Bronzový depot + příběh

Bylo běžné nedělní odpoledne, sebral jsem detík a vyrazil na pole za vesnici, postupně jsem se začal vzdalovat až směrem k blízkému lesíku, neměl jsem v úmyslu do něj vstoupit, neb jsem tam v minulosti nenašel ani schnilý měďák, ale nakonec, když jsem ten lesík obešel, jsem do něj vstoupil. Bylo to spíše takové hledání ze zoufalosti, nečekal jsem že bych tam mohl cokoliv najít, v té opuštěné části lesíka, kousek od vysílače mobilního signálu, kde se spíše daly najít zátky od piva, či alobaly od svačiny, jsem jako automat máchnul detíkem a zazněl poločistý signál. ID číslo mezi -9 až 36. Nejdřív se mi to nechtělo kopat, ale nakonec jsem podlehl mírné zvědavosti. Asi ve 20 cm jsem narazil na něco zeleného, zakřiveného, hned mě napadl srp a hned pod ním další, pak se začli objevovat nějaké úlomky a ještě další pro mě neznámé předměty. Jako poslední se mi objevila ona motyka, tak jsem tomu původně říkal...
Teď se musím sebekriticky k něčemu přiznat, v tom okamžiku jsem podlehl pokušení a ony předměty opatrně vyzvedl a odnesl si je domů. Trvalo pár dní a teprve potom jsem napsal muzeu, spojil se s tamním odborníkem a vzájemně jsme se domluvili na dalším postupu. Vím že jsem udělal chybu, ale chybami se člověk učí. Kdož si bez viny, hoď první kamenem.
Kdo by řekl, že kilometr od domova(vzdušnou čarou), bych mohl najít něco podobného, z minulosti tomu nic nenasvědčovalo.

Kategorie artefaktu

Identifikovaná kategorie:
Názory uživatelů: Depoty (1 názor) Hardman: Depoty

Přihlaste se a pomozte určit tento nález.

Fotografie

Okolnosti nálezu

Lokalita:Středočeský kraj
Stav půdy:Suchá
Hloubka nálezu:20 cm
Použitý detektor:X-terra 505
Odevzdáno do: Hornické muzeum Příbram
44 hlasů
44 hlasů
zobrazeno:
1765x,
komentářů:
24,
nálezce:
Hardman Hardman
vyfotografováno:
9. srpna 2019,
vloženo:
10. srpna 2019

Komentáře

Pěkný depot :-D

Supeer.
Dobře jsi pořídil. ;-)
Až budu v Příbrami,vzpomenu si a Zajdu se podívat do muzea a pokud to tam nebude, udělám jim tam ostudu. :-D :-D
Palec a gratuluju. ;-) ;-)

Dík, klidně se v PB stav.

Tak tohle je velká paráda gratulka a paleček i za přístup ;-) ;-) ;-)

Pěknej nasup. Jen bych chtěl videt to nadšení které zavládlo v příbramském muzeu :-D mám s tímto ústavem řekl bych košaté zkušenosti. :-D

parádní kousky. ;-)gratuluji. ;-)

Taky gratuluji ;-)Pěkný nález ;-)

paráda ;-) ;-)

Jůů tam toho je :-O gratulace ;-)

Nádhera, gratulace a palec

Pecka .....paráda ... ;-) ;-)

:-O :-O :-O to je poklad, ne? Nádherný kousky a takhle pohromadě, fakt suprovej nález. Velká gratulace a díky za zveřejnění, pro potěchu oka ;-) :-)

Tak tohle se za bronzovy poklad určitě považuje supr nález gratulace :-P :-P

Gratulace super kop nádherné luxusní fakt super :-) :-O

Dávná oběť bohům, nádhera! Vyslechl jsi si něco ohledně vyzvednutí ze země? Asi bych tomu taky podlehl... Gratulace veliká! ;-)

Úžasný nález, moc velká gratulace, :-O :-O :-) ;-)

Opravdu povedenej kop pane Hardman! :-O No při prvním kousku jsi se měl zaseknout a volat archáče, ale už se stalo. ...

Opravdu se omlouvám pane cobasico ale já neměl mobil nebo nějaký jiný přístroj tak jsem neodolal pokušení a ty ony předměty si sám vyzvedl (opatrně,lehce a hlavně bez rýče a násilý). ¨
Jinak všem moooc děkuji za potěšení a grt.
Lovu zdar.

Tak to je veliká pecka. Gratulace a hodně štěstí. :-O :-) :-D

Díky.

Nechci nikoho urazit, nález parádní. Ale příjde mi to,jako poskládané z mnoha nálezů a udělán z toho depot. Když se podívám na fotky, vidím minimálně 4x špičku srpu a z těch ůlomků je dohromady nedám. Rozpadnout se nemohli. Kde je zbytek? Mně to přijde jako uměle vytvořené. Jestli se pletu,tak se všem moc omlouvám.

pravděpodobně jde o sklad potulného kovolitce - viz další odborná literatura.

Věřím, že kolega Hardman, nám po dalších konzultacích s archeologem, prozradí další relevantní informace, aby rozptýlil, do značné míry oprávněné pochyby kolegy Dobyvatele.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru