Na každém poli

je schovaná grešle. Byl jsem dnes dohledávat včerejší bronz a zas tam byla.
Až vyrazím příště na mince, tak pro změnu na sto pro kopnu válku :-):-):-)

Údaje o minci

Identifikovaná mince: Leopold I. (1657–1705) – 1 Grešle- 3/4 Krejcaru (č. 1233) 1233

Názory uživatelů

Průměr: 16,0 mm
Váha: 0,60 g
Území ražby: České území (2 názorů)
Panovník: Leopold I. (1657–1705) (3 názorů), () (1 názorů)
Rok ražby: 1669 (3 názorů)
Druh mince: 1 Grešle- 3/4 Krejcaru (3 názorů)
Materiál: stříbro (2 názorů)
Č. mince: Leopold I. (1657–1705) – 1 Grešle- 3/4 Krejcaru (č. 1233) (3 názorů)
kovboj78: 1233, denar: 1233, malina: 1233

Fotografie

Okolnosti nálezu

Lokalita:Ústecký kraj
Stav půdy:Vlhká
Hloubka nálezu:10 cm
Použitý detektor:CTX3030
19 hlasů
19 hlasů
zobrazeno:
606x,
komentářů:
16,
nálezce:
OBI OBI
vyfotografováno:
11. září 2019,
vloženo:
11. září 2019

Komentáře

Raději bych kopl něco většího, ale nakonec jsem rád i za ni :-D

Zvu tě na hledačku do Jižních Čech. Garantuju ti, že na každým poli není. Ani na každým pátým, desátým... Tady tohle nenajdeš, ani kdyby jsi se stavěl na řasy! :-D Máš to parádní, závidím a gratuluji! ;-)

Argill má pravdu na polích tu na jihu skoro nejsou.V lese už je to jiná ;-)tam jich mám za letošek několik z pole jednu.Možná to bude tím že chodím většinou les(80%).pole=100-200 mincí na 1 ag.les= do deseti mincí 1 ag+ občas depůpek a moře klidu.Nejsem na kvantitu ale na kvalitu.Ať se ti nadále daří OBI ;-)

Gratulace super :-)

Ty jo, tak to už je fakt mazec. :-D A tahle je navíc moc hezká. :-)

Jiva: Lesy tady jsou úplná mrtvice :-D Jsem ve vesnici na konci světa, daleko od většího města. Brokospodky, zrezlé kastroly... Ale to moře klidu sedí :-D ;-)

Jo to sedí akorát máš výhodu kdys jdeš na válku najdeš gresli a vobracene.... Já to mám tak že jdu na válku a nenajdu nic, jdu na mince a taky nic co by zato stalo.... Si nevyberes buď rád za lokalitu kde bydlíš a hledas :-D

Hehe :-) . Na severu jsou grešle protože tam byl pohyb. Export, import Company. Občas sasíci a šavle a meče. Na jihu u Budějc a Třeboně nejsou, protože tam chodili akorát pantáti na jedno vod čepu. :-)

pěkná pěkná pěkná ;-) :-)

Argill, odysseus - to přesně sedí. Fakt tady na jihu grešle prostě nejsou, ani louky, pole, lesy, nic. Sem tam nějaká mincička, obyčejná, když se náhodou hodně zadaří, tak krejcar MT, po smrti. Letos s kamarádama ještě nemáme ani jedno stříbro. Kamarád letos našel jedno císařské vyznamenání, já včera dělový kříž 1813. Jinak nic..... Obimu posílám velkou gratulaci. :-)

Kolegové díky ;-)
Na jihu grešle nejsou, zato tam máte dukátové depoty. Vždyť tudy vedla nejedna obchodní cesta. Stáří měst a obcí se většinou odhaduje do raného středověku, tam prostě něco být musí. To mi neříkejte :-)

Asi ne všude, ale u mě je ten kraj vysloveně chudobnej, jak píše Odysseus. Co píše kolega HCM (Hledamcomuzu) přesně sedí. Letos mám odtud z lesa ag prstýnek a beru to jako obrovskej úspěch. Ale beru, tak jsou karty rozdaný. Spíš by mě zajímalo, co tady bylo třeba v době bronzový, železný... Nic? Divočina bez lidí? o:-)

Gratuluji, super :-) ;-)

Už létáš jo ;-)trochu to doostři v nějaký apce 8-)
Létaní zdar!!

Krásná Grešlička jako vždy ;-) ;-) ;-) ;-)
Argill:tady je to stejný,sedím defakto na pomezí STŘ-JČ a o Grešli tu nezavadíš.Najdu spousty jiných ágéček většinou tam kde se něco dělo,nebo klasicky poztrácený na polích.V lesích sem tam něco,měďáky z 99% mrtvoly.Kupecká cesta 3km od baráku-kdybych o ní nevěděl tak to podle nálezů ani nepoznám.Doba bronzová nebo železná nic a to mám Blaník s pozůstatky oppida skoro nadohled.A perlička nakonec:chalupa stojí uprostřed bývalého bojiště jedné z největších bitev 30ti leté války a najdeš sem tam kuli z předovky nebo v byžinách utrhaný podkovy o:-)

@Wladyslav: jj, byly to první fotky a zároveň na delší dobu poslední. Dron se sám ve vzduch uastavil, přistál, ze země se už nezvedl a odešel jeden motor. Tak poputuje na reklamaci.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru