Truhla

Zdar, jste mi kluci schopni říct jestli je vojenská nebo ne? Je natrena jakým si asfaltovim poterem či jiným sajrajtem a nemyslím si že je nátěr originál rozměry jsou šířka 30 délka 55 a výška je 29,5 cm.

Kategorie artefaktu

Identifikovaná kategorie:
Názory uživatelů:Československá armáda (2 názorů), Nábytek (1 názorů), Výstroj (1 názorů)
nastezce: Československá armáda, 123Martin: Výstroj, draggo: Nábytek, Johanes: Československá armáda

Fotografie

Okolnosti nálezu

Lokalita:Pardubický kraj
Použitý detektor:Oči
3 hlasy
3 hlasy
zobrazeno:
1170x,
komentářů:
34,
nálezce:
Chlupec Chlupec
vyfotografováno:
11. června,
vloženo:
11. června

Komentáře

jak vidím takovouhle truhlu vždy si vzpomenu na rok 2010 a uživatele Pavouka :-D

Můžeš mi zdelit víc? 2010 jsem se toho tady ještě nezúčastnil :-D

V tom roce otevřel takovou truhlu po dědovi co sní šel na vojnu a uviděl tam pavouka :-D

že by vojenský kufr vojáka :-D

Nezapomenutelny pavouk :-D :,-( Smat se nebo plakat? Ja plakal. Ten utvar. Ach jo, 3 jine bych mu za ni dal.
http://detektorweb.cz/index.4me?s=show&lang=1&i=33269&mm=1&xb=4&vd=1&PHPSSIDWx=4d4256f071c0575c2e7b7d03ca7eeea0

Jinak koukam ze u te tvoji uz “renovace” opalovaci pistoli taky zapocala :-O

Takhle sem ji vyhrabal u pratety... origo nátěr ta asfaltová barva? Nebo co to je za nátěr?

A mám pochopit z fotek ze je to R-U?

Nepovidej. Ten dekl je brnknuty cerstve. Zbytek ma nejakou starou barvu na sobe. Jinak ne, tak vypadat kdysi nemel, to jen ta barva se proste nejspis pusobenim tepla takhle zdrcla. Spis 1.republika.

Fakt sem ho nedrbel chtěl jsem si to nejdřív ověřit, no nátěr vypadá na nějaký asfaltový potěr nebo jestli je to teplem... Je to jako pupinkovaty... Ale žádný popis nic :-(

To je nářez s tím pavoukem, on byl nějaký blahoslaný chudý duchem. :-)

ne byl kreativní :-)

:-Dpavouk se stal vlastn legendou,jak něco nedělat. :-DPat a Mat v akci. :-D :-P

Jj pavouk je legenda 😁😁😁. http://detektorweb.cz/index.4me?s=show&lang=1&i=33269&mm=1&xb=4&vd=1&PHPSSIDWx=4d4256f071c0575c2e7b7d03ca7eeea0

Vzal ji na dřeň. Učedník Ládi hrušky :-D

Já mám v té mrse cervotoce :,-( neví někdo zvas jak se tě svini zbavyt?

Jo a případně čim opravit ten nátěr? Nějaká černá syntetika? To origo mi přijde jak matný gumoasfalt pokud to není tak spuchrele :/ fakt nevím...

Joo pavouk.

Ten kufr jsem zachránil před moji prdou tetou prez koleno, z chalupy kde vyrůstal můj děda ona znej plánovala udělat truhlík na kytky, její povedený bratr kdysi dostal od mého dědy pilotní odznak luftwaffe a ten...... Ho prodal někdy v 70 letech za 200 Kčs takže asi tak...

Je fajn žes ho zachránil.
Jinak 200kčs v 70. letech bylo fůra peněz. Pro někoho i pětina vejplaty, takže ho zase za málo určitě neprodal ;-)

Ten kufr bude natřen šelake.nater na bázi smoly .te jentsk dolu nedostaneš se teplem vpije do dřeva. ;-)

Šelak, jo?? Neblázni lidi. To by takhle musela vypadat úplně každá trochu starší almara. Jinak šelak jde dolů lihem, tak jsem zvědavý. ;-)

No děda s ním kuli tomu už nechtěl ani mluvit... Nasralo ho to... Ve vesnici kde děda vyrostl byla rodina a jejich syn lítal u luftwaffe a z jejich domu děda měl 2 uniformy a ten pilotak... Uniformy prababa spálil že přej v nich byla nějaká havěť (spíš nechtěla aby si snima děda hrál po venku) no a jemu zůstal s toho jen ten pilotak a strejc ho z něj vymamil a pak prodal :-( děda toho postupně naschromazdil víc (vím z výpravěni) ale bůh ví kde je tomu konec na půdě měli být bajonety, a další ale nenašel jsem krom téhle bedny a kokosáku vůbec nic :-(

Ahoj kolego,nevím jestli ti pomohu zrovna dobře ale zkusím to.Já v listopadu opravoval stejnou bednu po dědovi.Taky byla plná brouka.
U nás v práci používáme čpavek a tak vím,co je to za sajrajt,děláme se dřevem.
Tak jsem udělal to,ze jsem si pořídil větší papírovou krabici a do ní jsem tu dřevěnou dal,do kelímků uvnitř rozlil čpavek a zavřel a omotal potravinářskou fólií.To jsem vždy po cca 24 hodinách opakoval....nakonec celkem 4 dny...pro jistotu.Celkem na to padlo asi 1,5 litru čpavku.Hlavně vše dělat někde venku!Pak nechat venku pár dní dřevěnou bednu vyvětrat a je to ok.
To je můj postřeh na tvůj dotaz...možná není uplně super.Ale myslim že to účel splnilo.
Jinak pokud by někoho zajímalo co jsem udělal s vyčpělou čpavkovou vodou....nalil jsem ji pak zpět do nádoby a vylil u nás v práci do nádrží které si pak jiná firma odváží.
Tak ať se ti to podaří a třeba někdo dá jiný způsob jak se toho brouka zbavit.

Nemyslím si že je to selak je to černá pevná krusta a je dost pevná konzistenci to vypadá jak gumoasfalt nebo tak něco... A zaráží mě ty hrbolky asi stářím...

No tak pokud je cpavek volně ke koupi nebránil bych se mu... A čím si prosím restauroval nátěr? Jakou bázi barvy mám volit?

Já to nijak neopravoval...byla jen špinavá.Tak jsem ji umyl hadrem s vodou.Ta tvá na víku vypadá jak vzaná nejakou bruskou...ale čekl jsem komenty tak vím co jsi psal.I ty boky jsom vidět takové puchýře...to ja tak neměl.
Tak v tomto ti oravdu neporadím.
Ale myslím si,že kdyby to měl být origo nátěr,tak by tam bylo ze předu jméno.

Díky za tvoje rady :) ten cpavek zkusím pokud ho seženu jinak se budu muset podívat po něčem jiném :) snad to dobře dopadne chci aby vypadala co nejvíc původně ať si ji můžu doma výstavyt z dalšíma hračkama :-D

ČLOVĚK NESTAČÍ ŽASNOUT :-D :-D :-D :-D

Přesně v tom samém stavu jí mám taky. Teda bez toho zásahu úhlovou bruskou. Mě osobně se nechce ničit tu patinu. 8-)

Chlupec: Proti různejm broučkům jsem používal Lignofix (bezbarvej) Seženeš skoro všude.(drogerie, stavebniny) Mě se osvědčil. :-)

Díky vám kluci vyskousim něčím tu havěť zlikvidovat včera sem ho vysal a dnes tam zas byl ten brajgl ten hajzl v tom furt je a veselé si hloda ale v pátek bude čas tak mu zatnu tipec :-)

Podle všeho se tehdy kufry natíraly jen černým mořidlem a lněným olejem.

Jj Lignofix Super aspoň 3 nátěry po 24 hodinách a je po broukovi..... Ten mazlavej nátěr půjde blbě dolů. Vypadá to na natreni Karbolkou nebo něco takového. Dříve se tím natiraly pražce. Bez broušení to jen tak něčím nesundaš. ((. 8-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru