První světová válka

Podkategorie

2.1.1905 - Pád pevnosti Port Arthur 2. 1. 1905

2.1.1905 - Pád pevnosti Port Arthur

Viky
2660 0
Přesně před 115 lety padla ruská námořní pevnost na Dálném východě známá jako Port Arthur. Dnes se na stejném místě nachází čínský přístav Lü-šün. O strategický bod v jižní části Liaotungské poloostrova přišla carská velmoc během rusko-japonské války, která trvala od února 1904 až do září 1905.
SMS Scharnhorst

SMS Scharnhorst

Viky
2585 2
Výzkumný tým objevil pod vodou německou bitevní loď SMS Scharnhorst z první světové války, konkrétně u pobřeží Falklandských ostrovů. Byla potopená britským námořnictvem před více než sto lety. Jde o završení pět let dlouhého pátrání po tomto pancéřovém křižníku německého císařského námořnictva.
Dopis z první světové války

Dopis z první světové války

Viky
2962 2
Na velkou vzácnost narazila obchodnice se starožitnostmi Amanda Kehlerová z kanadského města Steinbach. V hromadě starých papírů našla dopis, který napsal voják nasazený v bojích během první světové války. Psaní je 102 let staré.
273. VÝROČÍ BITVY U ŽĎÁRU

273. VÝROČÍ BITVY U ŽĎÁRU

VOSA64
3635 1
Spolek "Burkersdorf 1745" pořádá v sobotu 29.září 2018 od 9 hodin ve Stříteži u Trutnova vzpomínkovou akci u příležitosti 273 výročí bitvy u Žďáru.
Bitva u Čáslavi – 400. let výročí

Bitva u Čáslavi – 400. let výročí

litrfree
4263 1
Dovolujeme si Vás pozvat na vzpomínkovou víkendovou akci Bitva u Čáslavi. Byla to první velká bitva třicetileté války na našem území. Náboženské války, která dlouho a hluboce pustošila Evropu a dotkla se výrazně všeho lidu v krajině. Byla to ale hlavně válka mezi mocnými o moc, u tu jde vždy.
Deník vojáka část 8 závěr

Deník vojáka část 8 závěr

krokohot
3059 10
Každý den jsme dělali někomu hrob, již jsme malomyslněly byly jsme, jak od světa odloučeni, ani z domu jsme od svých našich milých správu nedostali ani naše psaní doma nedostali. Již bylo každému vše jedno, každý očekával jenom smrt. O míru jsme ani nepřemýšlely, již nám to připadalo jako by se měl všechen lid na světě vyhubit.
Deník vojáka část 7

Deník vojáka část 7

krokohot
2689 2
Měly sme dvě hodiny odpočinek ze sněhu co sme rozpustily vařily sme si kávu na památku sme si trhaly horské květiny, které sme si dávaly do deníku. Ta strana kopce z kterého sme musely sestupovat byla hodně příkrá a bylo tam i hodně sněhu. Byl tvrdý jako led a moc to klouzalo ti první co šli tak co chvíli byly na zemi, kdežto ti další nahoře sedli na sníh a jak se trochu pohnuli uháněly po zadku dolů, byl jeden za druhým, přičemž měly sme s toho velké povyražení,spíše nám to připadalo jako nějaký výlet než přesun armády. 

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru