Sekera z lesa

Jdu do starého lesa na mince a najdu starou sekeru železo mám vypnuté tak se zahlásí jen velké kousky.Poprosím znalé o určení jak asi je sekera stará.Na co se také používala zda je to zbranˇ nebo pracovní nástroj.

Kategorie artefaktu

Identifikovaná kategorie:
Názory uživatelů: sekery-řemeslnické účely (3 názory), Meče, nože, sekery (1 názor) Janek67: Meče, nože, sekery, Najduvse: sekery-řemeslnické účely, Hehous: sekery-řemeslnické účely, SirMaik: sekery-řemeslnické účely

Přihlaste se a pomozte určit tento nález.

Fotografie

Okolnosti nálezu

Lokalita:Středočeský kraj
Stav půdy:Suchá
Hloubka nálezu:20 cm
Použitý detektor:equinox 600
6 hlasů
6 hlasů
zobrazeno:
1392x,
komentářů:
38,
nálezce:
votan votan
vyfotografováno:
3. září 2020,
vloženo:
3. září 2020

Komentáře

:-D :-D :-D

Koukam Janku, ze jsme oba stejně rychly.

:-)Na ostří má v pravo pěkný zub je to vidět i z fotky dole pod č.4 na metru.

ok jdu jí nafotit

@Makoves - asi jo, ted je jen otázka, jestli na tý správný vlně :-D

Fotky doplněny ;-)

Myslim se, ze bliz k odhaleni je Hehous.

Taky si to ted myslím.

nerozumím co je hehous :-( ;-)

Je to jen od oka. Také nejsem sekyrník. :-D. Každopádně se povedla.

Hehous je Hehouš. :-P ;-)

a tak už rozumím a stáří +- sekerka odhadne někdo 8-)

Prostě středověká těžařská technologie. ;-)

Jestli chceš vědět přesně, napiš do schránky kolegy Husity a popros o určení jeho. Už se tady veřejně moc nevyjadřuje, ale na tyhle železa je tady nejlepší
;-)

Vyčistit, bude parádní!

Vyměním sekeru za slušný stříbrňák :-)

Jen si jí nech, ještě se bude hodit! ;-)

Ja železo nedělám mám ještě v lese schované dvě hodně staré podkovy 8-)

Tohle je můj sen,snad se také někdy dočkám
Zatím něj nález ze železa mám 8 ks německý sekeromotyky
Fakt pecka, gratuluji 👍

Jsem právě myslel, že se ti bude hodit, až potáhneme na Prahu. Ale koukám, že jsi z Prahy. ;-)

Za stříbrňák ? Tak to on se určitě někdo najde :-D :-D :-D

Samozřejmě mě udělala sekera taky radost ale byl jsem na dohledávce minci.V tom signál id 11 jako zvon tak jsem si říkal no dobrý to by něco možná a sekera.

Jsem vedle Prahy Praha vychod :-)to už jsou vesnice a pole.Já vyjdu za barak a zapínam detektor toho Ferdinanda II ze soboty jsem našel 200m od baráku.Proto jsem šel dohledávat a sekera mě vlezla do cesty ;-)

řemeslníka proměníš v bojovku a budeš připraven, až nebude co žrát 8-)

@Hehouš - až potáhnou týpci s fuseklí na hlavě z Böhmisch Leipa na Prahu, tak to se těch 10 kilásků po proudu Berounky snad i přijdu podívat :-D :-D ;-)
@votan - v lese nevypínej železo, a uvidíš, začnou se dít věci ;-) (to není z mojí hlavy, to ten pán, jak se po...l smíchy o pár řádků vejš, že Ti někdo vymění za Ag-čko :-D. Ale je to svatá pravda ;-) )

Janku , na to nemusí být sekerka , stačí noha od stolu :-D :-D :-D ;-) ;-) ;-)

Máš recht Trnko :-D ;-). Balím, jdu do lesa. Za barák, samozřejmě ;-)

Sekera nádherná, nikdy bych neměnil 😉

Pustit podkovu na mojim detektoru to není problém.Můžu si ho i přenastavit aby chodil v lese více do železa.Říkáš budou se dít věci např hluboká mince se hlásí jako větší železo a je tedy lepší vykopat větší železo než projít mincí která je hluboko.Je to tak nebo se pletu chodím více louky proto železo neberu.

Myslel jsem spíš ty pěkný železa, taky jsem dřív Fe nekopal, ale dají se kopnout krásný věci.A svůj nejlepší stříbrňák jsem beztak kopnul v lese, z velký hloubky, uprostřed niceho :-). Já mám les zdaleka nejraději, není tam sice tolik nálezů, ale o to je to větší překvapení. A je tam hlavně ticho, klid, většinou žádný lidí, balzám na nervy a duši 8-). A pro mě je to takový návrat ke kořenům, prostá, čistá rubacka v prudkým skalnatým terénu, vetsinou :-D. Nějak moc kecám, ať si každý hledá kde chce a může :-D ;-)

;-)sekera parádní,po očistě to bude krasavice. :-)a když si necháš zaplou podkůvku,tak se dostaneš víc do hloubky.Takhle mu dáš v podstatě náhubek a bez problémů pak spoustu nálezů přejdeš.Je to jak když si dáš do diskriminace fólie a pak se divíš že pražák ve dvaceti je neviditelnej. :-D ;-)

;-)Tak tedˇ jsem se vrátil po 2.hod z lesa který mám za barákem cesta která je mnou prochozená a už jsem si myslel že tam nic není.Jak říkáš dal jsem podkůvku prošel jsem 15.m a signál né úplně líbivej ale nutí ke kopnutí.Hrábnu a v 15.cm 2 haller zaklopim drn a přejedu detektorem a skoro stejný signál id.19 znovu dám drn ven a vytahnu další minci 2 filler.Vše v jedné díře a další tři mince jsem našel po cestě dál.Celkem 5 mincí budu chodit v podkůvce uvidím alesponˇ co jsem kde přešel. :-)

Taky chodím bez náhubku..... :-D

Náhubek vybornej :-D. Já též, jen volume Fe min nebo víc.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru