Wiener bronze - kočičí dáma

Vídeňská bronzová kočičí dáma - informace k tomuto konkrétnímu kusu se mi nepodařilo dohledat. Výška figurky 6 cm, váha 93 g.

Něco málo z historie Vídeňského bronzu:
Bermann Mathias založil manufakturu v roce 1850 v Hernals nedaleko Vídně ve svém vlastním domě v ulici Veronikagasse. Na světové výstavě v roce 1873 mu bylo od rakouské vlády uděleno osvědčení o uznání jeho výrobků. Bermann Franz poté rozšířil výrobu o secesní figurky, zvířecí a lovecké motivy. Na své výrobky začal dávat punc.

Fritz Bermann, absolvent vídeňské umělecké školy „Vienna Art“, podnik převzal v roce 1927. Vytvořil mnoho vlastních návrhů a modelů ve spolupráci s předními vídeňskými sochaři a modeláři. Pod jeho vedením zde byly také vyráběny lampy. Jeho modely přežily druhou světovou válku nepoškozené ve sklepě jeho domu, který byl zcela zničen. Ve své výrobě pokračoval i během hospodářské krize dvacátých let. Kromě toho byla jeho sbírka figurek rozšířena prostřednictvím nákupu modelů společnosti Rogner.

Po smrti Fritze Bermanna v roce 1967 vedla dále podnik jeho žena Herta Bermann, která vybudovala na dvoře domu uměleckou slévárnu. Od londýnské firmy Warne v roce 1984 získala svou první licenční smlouvu, a tím se dostaly do výrobního programu světově známé figurky Beatrix Potter. Helga Bohatschek-Bermann vedla výrobnu v letech 1973 - 1988. Během této doby byla firma oceněna rakouským státním znakem (6. 3.1979).

Kategorie artefaktu

Identifikovaná kategorie:
Názory uživatelů: Sošky, plastiky a reliéfy (1 názor), Novověk (1 názor)
Gajda: Novověk, GATTO: Sošky, plastiky a reliéfy, Hlas admina (?)

Přihlaste se a pomozte určit tento nález.

Fotografie

Okolnosti nálezu

Lokalita:Jihomoravský kraj
Stav půdy:Suchá
Hloubka nálezu:20 cm
Použitý detektor:NOKTA MAKRO SIMPLEX+
16 hlasů
16 hlasů
zobrazeno:
512x,
komentářů:
5,
nálezce:
Gajda Gajda
vyfotografováno:
14. dubna,
vloženo:
14. dubna

Komentáře

;-)pěkná čičivava :-D

Smekám moc pěkný kousek a čtení za palec :-O

Super, teď ještě najít ten zbytek...

Pěkná Catwoman :-D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru