Osmihranná hlaveň

Omlouvám se za fotky bez měřítka, ale poprvé v životě jsem použil detektor a po 30 minutách našel tuto hlaveň. Osmihranná hlaveň, délka 450mm. Napadá někoho z jakého je to období a o jaký tip zámku se jedná?

Kategorie artefaktu

Identifikovaná kategorie:
Názory uživatelů: Střelné zbraně do r.1890 (1 názor), Kováni (1 názor), Části zbraní (1 názor) Mujtim: Části zbraní, RadekRy: Střelné zbraně do r.1890, ps1: Kováni

Přihlaste se a pomozte určit tento nález.

Fotografie

Okolnosti nálezu

Lokalita:Středočeský kraj
Stav půdy:Vlhká
Hloubka nálezu:15 cm
Použitý detektor:Minelab Go Find 66
7 hlasů
7 hlasů
zobrazeno:
423x,
komentářů:
8,
nálezce:
Mujtim Mujtim
vyfotografováno:
7. dubna,
vloženo:
8. dubna

Komentáře

Perkusní

Pytlačka.

Nemusí to být pytlačka. V té době se dělali zbraně i pro dámy a dokonce i dětské. Takže nemusí být nutně pokrácena. Každopádně na první hledačku pěkný kop.

Pěknej začátek ;-)

Díky všem. Dneska jsem děti do stejného místa a o kousek dál se opět dařilo, hrot šípu, nábojnice a nějaké zdobení. Drobnosti, ale tuším, že to nebude poslední věc, které tohle místo ještě skrývá. Je vtipné, že jsem se na to místo dostal díky tomu, že mě vyhodili z pole a já sklopil hlavu a s omluvou šel dál. Jinak bych se na tohle místo nikdy nedostal a obloukem se mu vyhnul :-)

Já zas díky zákazu opustit katastr obce našel perkusní pistoli na místě kam bych jinak asi ani nešel.Holt někdy je to o náhodě.

Teda mě vyhodili jednou a to mám za sebou 260 hledaček. A ty máš štěstí na poprvý. :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru