Mé druhé štěstí...a problém

Jelikož se mi již delší dobu nedaří nic moc pěkného najít, rozhodl jsem se podělit se s Vámi o tento loňský kop. Příběh k němu je prostý. Zkrátka byl podvečer, šel jsem hledat na nedaleké pole,....a během půl hoďky tři mince...žlutá sockačka, žlutý desetifenik a žluté TOTO... Radost převeliká, prohledání okolí a odjezd domů.... Dnes již vím, že najít Dukát je ohromné štěstí,najít čtrnáct dní poté další, je dvojité ohromné šílené štěstí,...jenže....toto štěstí má svá pro a proti,...od té doby, co jsem je našel, pokaždé, jdu-li hledat, mám pocit, že je normální najít Dukát a tak z každé hledačky odcházím lehce zklamán a začínám mít pocit, že už jej nikdy nenajdu,...asi bych měl s tímto problémem navštívit psychologa, neboť mi hledání od té doby nezpůsobuje radosti z kdejakých RU mincí a jim podobných oběživ :) :) :)

Údaje o minci

Identifikovaná mince: Marie Terezie (1740–1780) – 1 Dukát (č. 957) Marie Terezie (1740–1780) 1 Dukát

Názory uživatelů

Průměr: 21,0 mm
Váha: 3,49 g
Území ražby: České území (3 názory)
Panovník: Marie Terezie (1740–1780) (4 názory)
Rok ražby: 1774 (3 názory)
Nominál: 1 Dukát (4 názory)
Materiál: zlato (4 názory)
Č. mince: Marie Terezie (1740–1780) – 1 Dukát (č. 957) (3 názory) suk58: 957, cobasico: 957, wasabir: 957

Přihlaste se a pomozte určit tuto minci.

Fotografie

Okolnosti nálezu

Lokalita:Pardubický kraj
Stav půdy:Suchá
Hloubka nálezu:10 cm
58 hlasů
58 hlasů
zobrazeno:
2832x,
komentářů:
29,
nálezce:
VilSon VilSon
vyfotografováno:
19. října 2018,
vloženo:
23. února 2019

Komentáře

https://www.kuenker.de/en/archiv/stueck/118724

Taky bych chtěl mít takový problém :-D
Jinak samozřejmě gratulace veliká.

K psychologovi nemusíš..pošli mi oba dukáty doporučeně a budeš mít zase z každé hledačky radost..věř mi :-D

Taky problem bych chtel taky mit

Jó, to znám. Já taky vždycky, když jdu domů bez dukátu, jsem nasranej! :-D :-D :-D

Anjel: pauzu ? Neblázni, to bych nezvládl :-) skromnost a pokora,... když Tě pohltí zlatá horečka, vše jde stranou ;-) :-) :-) :-) :-)

Obrovská gratulace, taky bych chtěl alespon' jeden. :-O :-D

Tyhle pocity mám ve vlnách rok co rok. Když jsem po revoluci začal dělat válku bylo toho všude mraky, když jsem vlezl na pole na mince, tak jsem věděl že tam nikdo nikdy nebyl. Měděný kolečka jsem u auta vysypal do pangejtu. A rok co rok řeším jestli má ještě cenu hledat. To co píše Žižka je realita dnešních dnů. Chodíme vlastně na procházky a když něco padne je to bonus. Jsem šťastnej že jsem zažil tu dobu hojnosti protože v tyhle bide je alespoň na co vzpomínat. A ty si dukáty polož na samet a občas se na ně podívej. To ti zvedne chuť a náladu a vyžene tě to do polí. Co kdyby náhodou.....

Krásná mince. Se divím že se chlubíš až letos,to bych já nevydržel :-D

waffen prosím tě kde je ten pangejt co jsi vysypal ty měďáky?? Nutně potřebuji najít,neb u nás už ani ty měďáky moc nejsou,je to bída s nouzí :,-( :,-(

Fantastickej kopanec, navíc pokud dobře vidím, tak ani není v katalogu, gratulace & palec. 8-)

Super kop. ale u nás velká bída. :,-(

Tvl. to si děláš pr...
Tak to je nádhera obrovská gratulace. :-D :-O :-D :-O :-O :-D ;-) :-) :-)

Mě tady kluci psali že nebudu mít radost z dalších nálezu po nalezení spanelaku ve stribre, ale z hledacky odcházím spokojen i s pěkným medakem i když na mince nějak extra nejsem tak i to potěší, neboj věřím že za pár hledáček se ti to srovná a nejakej peknej stříbrnak taky potěší, ke zlatakum gratuluji, tohle štěstí jsem ještě neměl :-)

Gratulka k nálezu. Mooc hezké ;-) ;-) ;-)
Jinak já to hledání mám spojené s hezkou procházkou, poznávání nových míst a historie.
Jsem už taky trochu zmlsanej, ale opravdu všeho rapidně ubývá a tak nalezené první letošní Ag před 3 dny v podobě 10Kr. F.J. I. Opravdu potěšilo :-)

Mě ven nepustí hromady sněhu, závidím všem kdo nemá sníh a může chodit na procházky. :-D :-D ;-)
Ale už se dělá lepší počasí tak snad se už brzo dočkám.

:-Dbacha na sindrom vyhoření,mě se to stalo když mi bylo deset a sbíral sem zápalkové nálepky.A pak mi kdosi daroval dvacet kg.nálepek.A co včíl?Meta splněna. :-D :-D :-DTak začni sbírat šrot,toho je ještě dost.Jinak gratulka jak sviňa. ;-) :-)Já to měl loni s prstenama.Když byla hledačka bez prstenu,tak byla nějaká špatná.Ale optimální je to,že ta naděje tě dokope jít zase ven a něco dělat. ;-) :-) :-)

Na žluté kolečko jsem ještě nanarazil . ale matně si pamatuju radost z každého penízku co jsem našel ....už to tak není . ale jak píšou kluci . radost je vylézt ven a mávat detíkem ,... ;-) ;-) ;-)

Už to,že jsi to přežil je zázrak.Já bych na mìstě zdechl na infarkt ;-)

Tenhle problém jsem tu loni řešil po nálezu svého zlatého Solida - že už asi nic podobného nikdy nekopnu, že jsem tedy vlastně co do nálezů na vrcholu a jestli teda má vůbec smysl dál chodit mávat... Ovšem následně jsem velice rychle zjistil, že to SAKRA ŽE MÁ !! On si totiž na té hledačce člověk neskutečně odpočine, vyčistí si hlavu a když mu navíc něco pěkného padne, je to takový super bonus. A krom toho kdo ví kolik zlaťáků na mě ještě v budoucnu čeká... 8-) :-D

Zlaťák si můžu koupit kdykoliv budu chtít, ale takovej pěkně patinovanej keltskej bronzík, to je žrádlo!!! :-D :-D :-D

Bych taky potřeboval po večnejch plíšcích a plechovkách :-D

nezoufej. jestli uneses detektor a dokazes jit po svých to je ten největší poklad.

to je fantasticky tohle najit,a jeste k tomu dva.tak v nasem kraji se daji take najit.kdybych tohle ale nasel,tak nevim,jestli bych to prezil.gratulace velika :-O :-O :-)

:-O :-O ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru