Medailon polní, řečený ohnutý

O víkendu jsme s tatíkem opět vyzkoušeli jedno podmítnuté políčko kousek za Brnem, resp. zajeli jsme na jeho druhý konec s tím, že zároveň otestujeme i sousední pole přes cestu. Nepíplo nic moc zajímavého. Pár obvyklých minciček v nic moc stavu, nábojnice, spousta odpadu a na závěr pak tenhle medailonek. Sice je to nějaký laciný kousek s motivem čtyřlístku pro štěstí, ale nebýt toho ohnutí, hned bych si ho byl hodil na krk. Takové věcičky já rád !!! :)

Kategorie artefaktu

Identifikovaná kategorie:
Názory uživatelů: Medailony (1 názor) Emersonskej: Medailony

Přihlaste se a pomozte určit tento nález.

Fotografie

Okolnosti nálezu

Lokalita:Jihomoravský kraj
Stav půdy:Vlhká
Hloubka nálezu:10 cm
Použitý detektor:Teknetics EuroTek PRO 11DD
7 hlasů
7 hlasů
zobrazeno:
429x,
komentářů:
6,
nálezce:
Emersonskej Emersonskej
vyfotografováno:
16. července 2017,
vloženo:
19. července 2017

Komentáře

Gratulace! Mám dotaz ohledně detektoru. Kupoval jsi ho už s biaxiální cívkou (11DD), nebo jsi měl základní koncentrickou? Viděl jsem testy a přišlo mi, že na mince a medailony má lepší dosah ta základní. Díky ;-)

Argill : Já už kupoval na doporučení prodejce 11DD. A nijak jsem nelitoval. Minci velikosti kačky uvidím klidně ve 20 cm (samosebou záleží a tipu půdy a poloze té dané mince). Nicméně tohle všechno už je spíš tatíkovou starostí, neb tenhle můj začátečnickej klacek podědil. Já už jsem halt zDEUSověl... :-D

Jasný, deus bude asi jiná kategorie... ;-)Volba je teda jasná. Já potřebuju něco srozumitelnýho a hlavně s pevnou konstrukcí, jinak z rozskřípaný GF 60 zešedivím :-(Už jsem byl rozhodnutej, ale když jsem viděl testy na YT, kde základní cívka byla do hloubky lepší o 4 cm, tak jsem znejistěl. Půjdu do 11DD. Díky, ať se daří ;-)

No já bohužel nikdy neměl srovnání, protože neznám nikoho dalšího s Eurotekem, ale moje zkušenosti s ním jsou celkem pozitivní. Vydržel mi 3/4 roku a i když jsem pak šel vejš, nemůžu na něj říct křivý slovo.

I recenze na Eurotek byli vcelku pozitivní. trochu mě děsí, že někteří hledači ho po dvou hledačkách šoupli do bazáče. Z toho usuzuju, že to až tak slavný taky nebude. Ale tak z GF 60 si nepohorším a o to jde. Díky za radu ;-)

Opět musím konstatovat, že coby majitel jenom Eurotecu, jež prostě jinej klacek téhle cenové kategorie nikdy neměl v ruce nemám adekvátní srovnání. Je klidně možné, že v cenové hladině kolem 8 - 10 tisíc už existují detíky s lepším výkonem, ale jak říkám - k tomu by bylo potřeba nějaké porovnání zkušeností jednotlivých detektorářů s tím kterým detektorem, aby se jeden mohl objektivně rozhodnout...

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru