První světová válka

Podkategorie

Dopis z první světové války

Dopis z první světové války

Viky
926 2
Na velkou vzácnost narazila obchodnice se starožitnostmi Amanda Kehlerová z kanadského města Steinbach. V hromadě starých papírů našla dopis, který napsal voják nasazený v bojích během první světové války. Psaní je 102 let staré.
273. VÝROČÍ BITVY U ŽĎÁRU

273. VÝROČÍ BITVY U ŽĎÁRU

VOSA64
1290 1
Spolek "Burkersdorf 1745" pořádá v sobotu 29.září 2018 od 9 hodin ve Stříteži u Trutnova vzpomínkovou akci u příležitosti 273 výročí bitvy u Žďáru.
Bitva u Čáslavi – 400. let výročí

Bitva u Čáslavi – 400. let výročí

litrfree
1902 1
Dovolujeme si Vás pozvat na vzpomínkovou víkendovou akci Bitva u Čáslavi. Byla to první velká bitva třicetileté války na našem území. Náboženské války, která dlouho a hluboce pustošila Evropu a dotkla se výrazně všeho lidu v krajině. Byla to ale hlavně válka mezi mocnými o moc, u tu jde vždy.
Deník vojáka část 8 závěr

Deník vojáka část 8 závěr

krokohot
1862 10
Každý den jsme dělali někomu hrob, již jsme malomyslněly byly jsme, jak od světa odloučeni, ani z domu jsme od svých našich milých správu nedostali ani naše psaní doma nedostali. Již bylo každému vše jedno, každý očekával jenom smrt. O míru jsme ani nepřemýšlely, již nám to připadalo jako by se měl všechen lid na světě vyhubit.
Deník vojáka část 7

Deník vojáka část 7

krokohot
1501 2
Měly sme dvě hodiny odpočinek ze sněhu co sme rozpustily vařily sme si kávu na památku sme si trhaly horské květiny, které sme si dávaly do deníku. Ta strana kopce z kterého sme musely sestupovat byla hodně příkrá a bylo tam i hodně sněhu. Byl tvrdý jako led a moc to klouzalo ti první co šli tak co chvíli byly na zemi, kdežto ti další nahoře sedli na sníh a jak se trochu pohnuli uháněly po zadku dolů, byl jeden za druhým, přičemž měly sme s toho velké povyražení,spíše nám to připadalo jako nějaký výlet než přesun armády. 
Deník vojáka část 5

Deník vojáka část 5

krokohot
1749 8
Další část deníku prvoválečného vojáka. Na konci článku naleznete také fotografie knihy. kterou nechala rodina vydat v 10 kusovém nákladu.
Deník vojáka část 4

Deník vojáka část 4

krokohot
1641 4
Tak že nás musel dřív spatřít  než my jeho. Určitou hodinu naše vojska hnuly se k lesu, již se hezky stmívalo, dobře jsem se díval na směr kudy naše setnina ubírala se kupředu, chvíli sem čekal a když se mě ztratily s očí a byly dál v lese šly sme opatrně za nimi, byl sem asi 100 kroků v lese a rozpoutala se silná palba.
Deník vojáka část 3

Deník vojáka část 3

krokohot
1554 5
Také sme našli ubožáky kteří byli raněni a hledali spásu ve stodolách a když vše shořelo museli tam zahynout. Baráky byly většinou dřevěné tak, že z nich nezůstalo než popel a v tom shořeni lidé a dobytek, týž den to jest.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru