Nález bez detektoru

U kamaráda na dvoře jsem objevil tyto zkamenělé živočichy. Vydoloval je z jílovito písčité země při kopání sklepa na znojemsku, ve které se nacházely pískovcové koule velikosti basketbalového míče (i větší, i menší), ve jejichž stěnách jsou tyto zkameněliny. Ví někdo, o jaké tvory se jedná a jak takové koule vznikly?
V muzeu, kam prý to zanesl, nedokázali říct, jak ke vzniku koulí došlo.

Kategorie artefaktu

Identifikovaná kategorie:
Názory uživatelů:Přírodniny a fosílie (9 názorů)
123Martin: Přírodniny a fosílie, Argill: Přírodniny a fosílie, ZKUBLA: Přírodniny a fosílie, cobasico: Přírodniny a fosílie, GATTO: Přírodniny a fosílie, poustevnik48: Přírodniny a fosílie, mustang: Přírodniny a fosílie, Zakuj: Přírodniny a fosílie, Sacco16: Přírodniny a fosílie, Hlas admina (?)

Fotografie

Okolnosti nálezu

Lokalita:Jihomoravský kraj
8 hlasů
8 hlasů
zobrazeno:
661x,
komentářů:
4,
nálezce:
Centurion Centurion
vyfotografováno:
23. dubna 2019,
vloženo:
23. dubna 2019

Komentáře

Tak to je paráda ;-)

;-)může se jednat i o soufkovou horninu,klidně aý ze švédska.nebo dobře prokřemenělou usazeninu z některého třetihorního jezera u nás.vypadá to na nějakej druh věžovek.Možná Agril bude vědět víc.Jinak parádní kousek. :-)

Pánové, tady neporadím :-( Bude to z třetihor - miocénu, asi 10 milionů let staré. Je to strašně daleko od starších prvohor, ve kterých se alespoň částečně orientuji. Každopádně je to pěkný ;-)

I tak děkuji Agrill...alespoň jsi to časově přibližně vymezil ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru