20 Kreuzer 1765 Karl Alexander

To si takhle hledám a nadávam že nox vše hlásí do železa (vysoká mineralizace, zem laděná na číslo 5) a kousek od cesty ID 22 a signál jak kráva.. čistej, no řeknu si bordel, ale kopnu to :) dohledavačka pípla jen sem se dotkl země a to sem ani nekopl, to mě opět ujistilo že to bude minimálně torzo nějakyho hlinikového víčka... jen tak na prasáka jsem odkop kousek, a hrábnu tam dohledavačkou a vypadne na mě tohle kolečko, první dojem "jé kolečko a velký... ale nečitlený.." no druhý dojem po vykouknutí 20cky, jsem pookřál :)

Měl by to být 20 Kreuzer 1765 S Brandenburg-Ansbach Alexander 1757-1791 F, Kratzer, což jsem zjistil (děkuji Tygrklok), až po několika hodinách máchání v chetalonu, nakonec doladěno gumou, která odstranila fleky co chetalon nedával.. a nebo by to tam muselo bejt ještě nějakou tu hodinku. Myslím že stav super :).

Jinak hledání s noxem kde ladím zem kolem 3-10 je někdy o nervy... mince a knofle do 10cm vpohodě čistá barva, ale věci hloubš jdou vždy do železa ... no ještě že těch míst tu tolik neni... hledáno v PARK1, sens 22, RS 5,IB1

Údaje o minci

Identifikovaná mince: Alexander - Brandenburg-Ansbach (1757–1791) – 20 Kreuzer (Dvacetikrejcar) (č. 3385) 3385

Názory uživatelů

Průměr: 28,0 mm
Území ražby: Německo (1 názorů), Brandenburg-Ansbach (1 názorů), Brandenburg (1 názorů)
Panovník: Alexander - Brandenburg-Ansbach (1757–1791) (3 názorů), () (1 názorů)
Rok ražby: 1765 (3 názorů)
Druh mince: 20 Kreuzer (Dvacetikrejcar) (3 názorů)
Materiál: stříbro (3 názorů)
Č. mince: Alexander - Brandenburg-Ansbach (1757–1791) – 20 Kreuzer (Dvacetikrejcar) (č. 3385) (3 názorů)
Master2: 3385, Kapsa: 3385, 123Martin: 3385

Fotografie

Okolnosti nálezu

Lokalita:Ústecký kraj
Stav půdy:Suchá
Hloubka nálezu:5 cm
Použitý detektor:Equinox 800
23 hlasů
23 hlasů
zobrazeno:
560x,
komentářů:
16,
nálezce:
Logi76 Logi76
vyfotografováno:
9. srpna 2019,
vloženo:
11. srpna 2019

Komentáře

https://www.ma-shops.com/koelnermuenzkabinett/item.php?id=12537

Grt :-)

Krásný nález a pěkné počteníčko :)

Paráda, gratuluju :-) ;-)

To moc gratuluji ;-) moje nejoblíbenější mince, našel jsem tuším před 2 roky v lese :-) mám ji jako pozadí na mobilu :-)

Gratulace super kop :-)

Moc gratuluji :-) ;-)

božínku já teču,...i fotky jsou parádní o:-) o:-) o:-) 8-) ;-)

Jj, to je krása, gratuluji apalec k tomu. ;-) ;-) ;-)

Super kopanec za palec, tady v katalogu by to měl být: www.lovecpokladu.cz/detail-mince?id=3385 8-)

Zaujal mě ale taky poslední odstavec popisu - nemohl bys to prosím trochu rozvést? Já teda mám Nox 600 (ale to je v podstatě skoro stejný jako 800) a v podstatě spokojenost, jen se Nox jakoby někdy více, někdy méně nemůže rozhodnout, jestli to je nebo není železo. Není to úplně časté, ale občas mě to štve - sem tam to jde až tak daleko, že hlásí barvu, vyrejpnu drn, otočím vzhůru nohama a najednou tvrdí, že je to železo, ale když to vydoluju, tak je to přeci jen barva. Jindy zase jezdím nad cílem a ID lítá nahoru a dolů, tóny taky - tak zkouším do kříže a furt to samý. Je to vlastnost, nebo je to rukama?

No tam kde je taková divnozem, šutry v hlíně a celkově hodně magnetické horniny... tam asi bude mít problém každý detektor a vesměs odtamtud každý uteče... :) Nox mi tam ladí zem kolem 5ky a v hloubce např. od 10 cm nálezy prskají do železa... ale hlásej se z obou stran tak tam to je pohoda to je barva.. někdy, ale přejedeš nad cílem a mas tam barva/železo, ale nazpátek ticho.. většinou, když dlouho nemam signal tak to kopnu a je to třeba kousiček kovaneho hřebíku... No a někdy je to barva s ID třeba 25-35 a propípáva do železa a celkově ID skače jak prase.. a to bylo vetšinou vetši kousek kovaneho železa...

na te lokalite jsem vykopal asi 5 knofliku a třeba AB knoflik z 20cm s ID12 hodně slabí signál zas do železa ale obou strany... tak to pak stojí za to kopnout...

Chce to chodit fakt pomalu a hold ověřovat nejisty signály... chodil jsem s 15" sondou... zkusil jeste tu 11" třeba to bude lepší...

Jinak pokud ladim zem kolem 15-30 tak na takový lokalite se hleda nejlepe.. jde to dost hluboko a hlavne barva nikdy nejde do zeleza... to už musí bejt někde na hranici dosupnosti :)

Asi hodne zaleží na lokalite , ja prevazne chodim loukly na severu takže železneho bordelu tu moc neni jako třeba na jižnímoravě tak nox beha super... a 95 procent co hlasí barvu je barva, zbytek muže bejt kovany železo a kroužky :)

sorry za gramatiku :)


Super, moc děkuju, to jsou přesně ty praktické informace, které se člověk nikde nedočte. :-)

Ještě poprosím jeden detail, napsal jsi: "Nox mi tam ladí zem kolem 5ky a v hloubce např. od 10 cm nálezy prskají do železa... ale hlásej se z obou stran tak tam to je pohoda to je barva."

Jak jsi prosím myslel to "prskají do železa"? Jako že chvilku barva, chvilku železo? Z obou stran jako tam a zpátky, nebo i do kříže?

Jo třeba Ab knoflik mi na "normalní půdě" nikdy nejde do železa ale tady kde mam zem odladěnou automatem i poloautomatem na cislo 5 to proste hlasi barva/železo ale barva převlada a hlavne když šmrdlaš nad cilem sem a tam ale jen kousek třeba 5cm tam 5cm zpet tak ta barva vyleze a převažuje.

Někdy ti to barvu hazi jen v jendom smeru ale do křiže ne... tam to vecinou taky kopu... Každopadně po odhrnutí drnu vetšinou signal vyleze a pak je to hned jasny.

Poloautomatikou myslíš, když to "napumpuješ"? A v automatice to někde ukazuje hodnotu? Myslel jsem, že když zapnu automatiku, tak se jen zobrazí taková ta vlnovka vpravo nahoře ....

poloautomat pumpovani, automat vlnovka... když tam das ten automat a hledas a po case prepnes naodladeni pudy tak tam to cislo co je aktualni uvidis... pak zas chod a pokud je zmena pudy tak tam zas bude jiny...

Aha, tak to jsem nevěděl, moc děkuju - musím to vstřebat a večer to půjdu vyzkoušet. :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru