na Lovci pokladu

Elmara
3399 11
Jak si mnozí jistě všimli, na webu přibyla nová sekce Dalekohledy a mikroskopy. Jelikož se řada z nás i vás dlouhé roky věnuje amatérsky astronomii, byla jenom otázka času, kdy stejně jako u detektorů kovu propojíme koníček s LP.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru