Lesní sekerka

Tak v sobotu jsme se na archeo akci moc nepředvedli a tak jsem vyrazil i v neděli ale do jiného lesa.Padlo jen pár knoflů a pak v 35-40 cm tahle sekerka.Že už tam nějakej pátek ležela bylo jasno hned ale až teď po zběžné očistě mi došlo že bude asi hodně stará.Pokud se nepletu mohla by být slovanská ale to raději nechám na zkušenějších.Ps-omluvte foto.Telefon už to má za sebou tak snad budou fotky pro určení stačit.

Kategorie artefaktu

Identifikovaná kategorie:
Názory uživatelů: Dýky, nože, meče a sekery (3 názory), Sekery (1 názor), Sekery (1 názor) nastezce: Sekery , IRONMAN: Dýky, nože, meče a sekery, Mac: Dýky, nože, meče a sekery, : Sekery, : Dýky, nože, meče a sekery

Přihlaste se a pomozte určit tento nález.

Fotografie

Okolnosti nálezu

Lokalita:Jihočeský kraj
Stav půdy:Suchá
Hloubka nálezu:38 cm
Použitý detektor:Equinox 800
Odevzdáno do: Prácheňské muzeum v Písku
15 hlasů
15 hlasů
zobrazeno:
1385x,
komentářů:
16,
nálezce:
jiva jiva Twitter
vyfotografováno:
16. června 2019,
vloženo:
17. června 2019

Komentáře

Áno,dobre si ju určil.

Pěkná, takovej kousek starýho železa a jakou to udělá radost co? :-D No teda aspoň mě by udělala hodně velkou. Gratulace. ;-)

IRONMAN-mě potěšila víc než stříbrňák.Ty sem tam kopu ale na takhle starou sekerku sem se dopracoval až po víc jak deseti letech.Stejně se u mě neohřeje a poputuje do muzea.Už jsem kontaktoval archeologa.

Tak ten archeolog je v tomto případě jasná volba. Nejednal bych jinak. Ale ten pocit když to na tebe z té hlíny udělá kuk! :-O ;-)

;-)parádnice je to. :-)

Moc pěkná. Gratulace, ten pocit znám.

Děkuji pánové ;-)enrico-kraje železo střed barva.ID lítalo ale uprostřed ID 29-31.Tady jsem věděl že to bude pěkný želízko.V sobotu sme byli na záchraný archeo akci na vrábsku(waffen a jiní asi dobře znají) a tam když chtěl archeolog kopat velký železa tak se nám noc nechtělo(zvlášť když nás vzal tam kde to dobře známe.).Když sme odcházeli odpoledne z lesa tak šli proti nám policajti a ptali se kde máme ty granáty.Trochu sme nechápali ale kopl je nějaký kolega pár desítek metrů od nás :-)

Jo Vrábsko to bejval muničák. Kde ty časy jsou.

Jiva teď mě to seplo. Co tam bylo za záchranou akci. Teda jestli to neni tajny.

waffen-tajný to neni(jenom přesné místo).mezi těma nábojema a jiným bordelem leží sídliště z doby železný až po raný středověk.Byli sme tam zachraňovat věci před válkařema.Ve vývratu tam byla i celá keramika ;-)

No krasna prace. Ono by na to jednou doslo. Dojde valka berou se mince dojdou mince bere se zelezo. Takhle odkovenejch mist okolo me je hodne. A zacalo to valkou.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru