AU

Docela vypasené mršky. Na 1,5mm a cinkají - asi bude dobrá úroda letos.

Kategorie artefaktu

Identifikovaná kategorie:
Názory uživatelů: Přírodní zlato-zlatinky-polodrahokamy (3 názory) poustevnik48: Přírodní zlato-zlatinky-polodrahokamy, nikamov: Přírodní zlato-zlatinky-polodrahokamy, kovboj78: Přírodní zlato-zlatinky-polodrahokamy

Přihlaste se a pomozte určit tento nález.

Fotografie

Okolnosti nálezu

Lokalita:Karlovarský kraj
Stav půdy:Mokrá
Hloubka nálezu:40 cm
Použitý detektor:splav
19 hlasů
19 hlasů
zobrazeno:
1365x,
komentářů:
18,
nálezce:
Black Black
vloženo:
2. května 2019

Komentáře

Z jakého množství štěrku to cca je? Také mě láká to zkusit, ale je mi jasný že za pár zlatinkami je spousta práce... :-)

Tak to by mně taky moc zajímalo. Jinak gratulace ;-) ;-)

To už jsou nugety!!! :-D :-D :-D

Při průměrné vydatnosti zdroje cca 3 gr/ tunu hlušiny je z 1 m kubického písku / 1x1x1m = 1600 kg/ možno vytěžit 4,8gr Au ( 3x1,6 ).
Přerýžovat 1.6 tunu
dá pěknou fachu.
A nebo mít šťastnou ruku či pořádný zlatokopecký čuch a nalézt pěkné hnízdo s nugetky.
👍👍👍

Já jsem jezdil léta ryzovat se plavem. Ale volně v zemi jsem este nenašel. Mam kámoše který s detektorem nasel par nugetu na kopci a každý měl kolem 17 gramů a to je maso!!! ;-)

Více též : 30 let na zlatém severu - Jan Eskymo Welzl ( alias Arctic Bismarck ). *1868 Zábřeh na Moravě, +1948 Davson City, Yukon.
Krásné čtení a inspirace pro případné zlatokopy.😊

Já co jsem koukal tak uvádí že většinou je to kolem 0.2g/t... A to je hroznej masakr... 3g/t to už bych snad ani do práce nemusel chodit a ryzoval by každý :-)

Příklady zrudnění -
Mokrsko-západ: 1,9 g/T
kašperskohorská štola Naděje: 9,3 g/T (ale někde i
přes 100g/T )
Petráčkova hora, Vacíkov: 1,1g/T
Cena zlata dnes: 1295 USD za trojskou unci (31,1g)
Kurs USD dnes: 22,98 Kč
1295÷31,1×22,98=957 Kč/g
Kurs i cena Au za unci pěkné ( 4,8 g Au = 4554 Kč ), ale přerýžovat 1600 kg je asi tak 160 pánví (po 10kg ).4 pánve za1 hod = 40 hod. prace. Uzákoněná prac. doba = 8 hod., takže to je 5 pracovních dnů - 4554 Kč ÷ 5 = 911 Kč/ den. Bídná toť odměna pro zlatokopa.
Při zrudnění 0,2g/T by to dělalo 91 Kč/ den.

Oprava: 66 Kč/ den.

Dobře :-D už nevím kde někde jsem to s těmi 0.2g četl když jsem po tom koukal :-) plus jsi zapomel za týden záda v háji :-D

Tak to co jsem četl bylo na otave ;-) stolu kde mají šanci na zlatou zilu nemyslím, myslel jsem nějakou ricku a buď pánev nebo pak pro někoho i splav...

To je pravda a Eskymo Welzl o žádné nemocenské pro zlatokopy nemluví.😀

Rozměry zlatinky jsou cca 1- 2 mm a váha v řadu setin gramu. Zlato v potocích rýžovali již Keltové a to co zbylo jsou již jen paběrky. Přesto lze nalézti potoky, kde vyrýžuješ zlatinky v řádu stokorun za den.

Jen takový potok najít, každopádně živit bych se tím nechtěl... Ale určitě si to párkrát zkusím a snad se alespoň nějaký ten kousíček i ukáže :-)

Stačí zapárat na netu, v ústeckém kraji bych navrhoval např. Rudný vrch u Krupky, a celý krušnohorský masiv. Mnoho zdaru.☺

Tohle je asi tak ze tří kýblů (po sítu,takže asi šest kýblů 10l),ale splav to setřídí docela dobře,takže konečná frakce byla jenom cca malej kelímek od jogurtu do pánve. ;-)

Ach jo 8-)

Díky za info, to docela jde :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru