Polní sklo

Včera dva kousky a jeden už jsem měl z minula.Z kruhu tak cca 50m.Pokud se nepletu tak to novověk nebude.

Kategorie artefaktu

Identifikovaná kategorie:
Názory uživatelů:Sklo (3 názorů)
Kaparaso: Sklo, Balin: Sklo, Sacco16: Sklo

Fotografie

Okolnosti nálezu

Lokalita:Jihočeský kraj
Stav půdy:Suchá
Hloubka nálezu:0 cm
Použitý detektor:Oči
Odevzdáno do: Prácheňské muzeum v Písku
17 hlasů
17 hlasů
zobrazeno:
525x,
komentářů:
5,
nálezce:
jiva jiva Twitter
vyfotografováno:
8. března,
vloženo:
9. března

Komentáře

Hering já si pamatuju tvoje příspěvky s páteříkama ;-)Ono je to s datací složitější.Hodně napoví nálezové okolností a jiné nálezy.Když jsem to posílal archeologovi tak jsem doufal že třeba z okolí už něco mají a bude to jednodušší zadatovat.Tady je jeho odpověď-. S tím sklem si nejsem úplně jistý, ty korálky bývají různé, ale buď je to ten laten jak říkáš, nebo Řím, nebo raný středověk. Ty zlomky podle fotky nedám vůbec.
Na sklo máme odborníky, to dáme :)
Díky.
Měj se,
Tomáš.Takže víme zatím zase prd :-D

Ano, pověstné Heringovi páteřníky :-)
Ten světle modrý střep bych tipoval na Kelty. Je tam krásně vidět ta nesouměrnost, jak se tekuté sklo namotávalo na drátek.

Pánové jak uvádí i nálezce Jiva v některých případech je to už nezjistitelné.Ale pořád je větší šance že kopneš nebo najdeš páteřík než že najdeš keltskej korálek nebo sklo .Pateříku mam nekolik set ale keltskej korálek jsem držel v ruce jen jednou a to jsem ho nenašel já ale kámošky malá dcera.A tam jsem si byl téměř 100pro jist že jde o kelta.www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/je-to-on-189629/ ;-)

Děkuji kolegové za komentáře ;-)Hering ty těch páteříků najdeš stovky protože na ně jezdíš beztak někam na Šumavu pod bývalé sklárny :-DJestli jo tak tam jsem měl jednou infartovou chvilku.Známí mě poslali na jejich klajm rejžovat.Zlatiny měli od tud pořádný ale nebylo jich moc.Ale kdo by nechtěl taky větší tvary když většinou rýžuješ prach.Zalíbyla se mi tam jedna puklina.Odsával jsem si materiál na pánev a čekal výsledek.Sotva pár mikro teček.Když jsem opět nasával materiál všiml jsem si skrz vodu něčeho krásně žlutého a i tvar se skrz vodu jevil jako nuget.Když jsem to bral do ruky srdce mi ani nebylo.Nakonec to byl omletý sytě žlutý střep cca 15x8x6mm.Někde ho mám dodneška.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru