Chat Lovců Pokladů

Mohlo by vás zajímat: Fórum o detektorech kovů a hledání

Příspěvky se automaticky mažou po 14 dnech a jsou řazeny od nejnovějších.

Počet příspěvků v chatu: 312

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na účet, zaregistrujte se.

O budoucnost se nebojím, veškeré úspory mám ve spermobance :-D :-D

Nudí se vase děti?
Jeďte do Norska, tam vám je zabaví.

Jo, dobrej :-)

Má kočka má hrubou srst? Zkuste aviváž, zaručeně zhebne. :-D

Ona: Udělala jsem ti palačinky jako omluvu za to nabouraný auto.
On: Cože si udělala?
Ona: Palačinky, seš snad hluchej? :-D :-D :-D

Zdar lidi,mam dotaz,neměl by nekdo nemecky odznak SDP ?dik :-D

kamarádi, jsem zde nováček. poraďte prosím, jaký je rozdíl při hledání ve vlhké půdě oproti suché? teda kromě toho, že se to lepí a maže. má vlhkost půdy nějaký vliv na hloubku nebo ozev? díky moc.

Když je vlhká, tak jde hloub (myslím hlínu a detík) :-D

...a v tom druhým případě taky :-D :-D :-D

jsem si to myslel, dík. takže můžu po dešti prohledat to, co jsem už překopal :-)

Ono ani nemusí pršet. Když půjdeš na stejném poli ve svých vlastních stopách opakovaně, vždycky ještě něco najdeš. Vyzkoušel jsem si to ve stopách ve sněhu.

Kdo z vás byl dneska hledat se žluťáskem (asi Garrett) u benzínky Robin Oil ve Středoklukách na Praze-západ? :-)

Pomník Kalašnikova s StG 44 :-D to se povedlo.

http://zpravy.idnes.cz/rusko-socha-kalasnikov-nemecka-zbran-dsq-/zahranicni.aspx?c=A170923_101237_zahranicni_fka

V Rusku je všechno možný... :-)

Když on ten Kalach tu StG okopčil a pak je jedno kdo má pravdu. V sovětském pojetí pravdy je možné vše

ak68 presne si to trafil ! ;-)

netrefil,jste úplně mimo,pánové, a věděli by jste ,že se jedná o ůplně jinou zbran stačí se podívat na bicí mechanismus ;-) ;-)

Když dám do žigulíka motor z trabantu nebude to tatraplán. Je pravda,že Akáčka jsou Top 1 na světě

ale na pomníku je fakt stg.éčko,,,no nic to nemění ;-) ;-)

ramiresi ale sme dvaja na jedného. Ja tvrdím stejne jak ak68 že Rusi sa pri výrobe svojho slávneho samopalu inšpirovali Nemeckým StG 44. Oni toho skopírovali podstatne viac. Pozri sa napríklad na Sovietsku povojnovú stíhačku IL-28 a na Nemecký Messerschmitt Me-262. Je to takmer stejný stroj. A čo myslíš,kto ho vyrobil jako prvý ?

sory, ale pokud ti M-262 a Il-28 připadají jako "takmer stejný stroj", měl by sis skočit na oční :) obě éra mají dva proudové motory pod křídlem a to je asi tak všechno, co mají společné...

Tak především IL-28 je bombardér a ne stíhačka a AK - 47 není samopal ale útočná puška ;-)
To se spíš inspirovaly Aradem 234 než Me 262 . Sovětská poválečná sériově vyráběná proudová stíhačka byl Jak -15 a 17 , Jak -15 byl vlastně vrtulový Jak -3 s německým proudovým motorem Jumo 004 (RD -10 )

V roce 1945 obsadila Rudá armáda Durynský les a město Suhl, přezdívané Město pušek (Waffenstadt), v němž pracoval Hugo Schmeisser jako hlavní konstruktér zbrojovky Haenel. Veškerou dokumentaci, Schmeissera i s jeho rodinou dopravili Sověti do Iževska, kde bylo centrum jejich zbrojního vývoje. Pracoval zde spolu se čtyřmi svými německými kolegy, na Sověty však velký dojem neudělal, kdykoli se prý při vývoji setkal s problémy, odvolával se na nedostatek formálního vzdělání, a vyčítali mu, že špatně spolupracuje.
V téže zbrojovce Motozavod však pracoval na vývoji nové sovětské útočné pušky mladý Kalašnikov. Model AK-47, který se tam začal v roce 1947 vyrábět, je spojován právě s jeho jménem, ačkoli se Schmeisserovu zbrani Sturmgewehr 44 nápadně podobá.
Schmeisser pracoval v Iževsku až do roku 1952. Zemřel rok a čtvrt po návratu do východního Německa v září 1953. Pro většinu Němců je neznámým mužem a jako vynálezce zcela nové kategorie pěchotních zbraní, útočné pušky, jej Kalašnikov zcela zastínil.

Tartaros pekné počtení. Díky ! Ale už som to kdesi čítal. ;-)

Tak si zapamatuj že IL-28 je proudový BOMBARDER a ne stíhačka :-D

Letadýlka ma kedysi dost zaujímali a aj Me-262 bol na Vůdcuv príkaz stavaný jak bombardér. To je vlastne fuk či stíhačka alebo bombardér. Ide o to že koncept tých strojov je takmer stejný,že ?

Protože byl Messersmith rektální alpinista a tak když se ho Hitler zeptal jestli by bylo možno podvěsit bombu pod Me262 tak řekl že to není problém a bylo to , to že se na se na to Me262 vůbec nehodí bylo Adovi taky fuk . Mě letadla a potažmo vše o 2 . světové zajímá dodnes, a modelařině jsem zůstal věrný i po 40 cítce :-P
Přečti si knížku od Mano Ziglera Me 262 , jestli se dá ještě sehnat , http://eshop.mlha.gr/mlha/eshop/13-1-Military-valecna-lit/0/5/26409-Messerschmitt-Me-262-Mano-Ziegler

kopyto dost možná,že se Kalašnikov inspiroval,ale pajšl vymyslel geniálně, :-) :-)

Pánové,máte zkušenosti s tím že ladíte hledačku u auta(nejste na poli) přijede nějaký chlápek zeptá se vás jestli jste Z Pardubického muzea,vy mu odpovíte že ne a on si vás začne fotit...když mu říkáte proč to dělá ať se nějak prokáže neodpoví vám vůbec nic skočí do auta a ujede?....když jsem za ním jel ať to jako nějak vysvětlí,tak nezastavil a prostě ujížděl...

Mám stejnou skušenost.Tak sem výtáhl foťák já a zdrhnul Do auta a ujel.To budou ti idioti z antidetektoru.Nemaj tam nějakou vstavku našich fotek? 8-)

Nic si z toho nedělej , mě už si taky choromyslní fotili , a nikdy z toho nic nebylo.... ;-) Já se vždycky , než začnu odpovídat na otázky zeptám , s kým mám tu čest . A většinou je pak klid .

on mi vůbec na nic neodpověděl,a ještě ujížděl jak malej jen sem se ho chtěl zeptat co to má jako znamenat..

Tak pokud nesouhlasis s tim aby te fotil nemel by to dělat a už vůbec používat je nato nejaky zákon ted nevim ale je

Osoby bez jejich souhlasu lze fotografovat pouze pro potřeby umělecké nebo výzkumné.

Presne tak a nato se vztahuje výjimka ale v tomto případe ne

Obcansky zakonik(89/2012Sb.)&84

Tak to je jasný ze jsem s tim nesouhlasil,ani se mi nějak neprokázal.nicmene jsem se otočil takze ma vyfocený moje zada.

Ale i tak by neměl nic pořizovat třeba mu stačilo číslo spz a tvoje záda s detikem tak doufám ze sis zapamatoval jeho spz abys věděl kdyby něco bylo tak ho vyhledas podle spz jo sou tu i hajzlici co se da dělat jinak od roku 2014 dokonce nemůžeš porizovat fotky ani na oslavě nar bez souhlasu zucastnenych atd.

číslo spz samozřejmě mám...mám i fotku auta,neváhal jsem skočil jsem do auta a jel za ním a fotil,vůbec nezastavil..troubil,blikal jsem na něj ať jde dát řeč..no asi po deseti minutách jsem se na něj vyprd..jinak já ani na poli nebyl byl jsem vedle auta a ladil cívku na detíku..

Tak spon to no je to zkušenost nemila uvidis co bude dál ono to stejne hraje pro tebe takže takove spiclovani a foceni je nezakone nemá to podstatu a detikem můžeš chidit jde chceš když nekopes a to si nedělal takže mu to je nanic neni to při činu a fotku nemůže dát nikomu takže zatim :-P


Zpět do chatu

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky