Chat Lovců Pokladů

Mohlo by vás zajímat: Fórum o detektorech kovů a hledání

Příspěvky se automaticky mažou po 14 dnech a jsou řazeny od nejnovějších.

Počet příspěvků v chatu: 362

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na účet, zaregistrujte se.

zdar kolegové,pokud se nic mimořádného nestane a bude stále zájem sraz bude příští pátek 31.1 podrobnosti upřesním z kraje týdne 8-)

https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/odmenu-za-nalezeny-poklad-by-meli-dostavat-i-hledaci-s-detektory-kovu-chteji-archeologove-40310259. A jaký je váš názor??

No konečně se snad hnou ledy, už kvůli tomu zachování nálezových okolností a místa nálezu. Odměna je sice druhořadá věc, ale v dnešní době není zanedbatelná, vzhledem k cenám paliva a vůbec všeho, na co se člověk podívá. Už i potřeba dojít si na toaletu, není levná záležitost a bez peněz tě tam ani nepustí, což teda taky naprosto nechápu. Údržba není snadná a zadarmo také ne, to pochopí snad každý, ovšem když jde takřka o život, je každá rada drahá. Už jsem to zažil, vím o čem mluvím a lidskost a pochopení mezi lidmi se naprosto vytratilo. I tady se tedy drží hesla: zadarmo, ani kuře nehrabe ! A bez peněz, nikam nelez ! ;-) :-)

Nevím čím to je.
Lidi prostě blbnou.
Vždyť máme krapet času a srát se!??
Ne...ani hovno..
Já si říkám co chci,dělám si co chci,teda s velkou dávkou ohleduplnosti,a pokud se to nelíbí..tak fakt nasrat.
Za jestli 30 let mě beztak trefí šlak a šup do futsalu (to bylo schválně 🌻😁).Jako v skoro vosumdesáti hrát futsal.
No a tak to je.
Omlouvám se za vulgaritu,ale takovej jsem a šmitec.A jestli mě budete ještě chvilku srat,tak se vodmažu a ste u mě všichni mrtvej Homolka.!!!!!!

Benji asi tak. Jenom idealista si může myslet že to dopadne tak jak si přeje NESTÁTNÍ nezisková organizace. Jenom blázen si myslí že nás archeologové potřebujou. Všichni spolupracující slyší pochvaly od regionálních odborníků. Zkuste si poslechnout názory z nejvyšších míst. Ty všichni místní vědátoři se poserou před vrchností a v rámci zachování své pozice otočí sakra rychle. Tenhle problém se neřešil a gradoval třicet let. Někdo najde 50 stříbrnejch a s pomocí médií se nafoukne bublina. Těch pár šušní se prohlásí za poklad a hned se vedou odborný diskuse. Budou zkoumat možné osídlení v daném místě.
V úplným začátku detektorů vznikly dvě sorty. Ty co s nálezy kšeftovali a řezali to hlava nehlava a ty druhý co chodili a vytvářeli sbírky. To všechno bylo v cajku a nikomu to nevadilo . Jeden o druhým věděl a nelezlo se do rajónu. Pak se detektory staly módním doplňkem a stal se z toho sport podobný chyť a pusť. Úplný vemena který nestačili v klacku vybít ani první baterky začali běhat s každým hovnem do muzea. Začali poučovat starý mazáky jak se to má dělat. Doslova zkurvili všechny detektorářský weby svou boharovností a neomylnou pravdou a moudrostí. Dneska všichni vědí jak by to měl stát dělat. Jenže stát to tak neudělá. On to díky oslům který chtěji čipovat detektory a na krku mít průkaz způsobilosti zamázne celý. Ještě chvilku poučujte archelogy jak se maji k nám chovat a uvidíte to boro který nastane. Kdybych po revoluci tušil do jaký prdele se tenhle kůň dostane tak jsem raději pořídil úly a dělal do včel. A závěr mám jako Benji. Ono k tomu smáznutí a odchodu do ústraní stejně brzo dojde.

Waffen,moje ,tvoje, naše slova...
No končím dneska tady ,jdu koukat na Barrandov.🤦.
A v létě si tě najdu.😉.
Hubeňoura taky.

Neboj. Svoji stopu ti zanechám.

Taky souhlasím s Fanfulou, že by se to odměňování mohlo nepříjemně zvrtnout. Když už, tak podmínit členstvím v nějakém spolku, školením jak správně zaměřit nálezy a připravit k odevzdání a třeba prokázáním základních znalostí jak se chovat v terénu aby nedošlo k poškození nálezových okolností, přírody apod...to by snad trochu omezilo pár rychlokvašek.
Sice by se mi to nelíbilo. Nejsem příznivcem jakéhokoli organizování, hromadných akcí a různých spolků, ale šel bych do toho.
Rozhodně se mi zdá blbost stěžovat si na to, že vybavení, údržba a doprava jsou nákladné. Takhle přes finance bych to rozhodně nehrotil. Tohle není boj o přežití, ale dobrovolný koníček. Co mají říkat myslivci a rybáři? Nastrkají do svých koníčků desetitisíce a ten lakomý stát jim žádné úlovky neproplácí :-O :-D

Hm, za střelený prase jsou 2000,- Kč, zvěřinu v mrazáku a ryby k večeři nebo k obědu. Každý hoby něco stojí, jasná věc. Brigády zadara, krmení zvěře odmakat, rybolov se platí. Nestěžoval jsem si, jen jsem napsal, že ani tohle hoby není zadarmo.
Pořád nevím, co na tom je nejasného, všechno se dnes počítá, v hospodě už se taky neříkají fóry, ale baví se o tom, kolik kdo vydělal. Kam vlezeš a to i do muzea, hradu, zámku, památky, kamkoliv, všude chtějí prachy, na city a medaile ti zvysoka, víš co. Vždyť už se lidi a ani v politice nebaví o ničem jiném, než kde na to vzít? Komáři jsou ve vládě pořád a pořád tady platí taky jejich zákony, kterých se některé instituce stále drží jak houno košile. Změnila se doba, prachy jsou až na prvním místě, tak proč mají pohled na nálezce stále takový, že to ve své podstatě ukrad, když měl detektor a proto dostane prdlačku, protože splnil svoji povinnost a byl poctivý. A už jsem to psal, co člověk, to jiný názor. Co kraj, okres, jiný názor. Tak buď zákon platí nebo neplatí a ne aby to bylo : jiný kraj, jiný mrav, to je očtu běží. Někde to jde, protože mají mozek a používají ho, jinde se drží nevím čeho a ten mozek a myšlení mají jako za Stalina a ještě kousek. Debata je tady k ničemu, pokud bych měl tu kliku a něco zajímavého, vzácného našel, budu se držet toho, co teď platí a tím to zhaslo. Chodím tak málo, že nemusím mít žádné obavy. Jdu se prostě vysmradit a proběhnout, minci, medaili, jako bonus. Klídek, vegáč, klíšťata a v mém věku už mi můžou akorát říci, jděte odtud, tady je to naše, soukromé ! Tož se otočím a s úsměvem jdu pryč, co si myslím ??? Do toho nikomu nic není a jestli to víte vy, nechte si to pro sebe taky. ;-)

Tak já mám to hledání s detektorem jen jako koníček, teda spíš jako koně. Odměna za co? Za to že v tuhle chvíli dodržíš zákon a odevzdáš archeo? Mě jako odměna stačí volný vstup do muzea, nějaká ta kniha a pozvání na archeoakci. A novej zákon o odměnách za nálezy? Už teď si tady stěžujete že hledá každý jouda. A až z toho budou koukat legálně prachy bude těch joudů ještě víc. A určitě neubude tý svoloči co zásobuje archeem aukro, bazoš atd. Mě vyhovuje jak to je teď.

stejně do 5 let uz budou vsechny pole vytezeny a do 10let i vsechny lesy

vyteženy lesy už jsou,to ta sviňa kurovec,dlouhé šíre rodné lány,
jak jste krásné na vše strany. :,-( :,-( :,-(

Nesmysl

To je blbina i na prohledaném místě pořád něco je. ;-)

Myslím si ,že Fanfula to napsal přesně tak jak to cejtim já,je nás hledačů spousty a jakmile se uzákoní odměna bude nás dvakrát tolik a ten bordel nebudeme stíhat uklízet už tedˇ některý místa v republice vypadaj,že detektory vlastněj nesvéprávný jedinci ;-) :,-( :-D

ramirez-Tak ta poslední věta mi projela hlavou v neděli u nás na poli.V sobotu jsem potkal na poli jednoho(kolegu)nevím,kdo to byl,ale když jsme se na to pole vrátili druhý den,tak všude kde šel byly vykopaný díry a bordel hned vedle :-/zahrábnul jsem něco málo a šel jsem radši pryč. o:-) :-( :-/

Tak,tak.Svatá pravda👍

Jj,občas to hlava nebere,co šlo před člověkem za idiota,ale zas tak často to naštěstí není. Donedávna jsem občas chodil na jeden rybník,kde probíhala revitalizace a jedno hovado tam pravidelně nechávalo pěkně ostrý kulatý díry. Člověk by řekl co na tom vždyť je to jenom dno,ale chodilo tam dost lidí na couračku a snimi děti. Sralo mi to a ty ďoury jsem po něm zahrabával,jednu výhodu to mělo,skoro vždy jsem kolem jeho děr našel nějakej goldík a o ag nemluvě,někdy i přímo v jeho díře ;-)

Jo, to je pravda. Jenže psali tam o tom, že by to mělo být jako v Anglii, souhlas s tím byl i na straně archeologů. Ale museli by to převzít od nich. Jenže jsme tady a protože jsou zákonodárci "chytřejší", než kdekoli v Evropě i ve světě, vyleze z toho zřejmě místní paskvil, to také uznávám. Do muzeí, jsem toho ve svém životě zdarma odnesl dost, poklad nebo bronzy jsem nenašel a další věci, o které nejeví zájem mi překáží. Do lesů a na pole je zpátky nosit nebudu, to určitě ne a co najdu, ikdyž je to středověká sekera, nechám dalšímu nálezci na místě, bordel nosím do popelnice domů a barevný šrot do bedny, jenže už ani ve sběrně to nechtějí, tak to odnesu, ale vysypu jinde. Tak přeji pěkné nálezy a dofám, že mě poklady minou, protože..... 🤔😊

Víš Mildas já mám strach ,že se začnou rabovat po nocích archeolokality a aby z toho byly prachy budou si vymýšlet místa kde to našli a ještě pěkně zamotaj archeologům hlavu ;-) :-P

To si také myslím :-(

Čau Jerry jak jde život? ;-)Unás mrzne jako svině ,ale už jsem si koupil mono a čekám a čekám a už se nemůžu dočkat až tady na jihu roztaje a ty napiš až ti přide ten novej detík ,jsem zvědavej na tu minelabáckou rudou svini ,mám xp,čko ,tak chci recenzi ,snad to ta moje hertza do tý doby vydrží :-D :-P

Hoj určitě se na to mrknu počítám že kladivo dojde do pátku a o víkendu budu s ním bušit kiloherze do země když rozmrzne otestují Vaclava,20krejcar,10,florin, nějaké grešle,a můj AU prsten samozřejmě i hřebíky které budu dávat potom spolu a uvidíme dám vědět sem férové a nebudu si vymýšlet dostane zabrat v té jílovité zemině která tu převažuje.jinak sú zrovna na noční až na ty 3.5km obchůzky dobrý na velíně zas spočnu tak zatim :-P

Mám takový pocit že jak se začne konečně něco dít se změnou zákona dopadne to jako vždy jinak než lépe možná bič právě pro ty poctivé nebo to bude tak složité a neli možné splnit podmínky které jsou i jinde docela tvrdé pochybuju že to bez těchto podmínek které semosebou tu pritvrdi a zkomplikují projde ale lepší než v SK no uvidíme 8-)

Prosím poraďte mi mám Makro racer 1 ten červeno-černý. A chtěl bych poradit Jak se nastavují různé módy protože v návodu jsem nic takového nenašel a v tom CD v balení nic takového taky nebylo pokud máte někdo tento detektor prosím poraďte mi děkuji.

No zapneš a je rovnou v dvoutónu jet šipkou doli na gain citlivost dávam 40 pak zas šipkou dolu na id filtr dávam na 90 a eště šipkou dolu na treckink a šipkou doprava na 1 to jeautomatický ladění půdy játo nepoužívam

najed si kurzorem/pomoci tlacitek nahoru dolu/ na mode a a pak doprava na dasli..pokud si vzpominam tak je to all metal,tvo tone,tre tone a posledni plaz a je to 8-) 8-) 8-)

https://www.youtube.com/watch?v=aa9oPFFKo60
tady to mas komplet

https://www.youtube.com/watch?v=EuYZa92KJlM
a tady mas dvojku cesky

Dobrý den, mohl bych se zeptat?, vlastnimdetektor kovu Nokta Anfabio Makro a režim na hledání mám, Gein 85 diskriminace 12, a na tone 2 myslíte že na hledání je to optimální? na artefakty z WW1 WW2 nebo i středověk? děkuju možná hloupá otázka ale nevlastim tento detektor dlouho tam mě jen zajímá ten kdo ho má jestli to takhle stačí to nastavení děkuju. A ještě poslední dotaz je, bydlim v okolí kde byly sudety je lepší hledat někde kde už je skoro německo? v lesích a tak děkuju .

Ty nejlepší nálezy jsou tam kde by jsi to nečekal a pak cestou k autu :-).

Jj :-D ;-)

Aš + Cheb dobrá lokalita na WW1, nepotřebuješ anfibio ani makro stačí se koukat, u vesnice Slapany jsem během 24 hodin našel 2 karabiny na okraji pole v remizkach bez detektoru, 8-)

Detektor neznám, ale ohledně toho hledání jsme ti to už psali v pondělí, snažit se a hledat si lokality sám... Zapojit mozek, představivost, Mapy, souseda , místní kroniku, to co říkal ten dědek v hospodě( toho brát s velkou rezervou), atd atd........ Dá to kolikrát fušku :-) ;-) :-D

Tak já většinou lokality a tipy jako mám, ale chtěl jsem se zeptat jestli čim dál tim blíž k německu jestli je to i líp. Ne že bych nic nenalezal ale po němcích ani stopa bud z doby Socialismus nebo Rakousko Uhersko prevážně mince krejcary

Vždyť sem ti to už psal, to je o logickém uvažování...... Kde najdeš logicky německé věci? o:-).........krome toho tanku co máte určitě za vsí v bažině.... :,-(

ja ja stimt,to my tak delala..na jeden konec hof supla pancer do rybnik,a na druha zachrabala 3-4 kamaraden a aby jim dobre hajala tak pod chlava dala ritierkreutz,a do kapsa parabelum 08 mit lange lauf..a sakryla stg nebo MG.... 8-) 8-) 8-)

Natachla nastrasna draten von kreuz zu telerminen?

nein,to my nedelala...to by all junge detektorist.sup..frcala nach luft..to nebíčka...a kto by uklisela ten bordel...a nebo kdyby odnesla nach hause..domu...tak by potom spifala ten ceska pisnicka..kte domecek mam.. 8-) 8-) 8-)

Taky jsem si kdysi představoval jak zapnu detík a na první dobrou vykopu depot mincí, bednu plnou parabell nebo alespoň ušudlanej bronzovej meč. Protože já jsem nejlepší. Mám přece čuch a oko. Ostatní jsou amatéři a nýmandi. A když tady ty Keltíci byli, kupci na každém kroku zakopávali hrnce mincí a Němčouři válčili, tak to je brnkačka.
A časem (po metrákách bordelu a pivních víček) člověk zjisí, že každej nález se musí ,,vychodit". Naposlouchat si detík, jak na co a v jaké půdě reaguje. Nachodit si staré cesty, které ani nejsou v mapách a prolézt herkary polí a lesů. A pak na jednu hledačku z několika marnejch TO padne. Někomu dřív, někomu po roce, někomu třeba nikdy. Jednou jde člověk ,, na jistotu" do rusolágru a padne mu bronzovej srp, jindy na keltíky a vrátí se se středověkou sekerou.
Pokud má kolega představu že v Sudetech MUSÍ kopat válku (přez to vlak nejede, to je jasný) a z každé hledačky se přece vracím minimálně se železný křížem, pak je zbytečné cokoli vysvětlovat. Většina lidí, když se HNED nedostaví kýžený výsledek to časem vzdá (a zaplať Pán Bůh za to) a někdo vydrží a začne mít radost ze všech nálezů. A pak třeba začnou padat i ty slepice a větrníky ;-)


Zpět do chatu

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru