Držadlo ocílky-křesadlo

Zdravím kolegové. Již jsem zde křesadlo jednou prezentoval (nebojte, požádal jsem o smazání), ale dnes jsem ho odevzdal do muzea v Chebu. Chtěl jsem se tímto nejen pochlubit (to hlavně), ale také se podělit o super zážitek. Asi tady v Chebu máme obrovské štěstí, protože člověk v muzeum byl prostě skvělý. Nejen, že vůbec neodsuzoval to co děláme, ale přidal ještě pár rad. Také hodinu barvitě vysvětloval, co a jak dělat, aby nedošlo k poškození nálezu.Vysvětloval podstatu archeologie a ty propastné rozdíly s pouhým hledáním starých předmětů, ale skvělou formou. Dokonce nabídl své osobní tel. číslo, kdybych náhodou narazil na nějaký vzácný artefakt nebo depot a ochotu přijet na místo nálezu ve dne v noci. Na konci mě obdaroval svou publikací.
Takže ten nález křesadla mě potěšil hned dvakrát.

Přeji hodně štěstí a úspěchů

Kategorie artefaktu

Identifikovaná kategorie:
Názory uživatelů:Ocílky - křesadla (1 názorů)
Dusbi: Ocílky - křesadla

Fotografie

Okolnosti nálezu

Lokalita:Karlovarský kraj
Stav půdy:Vlhká
Hloubka nálezu:22 cm
Použitý detektor:Zero
Odevzdáno do: Muzeum Cheb
32 hlasů
32 hlasů
zobrazeno:
1129x,
komentářů:
13,
nálezce:
Dusbi Dusbi
vyfotografováno:
3. dubna 2017,
vloženo:
6. dubna 2017

Komentáře

Super přístup,gratuluju ;-)

To je moc hezký příběh. Takhle by to mělo fungovat všude. ;-)

Krásná práce :)

Super prezentace :-). Přístup archeologa ti závidím

Dusbi -Ten pocit, viď? Znám ho. Sám spolupracuji se třemi archeology. Dokonce mi pan archeolog Turnovského muzea řekl, že když budu mít problém třeba s policií, ať mu okamžitě zavolám a to kdykoliv.
Zná totiž, jak to po mě zůstává na poli či lese. Je suprovní vědět, že když se chováš slušně, tak existují lidé, kteří za tebe dají ruku do ohně.
Gratulace k nálezu i k přístupu. ;-) ;-) ;-)

Díky. Trochu jsem sám se sebou bojoval-nechat si to, ale pak jsem si řekl, že to daruji a i díky přístupu muzea V Chebu z toho mám vážně radost a dobrý pocit.

Byl opravdu vstřícný. Vysvětloval mi ten propastný rozdíl mezi archeologií a tím naším hledáním starých předmětů, ale takovým způsobem, že z člověka nedělal gaunera ani blbce. Trochu i teď chápu, že ne všichni archeologové mají detektoráře rádi. Ale jako vždy, je to o lidech a jejich přístupu.
Tak ať se daří :-D

Super,vemu si na borce kontakt.nikdy nevis ;-)

Cherry s tebou mám jiný plány ;-)

To je paráda ;-)kdyby tohle šlo všude.... ;-)

JJ znám ty pocity taky, archeologové jsou tu v pohodě a hodně jim pomáhám. Byli nadšeni a já taky. Je to jen o přístupu a o inteligenci ;-) . Nesnáším " jako " hledače rabovače, vždyť to máme jen pučené, né na věky. Toť vše. Ať se daří.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru