1/2 kreutzer

Údaje o minci

Identifikovaná mince: Marie Terezie (1740–1780) – 1/2 Kreuzer (1/2 Krejcar) (č. 765) Marie Terezie (1740–1780) 1/2 Kreuzer (1/2 Krejcar)

Názory uživatelů

Průměr: 21,0 mm
Území ražby: České území (1 názor)
Panovník: Marie Terezie (1740–1780) (1 názor)
Rok ražby: 1777 (1 názor)
Nominál: 1/2 Kreuzer (1/2 Krejcar) (1 názor)
Materiál: měď (1 názor)
Č. mince: Marie Terezie (1740–1780) – 1/2 Kreuzer (1/2 Krejcar) (č. 765) (1 názor) Gringo07: 765

Přihlaste se a pomozte určit tuto minci.

Fotografie

Okolnosti nálezu

Lokalita:Středočeský kraj
Stav půdy:Suchá
Hloubka nálezu:23 cm
Použitý detektor:Minelab Equinox 800
1 hlas
1 hlas
zobrazeno:
326x,
komentářů:
7,
nálezce:
Gringo07 Gringo07
vyfotografováno:
31. července 2020,
vloženo:
1. srpna 2020

Komentáře

No, jako dobrý a gratuluju. Ale nehodláš sem vkládat všechny polomrtvý měďáky co najdeš, viď že ne. :-D

Tenhle medak neurazi. Je dost starej na to, aby mohl byt polomrtvej. A Marusky, az na vyjimky vypadaji prave takhle nebo jen o trosku lépe. Za me dobry nalez.

Díky Makoves, mě taky potěšil. Steelfalko sem asi dává samý římany....

Steelfalco už přes dva a půl roku nevložil nic, neboť vše co našel už v katalogu je. Nález to bezesporu dobrý je, ale katalog s ním neobohatíš. ;-)

Ja jsem system katalogu pochopil jinak. Je pravda, ze u tady skoro vse je, ale to by potom nevkladal nikdo nic. Dobre, soc mince a zwei hellery chapu, tech je vsude opravdu plno. Ale s tim ostatnim si myslim, ze jde i o pruzkum. Kde vsude, v jakem mnozstvi a v jake kvalite to lze najit.

steelfalco chvili to tady sleduju nebudu dal rozebirat jen tohle je lovec ne katalog

To pruzinator. Já to tady sleduju šest let, s detektorem chodím přes 25 let. Tohle je katalog. Artefakty se vkládají po jednom, třídí se do kategorií a slouží k poznávání artefaktů i mincí a primárně ke studiu nálezů ostatních s cílem vzdělat se. Druhou částí lovce pokladů je klub, který slouží pro hromadné prezentace a vůbec pro příspěvky nespadající pod tuto stránku, tedy katalog. Je jistě právem každého hledače vkládat bezcenné (míněno historickou hodnotou) mince s bídou čitelné, nicméně si uvědom jak potom zapadnou skutečně hodnotné, či zajímavé nálezy pod záplavou příspěvků - "hurá, i já jsem našel polomrtvý krejcar". Je jasné, že nováčci jsou nadšeni z každého nálezu a chtějí se pochlubit, ale je třeba tuto jejich pochopitelnou snahu korigovat na přijatelnou míru, jinak tady budeme koukat na záplavu trhacích víček a krejcarů 1800,1859, atd atd. Já se jen snažím v dobré víře poradit, jak s katalogem pracovat. Že se to tobě nezdá, je tvůj problém.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru