Chat Lovců Pokladů

Mohlo by vás zajímat: Fórum o detektorech kovů a hledání

Příspěvky se automaticky mažou po 14 dnech a jsou řazeny od nejnovějších.

Počet příspěvků v chatu: 170

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na účet, zaregistrujte se.

Lidi poraďte uvažuji že pořídím impact od nokty. Je to dobrá volba za ty prachy? Přecházím ze simplexe.
Díky za reakce.

A pět je to tady zase ti detektoráři https://www.novinky.cz/domaci/clanek/mit-detektor-kovu-trestne-neni-ale-hledani-pokladu-ano-40330388 -D

Nechci být moc ofenzivní ale Novinky.cz jsou největší žumpa žurnalistiky v ČR. Ještě jsem nepoznal nikoho inteligentního co by tenhle odpad četl.

Čtu jen komentáře, bývá to zábava :D

problém je že díky Seznamu nejtlačenější linky na titul strany

Smutné je, že o tom ten článek vůbec není. Podobný nadpis dokáže zničit práci mnoha lidí, jelikož si umím představit, kolik lidí naštve. Navíc to prostě není pravda. Problém není když nález najdeš, ale když si ho ponecháš. Samozřejmě tady neřešíme, že 95% všech nálezů vůbec nikoho nezajímá a asi nikdy zajímat nebude. Pokud by hledači měli všechen ten novodobý šrot donést do zbírkotvorných institucí.... nevím kolik by na to bylo potřaba depozitářů.
Proto se tady mnoho let snažíme, aby hledači nálezy publikovali a aby se věci které mají smysl dostali k odborníkům. Zbytek je prostě šepleť, která dělá radost jenom hledačům :-)

..... roky odmítám dávat jakékoli rozhovory. Kdysi, to je tak cca. 12-13. let se mnou udělala rozhovor příloha Mfd. Nejenom, že tam nebyly moje odpovědi, oni si nakonec vymysleli i jiné otázky. Těsně před tím jsem ale udělal jinou zkušenost s Českým Rozhlasem. Ten pořad se tuším jmenoval "Sama doma". Prostě vysílání pro ženy. Byla docela legrace, kolik hledačů mi hned po rozhovoru volalo. To byla doslova smršť. Evidentně to neposlouchají jenom ženy. Tam ty dobré paní evidentně nehledali žádnou senzaci, zajímalo je prostě o co jde. Novinky jsou ale prostě Ruďas...

Uvedu dva příklady, které si každý z Vás musí pamatovat.
1: Trump nemá šanci vyhrát volby v USA. Zveřejněno 2 dni před volbami.
2. Zeman nemá šanci vyhrát volby v ČR. Také dva dni před volbami.
3. Taky byla bomba jak psali o tom že Putin má Parkinsonovu nemoc kvůli tomu že si strká ruku pod sako. A o Trumpovi že pije dvěma rukama.
Za mě nevidím důvod číst plátek který je úplně mimo a buď přejímá informace z výhradně neověřených mediích a kolikrát je ještě blbě i přeloží, a nebo píše články na základě svých absolutně nereálných představ.

Tři pardon tady je alespoň vidět jejich mystifikace, když mi mozek hned generuje další příklady.

Titulek hodně zavádějící, novinky asi hodně honí sledovanost, tohle je typický POZEM. Navíc jinak je to zpráva v podstatě o tom co se chystá v podstatě všude, včetně aplikace PAS. Prostě dostat lidi co mají o archeologii opravdový zájem do zcela legální fáze.

Já archeo věci nehledám, raději odznaky atd...... Tak snad se nebude muset školit každý :-)

Asi nepůjde nikoho nutit. Ona praxe stejně ukazuje, že když se do něčeho někdo nutí, tak to nefunguje. Je to ale šance, jak ten svůj koníček někam posunout.(pro lidi co mají radi starší období a taky pro všechny kteří to berou tak, že jednou vyndaný nález už znovu nevyroste)

Ahoj nebo dobrý den všem.
Již dva roky hledám radioaktivní šutry pomocí různých detektorů, ale párkrát jsem viděl někoho z vás z Haldy na Příbrami...a říkal jsem si, že by mě to vlastně bavilo taky.
Chtěl bych si pořídit detektor...samozřejmě pro začátečníka.
Našel jsem Garret ace 150 a chtěl jsem se vás všech zeptat, jestli je to pro mě jako zelenáče dobrý kus nebo bych měl začít jinde.
Budu moc rád za rady a vše kolem.
Na oplátku nabízím dvě místa, kde je zaručené, že tam najdete super věci.
Už jen pro to, že jsem byl u archeo průzkumu.
Děkuji moc :) Ondra

Tak kde je ten zakopanej tank........ Detektor si určitě kup, dneska je to v módě..... Něco jako mít kolo....

150-ku neber, vem zero....
- tak a teď mi pošli do obálky souřadnice těch bohatých archeolokalit
- a ještě rada malá - ty radioaktivní šutry si nedávej do kapes u kalhot ;-) ;-)

Ešte žes mu tu 150tku zatrch :-D

Tak to byla dobrá rada :) vlastně obě :)

Na svítící šutry mám geiger mullera. Onehdá s ním sfáral k nám na šachtu sovětský odborník vyfáral bez něj. :-D :-D

Kucí,včéra sem byl v tom novém muzeu Římská brána Mušov,je to pecka doporučuju.Vstupné 50kč,příjemné děvčata co ses optal na to si dostal odpověd.Navíc sem si dovezl olejovů lampu můj hledačský sen :-D.Kdo pojedete kolem stavte se,fakt je to super.

A kde to je ??

:-D Gratulace! :-D

https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/otec-se-synem-vytahli-behem-magnetickeho-rybareni-minometnou-strelu-40330289#seq_no=2&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=7FuO8oHAuJw-202007120644&source=article-detail

Sakra rosničku majů za 10 mega a umí prd.Prej chcanec od rána,tož se cíleně rubnu v knajpě a dnes azuro od rána.Tak pojedem do muzea na Římany,večer se rubnu v knajpě na srazu kamarádů a pudem zítra. :-D

Tady jako na potvoru začalo chcát až ráno, takže je zas po mávačce. Teď je to zatažené jako kdyby se to mělo každou chvíli spustit a nic. A co čert nechtěl v lese na nás čekala bachyně s podsvinčatama. Když začala blbě koukat, tak jsme vzali dráhu :-D :-D :-D
Den jak má být, ještě že to pivo 🍺 nikam neuteče :-D

Ahojte včera dorazil môj detík Minelab do servisu LP, tak pevne dúfam a verím im že to stihnú vyriešiť a stihne pricestovať späť do budúceho piatka. Nakoľko dovolenka pri vode bez detíka je pre mňa smrť.:,-( čítam iba samé pozitíva na servis LP. :-D :-D

Jen si budte u sebe v revíru, tady toho máme už takhle málo 😀

Ahoj přátelé,
zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti s biologickým čističem kovových předmětů Biox. Když jsem viděl, jak nedávno profláknutí dva "hledači" po několika minutách namočení mince v Bioxu, snadno setřeli starou krustu, rozhodl jsem se pro jeho koupi. Bohužel výsledek žádný. :-(

To vypadá na odstraňovač patiny, oxidů a usazenin.
S krustou si to během chvíle určitě neporadí. Pokud chceš odstranit krustu okamžitě, tak jedině mechanicky, nebo elektrolýzou.

Jj slabá elektrolíza z nabiječky na mobil je super občas jí vitáhnu diš stříbrnák nejde vičistit ani v citrónce :-D

Díky za informaci.

Díky. Myslel jsem, že elektrolýzu využiji na zkorodované železo.

I na jiné kovi ale kontrolovat a chvíli jen :-)

Díky.

Ahojda opravdu nikdo není Náchod kdo by šel třeba se mnou jedno zda baby či chlapi :-P ;-) ;-) :-) :-) ;-) :-) ;-)

já ti říkám naposled-neprovokuj :-D :-D :-D

Startuj dodávku a jedném :-D

asi jedém ne? :-D :-D :-D :-D

Chlapi naberte mne nedělejte fóry

...i já bych se s dovolením připojil :-D :-D


Zpět do chatu

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru