Chat Lovců Pokladů

Mohlo by vás zajímat: Fórum o detektorech kovů a hledání

Příspěvky se automaticky mažou po 14 dnech a jsou řazeny od nejnovějších.

Počet příspěvků v chatu: 374

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na účet, zaregistrujte se.

Všude se píše o tom Korona-viru tak nevím.Koronu sem sice ještě nedal,ale včera sem kopl prvorepublikovu korunu tak nevím jestli nemá nějaké působení aj ona.Mněl bych ji zahodit a dat si roušku?Děkuji za vyčerpávající odpověd bude to určitě naprosto přesně. 8-) :-O 8-)

U nás na severu řádí taky corona virus. Bohužel (či bohudík) se jedná o jeho nezmutovanou verzi.. viz zde .. https://www.vycepnipohotovost.cz/produkt/corona-extra-0-35l/

Vypadá to lákavě.Ted otázka pít či nepít. :-O

Nepít! Za hodit a napsat souřadnice o:-) :-D

Zdravím vás.
Nemáte někdo na prodej přední kryt displeje na detektor Bounty Hunter Land Ranger pro.
Jen jestli náhodou někomu neleží odepsaný doma.
Případně stačí SMS 733 552 121
Předem děkuji

Dotaz: Stojím před rozhodnutím pořídit si novou civku ke stávající standartni dodávané pro Eurotec Pro. Rozhoduji se pro Karmu 33 nebo Nel Hunter. Má někdo zkušenosti? Obě civky jsou ve stejné cenovce. Hledám artefakty, mince, drobné předměty i velké věci... Prostě vše a chci větší dosah hloubky i pokrytí plochy při zachování maximální separační schopnosti. Poradí mi někdo? Děkuji ;-)

Kolegové, právě jsem udělal VELKÝ omyl a sleduji na ČT2 film Smrtihlav o atentátu na Heydricha.
Pro Bůh, kdo nutil žabožrouty natočit takovou srágoru. Tam snad historii odpovídají jenom ty jména. Akorát probíhá přestřelka v kostele, ale to už nedávám. Na to nemám žaludek.
:,-( :,-( :,-(

Film Smrtihlav ( podle knihy HHhH ) se spíše zabývá mocenským vzestupem R.Heydricha a skutečně se dopouští řady nepřesností a bludů. Št.kpt. Morávek zahynul 21.3.1942 při přestřelce s příslušníky gestapa při přípravě schůzky s dvojitým agentem abwehru P.Thümmelem ( A-54 )v parku ( nynější Morávkův ) u zastávky Prašný most a to při pokusu o záchranu svého spolupracovníka V.Řeháka, jenž byl omylem zatčen místo něj. Podle pitevní zprávy utrpěl mimo jiné dva průstřely lebky, ale smrtelnou ranou byl zástřel do boku s protržením aorty a nejspíše tedy nespáchal sebevraždu, jak je často uváděno ( a mimo jiné i ve zprávě zasahujících gestapáků ).
Nejblíže skutečnosti je zřejmě film Atentát ( 1964 rež.J.Sequens ) i ten se však dopusti některých nepřesností.
Příslušníci SS mají čepicový odznak s říšskou (důstojníci wehrmachtu) a nikoliv SS/stranickou orlicí ( pohled orlice vlevo přes rameno, na rozdíl od vojenské - pohled vpravo ).
Střelba ze samopalu šla z chodníku a nikoliv při přebíhání vozovky.
Při střelbě v kryptě používali pouze pistole a nikoliv samopaly.
Unikátní je však nicméně samotné umístěni atentátu na skutečné místo v ostré zatáčce Kirchnerově ul. (Zenklově, resp. tř.RA) v místě nynější Prosecké radiály ( je zde umístěn pomník operace Anthropoid.
Nicméně i tak aspoň něco (myšlen film Smrtihlav ) pro evropské diváky.

Kurva hned jak jsem si tě přečetl ,věděl jsem ,že mi něco uteklo....zejtra si to pustim,ale atˇ to vypadá jak chce jsem rád ,že se na ty kluky nikdy nezapomene...a forma to je jedno,musí to přiblížit evropskýmu divákovi...točí se o nich tak je to fajn :-D :-D

Řečeno slovy klasika. Ať někdo upraví slova, nebo celý děj. Mě o myšlenku se jedná :-D :-D
Začínám se děsit Jáklova Žižky. Toho točil s Američanama, ale doufám, že mu křivdím

Tak jsem to tedˇ dokoukal,pro nenáročnýho Evropana kterej se nezajímá o náš odboj asi jo,pro nás Čechy docela asi ne :-D :-P

v okamziku kdy se škpt Moravek zastřelil na balkonu,jsem to vypnul...fuj,hnus...demagogie.. :-/ :-/ :-/

Pustil jsem si to tak před rokem a něco, ale po cca 20minutách jsem to ukončil a smazal. Zlatej Atentát od Sequense! ;-)

Jen aby z Žižku nehrál
Silvestr Stalone, a ve vypjatých bitvách sám neporazil stovky križáků pomocí automatické píštaly kterou mu sestavili jeho tajní bratři vynálezci, a samozřejmě pomocí vrhacich palcátů v druhé ruce...... A ještě by se bokem stihlo lovestory zamilovaný Žižka, lásku však překazi hrdinská smrt milované kdy mu zachrání život..... No a otevřený konec, zemřel, a nebo nezemřel...... :-D

Tys učiněný Vyšnovlkodlacký Homér
:-D

:-D :-D :-D

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/540151-z-narodneho-muzea-sa-stratili-mince-za-milion/

No tak něčím se musí živit jejich archeo no hlavně jak se zasloužili k zákazu už jim nikdo nepřispívá a ubitek je poznat ten bič je i pro ně a to se teď rozjede po celé SK

Pokud nejde o depot z arch. výzkumu, tak sbírku mincí nebude spravovat archeolog, ale spíš historik nebo, v rámci takto velké organizace, osoba zaměřená přímo na numismatku. Nicméně je to pořád ostuda jako prase a zvlášť na Slovensku je to jako střelit se do vlastní nohy.

zdar kolegové,pokud se nic mimořádného nestane a bude stále zájem sraz bude příští pátek 31.1 podrobnosti upřesním z kraje týdne 8-)

https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/odmenu-za-nalezeny-poklad-by-meli-dostavat-i-hledaci-s-detektory-kovu-chteji-archeologove-40310259. A jaký je váš názor??

Nálezné za nálezy ?? Nechte mne s detektorem chodit, polem, lesem, loukou, a když poklad vyhledám rád ho odevzdám a nálezné, proto to nedělám. ;-) 8-)

Díky tomuto koníčku sem dokonce ušetřil a to 15tis ročně takže náklady neřeším a odměny jsou na jiných dají nedají je mi fuk jen ta spravedlnost to je oříšek :-D

No konečně se snad hnou ledy, už kvůli tomu zachování nálezových okolností a místa nálezu. Odměna je sice druhořadá věc, ale v dnešní době není zanedbatelná, vzhledem k cenám paliva a vůbec všeho, na co se člověk podívá. Už i potřeba dojít si na toaletu, není levná záležitost a bez peněz tě tam ani nepustí, což teda taky naprosto nechápu. Údržba není snadná a zadarmo také ne, to pochopí snad každý, ovšem když jde takřka o život, je každá rada drahá. Už jsem to zažil, vím o čem mluvím a lidskost a pochopení mezi lidmi se naprosto vytratilo. I tady se tedy drží hesla: zadarmo, ani kuře nehrabe ! A bez peněz, nikam nelez ! ;-) :-)

Nevím čím to je.
Lidi prostě blbnou.
Vždyť máme krapet času a srát se!??
Ne...ani hovno..
Já si říkám co chci,dělám si co chci,teda s velkou dávkou ohleduplnosti,a pokud se to nelíbí..tak fakt nasrat.
Za jestli 30 let mě beztak trefí šlak a šup do futsalu (to bylo schválně 🌻😁).Jako v skoro vosumdesáti hrát futsal.
No a tak to je.
Omlouvám se za vulgaritu,ale takovej jsem a šmitec.A jestli mě budete ještě chvilku srat,tak se vodmažu a ste u mě všichni mrtvej Homolka.!!!!!!

Benji asi tak. Jenom idealista si může myslet že to dopadne tak jak si přeje NESTÁTNÍ nezisková organizace. Jenom blázen si myslí že nás archeologové potřebujou. Všichni spolupracující slyší pochvaly od regionálních odborníků. Zkuste si poslechnout názory z nejvyšších míst. Ty všichni místní vědátoři se poserou před vrchností a v rámci zachování své pozice otočí sakra rychle. Tenhle problém se neřešil a gradoval třicet let. Někdo najde 50 stříbrnejch a s pomocí médií se nafoukne bublina. Těch pár šušní se prohlásí za poklad a hned se vedou odborný diskuse. Budou zkoumat možné osídlení v daném místě.
V úplným začátku detektorů vznikly dvě sorty. Ty co s nálezy kšeftovali a řezali to hlava nehlava a ty druhý co chodili a vytvářeli sbírky. To všechno bylo v cajku a nikomu to nevadilo . Jeden o druhým věděl a nelezlo se do rajónu. Pak se detektory staly módním doplňkem a stal se z toho sport podobný chyť a pusť. Úplný vemena který nestačili v klacku vybít ani první baterky začali běhat s každým hovnem do muzea. Začali poučovat starý mazáky jak se to má dělat. Doslova zkurvili všechny detektorářský weby svou boharovností a neomylnou pravdou a moudrostí. Dneska všichni vědí jak by to měl stát dělat. Jenže stát to tak neudělá. On to díky oslům který chtěji čipovat detektory a na krku mít průkaz způsobilosti zamázne celý. Ještě chvilku poučujte archelogy jak se maji k nám chovat a uvidíte to boro který nastane. Kdybych po revoluci tušil do jaký prdele se tenhle kůň dostane tak jsem raději pořídil úly a dělal do včel. A závěr mám jako Benji. Ono k tomu smáznutí a odchodu do ústraní stejně brzo dojde.

Wafen... Souhlasím se vším ve všech bodech

Waffen,moje ,tvoje, naše slova...
No končím dneska tady ,jdu koukat na Barrandov.🤦.
A v létě si tě najdu.😉.
Hubeňoura taky.

Neboj. Svoji stopu ti zanechám.

Taky souhlasím s Fanfulou, že by se to odměňování mohlo nepříjemně zvrtnout. Když už, tak podmínit členstvím v nějakém spolku, školením jak správně zaměřit nálezy a připravit k odevzdání a třeba prokázáním základních znalostí jak se chovat v terénu aby nedošlo k poškození nálezových okolností, přírody apod...to by snad trochu omezilo pár rychlokvašek.
Sice by se mi to nelíbilo. Nejsem příznivcem jakéhokoli organizování, hromadných akcí a různých spolků, ale šel bych do toho.
Rozhodně se mi zdá blbost stěžovat si na to, že vybavení, údržba a doprava jsou nákladné. Takhle přes finance bych to rozhodně nehrotil. Tohle není boj o přežití, ale dobrovolný koníček. Co mají říkat myslivci a rybáři? Nastrkají do svých koníčků desetitisíce a ten lakomý stát jim žádné úlovky neproplácí :-O :-D

Hm, za střelený prase jsou 2000,- Kč, zvěřinu v mrazáku a ryby k večeři nebo k obědu. Každý hoby něco stojí, jasná věc. Brigády zadara, krmení zvěře odmakat, rybolov se platí. Nestěžoval jsem si, jen jsem napsal, že ani tohle hoby není zadarmo.
Pořád nevím, co na tom je nejasného, všechno se dnes počítá, v hospodě už se taky neříkají fóry, ale baví se o tom, kolik kdo vydělal. Kam vlezeš a to i do muzea, hradu, zámku, památky, kamkoliv, všude chtějí prachy, na city a medaile ti zvysoka, víš co. Vždyť už se lidi a ani v politice nebaví o ničem jiném, než kde na to vzít? Komáři jsou ve vládě pořád a pořád tady platí taky jejich zákony, kterých se některé instituce stále drží jak houno košile. Změnila se doba, prachy jsou až na prvním místě, tak proč mají pohled na nálezce stále takový, že to ve své podstatě ukrad, když měl detektor a proto dostane prdlačku, protože splnil svoji povinnost a byl poctivý. A už jsem to psal, co člověk, to jiný názor. Co kraj, okres, jiný názor. Tak buď zákon platí nebo neplatí a ne aby to bylo : jiný kraj, jiný mrav, to je očtu běží. Někde to jde, protože mají mozek a používají ho, jinde se drží nevím čeho a ten mozek a myšlení mají jako za Stalina a ještě kousek. Debata je tady k ničemu, pokud bych měl tu kliku a něco zajímavého, vzácného našel, budu se držet toho, co teď platí a tím to zhaslo. Chodím tak málo, že nemusím mít žádné obavy. Jdu se prostě vysmradit a proběhnout, minci, medaili, jako bonus. Klídek, vegáč, klíšťata a v mém věku už mi můžou akorát říci, jděte odtud, tady je to naše, soukromé ! Tož se otočím a s úsměvem jdu pryč, co si myslím ??? Do toho nikomu nic není a jestli to víte vy, nechte si to pro sebe taky. ;-)

Tak já mám to hledání s detektorem jen jako koníček, teda spíš jako koně. Odměna za co? Za to že v tuhle chvíli dodržíš zákon a odevzdáš archeo? Mě jako odměna stačí volný vstup do muzea, nějaká ta kniha a pozvání na archeoakci. A novej zákon o odměnách za nálezy? Už teď si tady stěžujete že hledá každý jouda. A až z toho budou koukat legálně prachy bude těch joudů ještě víc. A určitě neubude tý svoloči co zásobuje archeem aukro, bazoš atd. Mě vyhovuje jak to je teď.

No asi výjimečně souhlasím s fanfulou. Mě taky nynější stav vyhovuje.... Lepší než zákaz, nebo jakýkoli druh registrace....

stejně do 5 let uz budou vsechny pole vytezeny a do 10let i vsechny lesy

vyteženy lesy už jsou,to ta sviňa kurovec,dlouhé šíre rodné lány,
jak jste krásné na vše strany. :,-( :,-( :,-(

Nesmysl

To je blbina i na prohledaném místě pořád něco je. ;-)

Myslím si ,že Fanfula to napsal přesně tak jak to cejtim já,je nás hledačů spousty a jakmile se uzákoní odměna bude nás dvakrát tolik a ten bordel nebudeme stíhat uklízet už tedˇ některý místa v republice vypadaj,že detektory vlastněj nesvéprávný jedinci ;-) :,-( :-D

ramirez-Tak ta poslední věta mi projela hlavou v neděli u nás na poli.V sobotu jsem potkal na poli jednoho(kolegu)nevím,kdo to byl,ale když jsme se na to pole vrátili druhý den,tak všude kde šel byly vykopaný díry a bordel hned vedle :-/zahrábnul jsem něco málo a šel jsem radši pryč. o:-) :-( :-/


Zpět do chatu

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru