10 krejcar 1872

... každý stříbrňák je super - ale tady u nás snad jiné než "desítky" nejsou. A já bych rád.
Včera byl zajímavý den - ráno jsem vyrazil na vyhlídnutou louku, kde ovšem parkovala auta, takže nic. Nálada na bodě mrazu, přesunuji se na pole o pár km dál, na druhém konci za vesnicí. Hodinu sbírám trhací vršky, na tohle pole je snad vyváželi. Psychicky to nedávám a zase popojedu, ale jen na sousední pole, povápněné nebo co. Po hodině mám dva mrtvé měďáčky, slunce už začíná hřát a jsem naštvaný, že ten den dnes začíná fakt blbě a že to vstávání o půl páté za to nestálo. Chodím a říkám si, že v takovém rozpoložení bych měl raději jet domů, tohle má být relax. Otočím se a jdu k autu - po půl hodině, 100 metrů od auta další signál - přemýšlím, že už se mi nechce ani kopat, ale signály nepřecházím, tak kopu. Vypadne na mě mince - i když jsem duchem mimo, tak koukám, že na měďák moc tenké a hezky kulaté, tak zbystřím, přejedu prstem - a ona to "desítka"! Super! Najednou nálada úplně na opačném konci stupnice, jsem spokojený a jen zářím. Okolo najdu ještě pár měďáků a odjíždím domů s úsměvem. Že by nakonec byl fajn den? Přijedu domů a co jsem měl ten den řešit, tak všechno špatně. Aby toho nebylo málo, tak odpoledne průtrž a dcerka u babičky utopila nový mobil. Zase nervy. Přišla domů a podařilo se mi ho fénem vysušit, takže to přežil. Byl večer a já zalezl do postele dřív, než se zase něco najednou pokazí. Den jako na houpačce - ale tak to prostě někdy bývá.

Údaje o minci

Identifikovaná mince: František Josef I. (1848–1916) – 10 Kreuzer (10 Krejcar) (č. 95) František Josef I. (1848–1916) 10 Kreuzer (10 Krejcar)

Názory uživatelů

Průměr: 18,0 mm
Váha: 1,66 g
Území ražby: České území (2 názory)
Panovník: František Josef I. (1848–1916) (2 názory)
Rok ražby: 1872 (2 názory)
Nominál: 10 Kreuzer (10 Krejcar) (2 názory)
Materiál: stříbro (2 názory)
Č. mince: František Josef I. (1848–1916) – 10 Kreuzer (10 Krejcar) (č. 95) (2 názory) Warrior55: 95, Willard: 95

Přihlaste se a pomozte určit tuto minci.

Fotografie

Okolnosti nálezu

Lokalita:Olomoucký kraj
Stav půdy:Suchá
Hloubka nálezu:10 cm
Použitý detektor:Nokta Fors Relic
6 hlasů
6 hlasů
zobrazeno:
267x,
komentářů:
4,
nálezce:
Warrior55 Warrior55
vyfotografováno:
25. července 2018,
vloženo:
26. července 2018

Komentáře

Co bych já za tu desítku dal :-(

Určitě najdeš. :-) A co já bych dal za takový Au prsten, co máš zase ty. :-D :-D :-D

Gratulace super :-)

Peknej prirustek ;-) ja byl vcera marnej...mel.jsem to podobny az na to ze jsem.dojel z hledacky a myslel jsem ze mam natazene trislo...a ona to uzlina v trisle...a kousek vyse asi pasovy opar :-( takze jsu nahranej na chvilku a budu se kochat vasema nalezama....tak at vam to pipa ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru