3 krejcar

Znáte také ty místa, o kterých každý říká že jsou už tisíckrát prochozená? Zavrhnete tedy hledání na onom místě a jdete raději jinam? Tak taková místa mám nejraději.

Proto jsem se jednoho krásného deštivého dne vydal na takovéto místo na solovou výpravu. Strmé svahy, v nich "zasazené" balvany, tvořily spolu se starým bukovým pásem lesa nádhernou scenérii. Zde, na takovýchto místech, naši předkové po dlouhé generace hospodařili, a tvrdě dřeli do západu slunce. Stopy po jejich činnosti jsou doposud rozeznatelné v terénu. Úvozové cesty se zařezávají do svahu a přímo vybízejí k průzkumu. A tak čas plyne, některé svahy zdolávám statečně, některé z obtížemi. Asi po šesti hodinách svahy vzdávám, a vydávám se na nejvyšší kopec v lese. Prodírám se mladými smrčky a v tom se nohou zachytím o kořen. Následuje pád, neboli jak já říkám, házím krysu. Nohy dobrý, ruce se hejbou, detektor v celku, lišej na obličeji plný kamení a jehličí mě přece nerozhodí, hlavně nepotkat turisty, vypadám tak trochu jako scarface.
Vyrážím tedy směle kupředu, navzdory všem překážkám a úskalím. Ocitám se na křižovatce cest na vrcholu kopce. Nalevo staré buky, napravo mladistvé smrky. V tom upoutá moji pozornost skupina modřínů, zarostlá ostružiním. Tam by přece normální člověk vůbec nešel. většina kolegů by nejspíš zvolila bukový porost. Jde se tedy k modřínům. Přichází první čistá barva, a na světlo světa přichází po letech krásná velká nábojnice nejspíše Werndl. Spokojen s kořistí v kapse kráčím kohoutím krokem zhruba metr od předchozího nálezu. Na místě se nachází nejspíše větší množství těchto nábojnic. Úkrok vlevo, nábojnice. O krok dál znovu. Postupně jich vykopu dvanáct kousků. Pěkně tady někdo žhavil lauf, říkám si a snažím se vykopat poslední barevný tón, který se na místě nachází. Tak pojď, ty bestie, říkám si tak sám pro sebe. Sáhnu tedy do vykopané hroudy, očekávajíce patronu a zahlédnu kolečko. Tep stoupá, sucho v krku že nemohu polknout. Po dlouhé době strávené v podzemí na tomto krásném místě, přichází na svět Fratišek, císař pán svaté říše římské a král maďarský a český.

Srdečné pozdravy do Schwartz Kosteletz posílá Lorne Malvo.

Údaje o minci

Identifikovaná mince: František II (I.) (1792–1835) – 3 Kreuzer (3 Krejcar) (č. 626) František II (I.) (1792–1835) 3 Kreuzer (3 Krejcar)

Názory uživatelů

Území ražby: České území (4 názory)
Panovník: František II (I.) (1792–1835) (4 názory)
Rok ražby: 1826 (3 názory)
Nominál: 3 Kreuzer (3 Krejcar) (4 názory)
Materiál: Stříbro (Ag) (4 názory)
Č. mince: František II (I.) (1792–1835) – 3 Kreuzer (3 Krejcar) (č. 626) (5 názorů), František II (I.) (1792–1835) – 3 Kreuzer (3 Krejcar) (č. 625) (2 názory) : 625, wasabir: 626, cobasico: 626, : 625, kovboj78: 626, Mac: 626, hexpd: 626

Přihlaste se a pomozte určit tuto minci.

Fotografie

3 krejcar
3 krejcar
3 krejcar
3 krejcar
3 krejcar
3 krejcar
3 krejcar

Okolnosti nálezu

Lokalita:Středočeský kraj
Stav půdy:Vlhká
Hloubka nálezu:8 cm
Použitý detektor:gm4 Pro, Remington 870 Pistol Grip
34 hlasů
34 hlasů
zobrazeno:
1474x,
komentářů:
11,
nálezce:
Lorne_Malvo Lorne_Malvo
vyfotografováno:
31. prosince 2017,
vloženo:
17. července 2017

Komentáře

Hezkýýý! :-D

OBI , nĕjak si to poplet , je to 626 . ;-)

Hezky napsany. Dobrý počtení. Pěknej Fanda. :-) :-) :-)

Parádní počtení a pěkná stříbrná tečka na konec ;-)

pecka

Měj by jsi se živit psaním knih ;-) Úplně jsem si to tam vybavil, pěkný nález :-)

Krásná mince :-)

Supr čtení i mince :) :-) ;-) ;-)

Za popis palec a kdyby to šlo tak za minci druhy ;-) moooc hezky ... oboje ;-)

Paráda! Tiež som ani nedýchal ked som ho našiel... ;-)

Parádně sepsáno ... ;-) A Gratuluji. :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru