Osobnosti

Podkategorie

13.2.1960 Zemřel český egyptolog František Lexa 13. 2. 1960

13.2.1960 Zemřel český egyptolog František Lexa

Viky
1560 1
Česká egyptologie si získala věhlas po celém světě. Její základy položil profesor František Lexa, mezi jehož učitele patřil Alois Jirásek. Do češtiny přeložil jednu kapitolu Knihy mrtvých a byl děkanem Univerzity Karlovy. Zemřel 13. února 1960.
7.1.1943 - Nikola Tesla 7. 1. 1943

7.1.1943 - Nikola Tesla

Elmara
2170 2
Račte sděliti s obcí pražskou mé upřímné díky za její laskavé a cenné poselství. Mám milé vzpomínky na Vaše krásné město, a inspirace, které se mně tam dostalo, právě nyní mně napomáhá při mé práci. Veliké pocty, jež se mi tam prokazovaly, jsou mnou velmi vysoce ceněny, a doufám, že se ukáži býti jich hoden. Můj obdiv pro skvělý lid Československa, nositele pochodně vzdělanosti, nemůže býti vyjádřen slovy. Projevuji nejvřelejší přání pro jeho stálý zdar. Nikola Tesla, New York dopis pro ČVUT v roce 1936
Detektory kovů Minelab - Historie značky

Detektory kovů Minelab - Historie značky

Elmara
22867 16
Minelab vzniknul v roce 1985. Firmu založil Bruce Candy, který patří mezi několik nejlepších konstruktérů detektorů kovů na světě. V článku najdete historii společnosti a stručný popis všech detektorů, které společnost vyráběla, včetně fotografií a manuálů. Když už se blíží ta velká premiéra, tak stojí za to si kousek historie připomenout i když můj původní text je z roku 2010.
Zapomenutí světoví rodáci z Čech – Tadeáš Haenke

Zapomenutí světoví rodáci z Čech – Tadeáš Haenke

GM4PRO
3596 14
5. prosince roku 1761 se narodil v severočeské Chřibské někdejší světový vědec Tadeáš Haenke (celým jménem Thaddäus Peregrinus Xaverius Haenke). Později obdržel celou řadu dalších přízvisek – např. Český Humboldt pro jeho ohromný vědecký a objevitelský přínos světového vědce – botanika, nebo Don Tadeo či také Tata Heanke od jihoamerických indiánů, kteří jej uznávali jako filantropa, lékaře a chlebodárce.
Zapomenutí rodáci ze Sudet: Karl Wenzel Ernst

Zapomenutí rodáci ze Sudet: Karl Wenzel Ernst

GM4PRO
5272 19
Rodák ze Šluknovska, v polovině 19. stol. politický vězeň, později pražský redaktor a novinář, uznávaný vídeňský profesor, básník a spisovatel s titulem zemského školního rady. Že ho neznáte? Není divu...
Vince Gifford a Nathan Jaeger z Tesoro Electronics v Praze

Vince Gifford a Nathan Jaeger z Tesoro Electronics v Praze

Elmara
6585 18
O tomto víkendu proběhla dlouho plánovaná návštěva generálního ředitele společnosti Tesoro, Vince Gifforda v České republice. Vzal sebou i obchodního ředitele, Nathana Jaegera a v článku se můžete podívat na malý rozhovor, který jsem udělali pro stránky LP.
Hledá s detektorem kovu a otevřel si historické centrum

Hledá s detektorem kovu a otevřel si historické centrum

Viky
5578 1
Když bylo Stevu Hathcockovu pět let, našel jeho otec pod schodištěm jejich rodinného domu tajnou místnost. Nacházely se tam sto let staré noviny, které byly vydané ještě před americkou občanskou válkou. Dále prázdné láhve od whisky a stoh stříbrných dolarů, které Stevův táta rozdělil mezi svých šest dětí. Historie celou rodinu natolik „chytla“, že začali pátrat po starých předmětech s detektory kovu.
Řád německých rytířů

Řád německých rytířů

endler
12745 7
Řád německých rytířů je jeden z duchovních rytířských řádů, vzniklý ve 12.století na území bývalého křesťanského Jeruzalémského království. Byl jedním z největších a nejmocnějších křesťanských rytířských řádů středověku. S jeho mocí a velikostí se mohl rovnat už jen pouze řád templářů nebo řád maltézských rytířů

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru