Války

Podkategorie

Betonovou linií nad Bartošovicemi

Betonovou linií nad Bartošovicemi

WX
1117 7
Když už je letos čas zůstat o prázdninách doma, možná oceníte typ na trochu nevšední výlet. Přidáno krátké video Pěchotního srubu K-S 50 Na Jedlině
Ležáky 24. 6. 1942

Ležáky

quo_vadis
510 4
Zdravím všechny příznivce historie a cestovatele proti proudu času. 24. června si připomínáme tragédii z roku 1942, která postihla malou osadu na Chrudimsku – Ležáky. Myslím, že není nikoho, kdo by neznal osudy Ležáků a Lidic. Bylo o nich už mnoho napsáno.
Tajný bunkr z druhé světové války

Tajný bunkr z druhé světové války

Viky
1100 3
Ve Skotsku našli dělníci během kácení dřeva tajný bunkr z druhé světové války. Podle všeho sloužil Churchillově tajné jednotce. Ta byla známá svými nekonvenčními praktikami. Když jim hrozilo zajetí nepřítelem, páchali sebevraždu.
Nacistické bunkry v Normandii

Nacistické bunkry v Normandii

Viky
1396 3
Poblíž pláží, na který se odehrálo vylodění spojeneckých vojsk v rámci Operace Overlord v roce 1944, se našlo několik skrytých bunkrů. Byly součástí německého obraného systému sloužícího k odražení případných útoků ze strany protivníka. O opuštěných stavbách se desítky let vůbec nevědělo.
2.1.1905 - Pád pevnosti Port Arthur 2. 1. 1905

2.1.1905 - Pád pevnosti Port Arthur

Viky
881 0
Přesně před 115 lety padla ruská námořní pevnost na Dálném východě známá jako Port Arthur. Dnes se na stejném místě nachází čínský přístav Lü-šün. O strategický bod v jižní části Liaotungské poloostrova přišla carská velmoc během rusko-japonské války, která trvala od února 1904 až do září 1905.
SMS Scharnhorst

SMS Scharnhorst

Viky
964 2
Výzkumný tým objevil pod vodou německou bitevní loď SMS Scharnhorst z první světové války, konkrétně u pobřeží Falklandských ostrovů. Byla potopená britským námořnictvem před více než sto lety. Jde o završení pět let dlouhého pátrání po tomto pancéřovém křižníku německého císařského námořnictva.
Bunkr z druhé světové války

Bunkr z druhé světové války

Viky
4189 2
I více než sedmdesát let od konce druhé světové války se stále nachází dosud neobjevené vojenské bunkry.
Pátrání po artefaktech v Normandii

Pátrání po artefaktech v Normandii

Viky
2289 4
Posledních deset let se archeologové snaží zachránit artefakty z období vylodění a následných střetnutí v Normandii. Pátrají také po pozůstatcích padlých vojáků. Například na poli ve francouzském Maltotu se totiž plánuje bytová výstavba. Až tam najedou těžké stroje, nebude už výzkum možný. 

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru