Nálezy techniky

Podkategorie

18. 9.2011 Motor ze stíhačky Messerschmitt Bf 109 18. 9. 2011

18. 9.2011 Motor ze stíhačky Messerschmitt Bf 109

Viky
9382 5
Téměř půl metru po zemí se nacházel zachovalý motor stíhačky Messerschmitt Bf která byla sestřelená v roce 1945 během osvobozování Brna. Součástky se našly teprve před deseti lety a putovaly do Moravského zemského muzea. 
Potápěči našli v rybářské síti Enigmu

Potápěči našli v rybářské síti Enigmu

Viky
14975 7
Němečtí potápěči ze Světového fondu na ochranu přírody (WWF), kteří prohledávali vyřazené rybářské sítě v Baltském moři, narazili na překvapivou věc. Z vody vytáhli vzácný šifrovací stroj Enigma, který používala nacistická armáda během druhé světové války.
Spitfire objevený v norských horách

Spitfire objevený v norských horách

Viky
9000 9
Speciální stíhací odlehčené letouny Spitfire používalo RAF k špionážním misím. Jeden takový stroj byl objevený v norských horách. Po 76 letech, co ho sestřelili nacisté. Podle historiků jde o neuvěřitelnou věc. Takových strojů se totiž mnoho nenašlo.
Letadla  a lodě  na Peleliu  part 3 - závěr

Letadla a lodě na Peleliu part 3 - závěr

Tomislav
23334 11
Venku zase sněží. Pojďme se tedy  ještě  naposledy ohřát na souostroví  Palau  v Pacifiku. Horko bylo tehdy  i posádkám japonských letadel, které se marně snažily uhájit ostrov Peleliu před americkou invazí.
Nález bombarderu s konce druhé světové války

Nález bombarderu s konce druhé světové války

Viky
30582 1
Bylo to neobvyklé setkání. Skupina hledačů s detektory kovu a německých detektivů se sešla na začátku dubna asi dvacet kilometrů jihozápadně od Stuttgartu v jednom z tamějších lesů, kde se mělo během druhé světové války zřítit americké bombardovací letadlo B - 24.
Válečné divadlo v Pacifiku

Válečné divadlo v Pacifiku

Elmara
16217 10
Dnes 15. června 1944 začala masivní invaze USA na ostrov Saipan v Marianském souostroví. Saipan je největším ostrovem Marian a pro americkou armádu znamenal strategický bod, který umožnil bombardérům s dlouhým doletem, B-29, zasáhnout Japonsko. Nyní s grantem od National Park Service vede archeolog Jennifer MCKinnon projekt průzkumu 12 mílového úseku pláže. Laguna sama je plná zbytků vozidel, zbraní a osobních věcí více jak 100.000 japonských a amerických vojáků.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru