Osobnosti

Detektory kovů Minelab - Historie značky

Detektory kovů Minelab - Historie značky

Elmara
20194 16
Minelab vzniknul v roce 1985. Firmu založil Bruce Candy, který patří mezi několik nejlepších konstruktérů detektorů kovů na světě. V článku najdete historii společnosti a stručný popis všech detektorů, které společnost vyráběla, včetně fotografií a manuálů. Když už se blíží ta velká premiéra, tak stojí za to si kousek historie připomenout i když můj původní text je z roku 2010.
Zapomenutí světoví rodáci z Čech – Tadeáš Haenke

Zapomenutí světoví rodáci z Čech – Tadeáš Haenke

GM4PRO
2173 14
5. prosince roku 1761 se narodil v severočeské Chřibské někdejší světový vědec Tadeáš Haenke (celým jménem Thaddäus Peregrinus Xaverius Haenke). Později obdržel celou řadu dalších přízvisek – např. Český Humboldt pro jeho ohromný vědecký a objevitelský přínos světového vědce – botanika, nebo Don Tadeo či také Tata Heanke od jihoamerických indiánů, kteří jej uznávali jako filantropa, lékaře a chlebodárce.
Zapomenutí rodáci ze Sudet: Karl Wenzel Ernst

Zapomenutí rodáci ze Sudet: Karl Wenzel Ernst

GM4PRO
3482 19
Rodák ze Šluknovska, v polovině 19. stol. politický vězeň, později pražský redaktor a novinář, uznávaný vídeňský profesor, básník a spisovatel s titulem zemského školního rady. Že ho neznáte? Není divu...
Vince Gifford a Nathan Jaeger z Tesoro Electronics v Praze

Vince Gifford a Nathan Jaeger z Tesoro Electronics v Praze

Elmara
5098 18
O tomto víkendu proběhla dlouho plánovaná návštěva generálního ředitele společnosti Tesoro, Vince Gifforda v České republice. Vzal sebou i obchodního ředitele, Nathana Jaegera a v článku se můžete podívat na malý rozhovor, který jsem udělali pro stránky LP.
Hledá s detektorem kovu a otevřel si historické centrum

Hledá s detektorem kovu a otevřel si historické centrum

Viky
4364 1
Když bylo Stevu Hathcockovu pět let, našel jeho otec pod schodištěm jejich rodinného domu tajnou místnost. Nacházely se tam sto let staré noviny, které byly vydané ještě před americkou občanskou válkou. Dále prázdné láhve od whisky a stoh stříbrných dolarů, které Stevův táta rozdělil mezi svých šest dětí. Historie celou rodinu natolik „chytla“, že začali pátrat po starých předmětech s detektory kovu.
Řád německých rytířů

Řád německých rytířů

endler
10183 7
Řád německých rytířů je jeden z duchovních rytířských řádů, vzniklý ve 12.století na území bývalého křesťanského Jeruzalémského království. Byl jedním z největších a nejmocnějších křesťanských rytířských řádů středověku. S jeho mocí a velikostí se mohl rovnat už jen pouze řád templářů nebo řád maltézských rytířů
Detektory kovů C.Scope 35 let trvání značky

Detektory kovů C.Scope 35 let trvání značky

Elmara
2944 9
V letošním roce oslaví značka C.Scope 35 let trvání společnosti. Pro všechny hledače tak od začátku léta chystáme spoustu překvapení a zajímavých akcí. Nebudu předem vše prozrazovat, ale myslím si, že se do konce roku máte ještě na co těšit. V článku najdete kousek historie značky a promo akci detektoru kovů CS3MX, která bude trvat od 20.6.2011 do 26.6.2011. Objednávky detektoru po tomto datu budou již za normální tj. běžnou cenu.
Heinrich Schliemann a zlato Tróji část 1

Heinrich Schliemann a zlato Tróji část 1

Elmara
17210 4
Heinrich Schliemann nebyl zrovna nejrespektovanější archeologem své doby, přesto byl slavný. Nebyl ani nejnadanější. Zřídkakdy používal správné archeologické postupy při vykopávkách a byl proto často kritizován pozdními archeology. Nepatřil ani k těm nejzásadovějším ve své profesi, což dokládá potvrzení jeho ilegálního pašování nedocenitelné historické poklady z Turecka. Přesto hodně z nás doufá, že stejně jako Homér přivedl Schliemanna k branám Troje, i nás mohou zdánlivé báje v naší historii přiblížit k sídlům Sáma nebo Marobuda.....

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru