Podkova

Zajímavá husitská zbraň, bijec který je překovaný z podkovy, nebo je to kramle?

Kategorie artefaktu

Identifikovaná kategorie:
Názory uživatelů:Stavební (2 názorů), Úderné zbraně (1 názorů), Klíč na štůlny k podkovám. (1 názorů)
Sudetengau: Úderné zbraně, Vlk.kh: Stavební, ondrasecek: Stavební, soma: Klíč na štůlny k podkovám.

Přihlašte se a pomozte určit tento nález.

Fotografie

Okolnosti nálezu

Lokalita:Ústecký kraj
7 hlasů
7 hlasů
zobrazeno:
657x,
komentářů:
35,
nálezce:
Sudetengau Sudetengau Facebook
vyfotografováno:
21. dubna 2017,
vloženo:
21. dubna 2017

KomentářeNo já bych řekl, že spíš ta kramle překovaná z podkovy. Jinak je to asi vcelku relativní a ono skoro "cokoliv", může být "údernou zbraní"... :-D Osobně bych pak asi takovýto artefakt, jako údernou zbraň možná nenazýval a asi bych jej tak ani neklasifikoval!

tak nebo tak do kebule bych stím dostat nechtěl :-) :,-( :,-(

jako půlkramle by se to dobře používalo.... bodec zasekneš do trámu a hřebíkama se přibije ...

Takových husitských zbraní nacházím na poli desítky...proboha co to je za nesmysl?????? přání otcem myšlenky, ale z hovna bič neupleteš...teda pokud se nejedná zase o nějakou vykrádačku

Merlingor: Pokud takových husitských zbraní nacházíš desítky, pak jsi velmi úspěšný. Doufám, že je odevzdáváš do muzeí. Jinak Husité používali k boji cokoliv. Mám ve sbírce i překovaný srp na bodnou zbraň.

Označit kus železné podkovy, druhotně upravené za husitský bijec je donebevolající diletantství...nicméně od člověka, který se podílí na vykrádání hradních komplexů a nalezišť..ehm..pardon, zkupuje pozůstalosti se není čemu divit :-)

já tu nechci roztleskávat nějakej flame, ale asi jsem to nepochopil. pán je muzejník, ale nenašel jsem jedinej odkaz na to muzeum...

Merlingor: Do nebe volající diletantství je označit člověka, že se podílí na vykrádání hradních komplexů. Pokud se nevyznáš v zákonech, tak ochrana historických exponátů nalezených je teprve od roku 1941. Tudíž, pokud jako muzeum zakoupím pozůstalost z první republiky, pak se na to zákon z Protektorátu nevztahuje.

Tomama a ja.runa: Sice jste tady všichni anonymně a po mě chcete, abych se představil. Já s tím nemám problém. Moje muzeum je Válečné muzeum Sudety. http://www.jmsieber.cz/muzeum/

díky

Tomama: Muzeum je v protiatomovém bunkru ve sklepení bytového domu. Takže i kdybych měl pravidelně otevřeno, tak by se tam návštěvníci nedostali, protože se dům zamyká. Takže když někdo chce jít do muzea, zavolá mi na 602 40 40 42, domluvíme si termín a já ho osobně provedu.

Včera sem čučel na Ztraceni v Mnichově a tahle debata mi příjde jako by tam patřila. :-/
Posranej ,sto let se válející v hlíně kus kramle a zase se najde ňákej hejtr(hater),po našem rejpal co dělá dusno.Nechte kramli,kramlí.
Já byl dnes celý odpolko venku,našel skoro hovno,teda asi patnáct koleček nezáživnejch,ale dvakrát za mnou došli lidi,teda jednou,podruhý to byl čokl obrovskej a pak teda páníčci a já došel dom bez koleček,ale s bezva pocitem,že někdo má radost z dárku.Zvali mě na pivko,ale byl jsem Marií,tak až doma.
No tak jsem chtěl říct,ať se nehádáte.S pozdravem Já.

Benji,souhlas :-)

Obecně vzato ,je to zde poslední dobou už vyloženě "přátelský až laskavý "web, soudě dle některých komentů. Takový nepochybně kamarádský ,kolegiální a hlavně zcela oproštěný od závisti či nenávisti. :-D Když se má ovšem něco seriozně určit,tak plamenných komentů v diskuzích velmi výrazně ubývá.
No jo no...

Husita..vždytˇ můžeš určovat.Vždytˇ tento web o tom je.

Husita nebuď tak tajemnej a určuj,vím že víš :-)

Husita nemůže, protože když k němu šel na plánovanou poradu nad nálezy v LP, když se ohýbal pro papuče, udeřil se silně do hlavy o botní. A teď má ukrutnou amnézii. Zřejmě Sauronovy pikle.
Jinak už ví, proč bych si nikdy neotevřel obchod se smíšeným zbožím. Hnedka by mi každej opičák upravoval otvírací dobu a lustroval sklad. :-D

Dneska ani jedno sprostý slovo, vidíte jak se snažím, kucí, pochvalte mě! ;-)

Kucí byl to úraz o Sauronovu botní a oděvní sponu .. :-D

Mám děravej botník, vypadávají mi písmenka. :-)

Tomamo, taky s tím bojuješ? Drž se chlape. Není to lehký, vím to sám. :-)

...přesně tak, u krásnýho nálezu sou dva, tři komenty - někdy i dokonce se napíše něco k tématu
- ale jak je u něčeho možnost - jako zrovna u téhle "půlkramle" "se vyjádřit" - samosebou nejlépe mimo téma - , tak je hned plná stránka....
- a najdou se i tací, co mají "neukojitelnou" vyjadřovací potřebu a ta se - bohužel - projevuje místo psaní k danému tématu tím, že se tu docela "úspješně" zasazují o spisovný jazik

Hogofogo chválím. :-D
Tomama:
je holka tak budte galantní. ;-) :-)

Přemýšlel jsem nad tou překovanou podkovou. Husité bojovali se vším, co měli po ruce. Materiálu nebylo asi moc a byl drahý, takže bojovali i s okovaným sedláckým náčiním a bodci. Pokud tedy překovali a narovnali starou podkovu na zbraň, pak měli dvě možnosti. Buďto vykovat bodák rovně, jako kopí, ale s tím se z vozové hradby musi bodnout, to znamená se vystrčit. Nebo mohli bodák vykovat do tvaru kramle, což by mělo výhodu, šlověk se nemusel moc vyklánět a stačilo jen mlátit nepřítele ze zhora dolů.

třeba jo, ale jak dokázat, že právě husité? ... ta pravděpodobnost je strašně malá a tvrdit bych se to netroufal ani náhodou.....

Pánové pochybovači. Já vím od kud ta překovaná podkova pochází, takže je to od Husitů. Zda tomu Vy věříte či nevěříte, je Váš problém. Já jsem sběratel historie, nejsem falšovatel historie.

přes takovýhle argument asi nejede vlak, pane sběratel :-D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru