Plochý 4 dírkový knoflík

Zinkový knoflík o velikosti cca 17 mm používaný především na výstroji, uniformách (nejvíce kalhoty)
Wehrmachtu, Luftwaffe, Waffen SS prostě všade Byl označovaný také jako Zink Knöpfe. Nejpřesnější označení je asi Hosenknöpfe der Wehrmacht aus Zink 16,8 mm.
Podobné zinkové ploché 4 dírkové knoflíky byly používaný u všech složek německé armády. Dříve se podobný knoflík používal také na uniformách Rakousko Uherské armády.

Kategorie artefaktu

Identifikovaná kategorie: neznámá

Přihlaste se a pomozte určit tento nález.

Fotografie

Okolnosti nálezu

Lokalita:Středočeský kraj
Stav půdy:Vlhká
Hloubka nálezu:10 cm
Použitý detektor:Nokta Fors Relic
0 hlasů
0 hlasů
zobrazeno:
126x,
komentářů:
2,
nálezce:
StandaS StandaS
vyfotografováno:
14. ledna 2015,
vloženo:
8. dubna

Komentáře

WWII - Německo - knoflíky.

Děkuji za upozornění 😁 no je asi jasný, že vím o čem zde píši a netápu s určením ,,neznámého" nálezu. Pokud se mrkneme na kategorii WWII- Německo - Knoflíky...tak jsou tam pouze dvě možnosti. Buďto: - Céltové .... což jsou tří dirkové ploché knoflíky... takže blbost. No a nebo je zde možnost Uniforma WH, LW. No s to je právě to. Ano může býti, ale není zde uvedeno kromě WH a LW také Waffen SS , které tento knoflík používali....takže to není až tak přesné. Vzhledem k tomu, že je možné různé použití tohoto druhu knoflíků a, že se opravdu jedná o plochy zinkový knoflík a né třeba klasický kropenatý knoflík (WH nebo LW) Tak právě proto jsem zvolil kategorii Knoflíky a spínadla, Zinkový. 😎 Vím, že je zde hromada odborníků, kteří by po označení WWII - Německo- Uniformy okamžitě reagovali, že se sto pro jedná o knoflík z montérek traktoristy nebo jinou blbost.... Pokud bude kategorie Uniforma, WH,LW,SS, Kalhotový knoflík...tak není a rád přehodnotiím zařazení 😁

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru