Je to hřivna?

Dnešní brouzdání po uvláčeném poli na dohled pracujícího traktoru.Dost dlouho jsem přemýšlel,jestli to mám zařadit mezi hřivny.Po prohlídce všech zde publikovaných,se k hřivně přikláním.Pokud se pletu,tak mě opravte a život jde dál.Materiál je nejspíš bronz.

Kategorie artefaktu

Identifikovaná kategorie:
Názory uživatelů:Hřivny (3 názorů), Úlomek měděné hřivny (1 názorů)
novej: Hřivny, skarkis: Úlomek měděné hřivny

Fotografie

Okolnosti nálezu

Lokalita:Královéhradecký kraj
Stav půdy:Suchá
Hloubka nálezu:5 cm
Použitý detektor:hunter
3 hlasy
3 hlasy
zobrazeno:
1090x,
komentářů:
7,
nálezce:
novej novej
vyfotografováno:
21. dubna 2016,
vloženo:
21. dubna 2016

Komentáře

no já nevím, podle mě většina tady prezentovaných hřiven ani nemusí být hřivny, ale každý to tam už automaticky cpe :-/

slukk má recht

No vypada to porad verohodneji, nez ten nedavny "bronzovy deputek", co se tu objevil :) Ale samozrejme je to jen odhad. Muze to byt klidne jen cast ucha od supliku :) A kdyz uz neco z doby bronzove, tak mozna spis nejaky fragment naramku. Ty hrivny byvaji vetsi ne??

ve většině případů bývají větší, ale mohou být i menší, na velikost bych asi nehleděl. Jde o to, že se jedná jen o fragment, který může být z hřivny, to nevylučuji, ale také může být ze spousty jiných věcí, ať už jde třeba o nějaký kroužek třeba z postroje nebo jak píšeš ze šuplíku, nebo cokoliv jiného, to že jde o hřivnu, podle mého názoru u většiny zařazených "hřiven", nemůže nikdo poznat, ale každý to hned bezpečně určí. Ale jak říkám, je to jen můj názor, třeba o tom vím houby :-D

Dík za názory.Pročítal jsem komentáře u předešlých nálezů a proto jsem to neřadil s určitostí jako hřivnu.Ucho od hrnce nebo část postroje to asi nebude.Určitě to bude něco staršího,podle nepravidelného a dost nečistého opracování.Oba konce jsou rozdílně tlusté a odlomené.Příští týden jdu do muzea s některými jinými nálezy,tak se zeptám.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru